Strona 54 z 99 PierwszyPierwszy ... 444525354555664 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 531 do 540 z 987

Temat: CB Radio jakie ? / co wybrać ?

  1. #531
    MagnaTKielce's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Świętokrzyskie
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Noras89 Pokaż post
    Koledzy popsuło mi się stare radio, jakie polecacie do anteny Sirio ML-145??
    W jakiej KASIE ?


    Szacunek dla Tych którzy Poświęcili swoje Marzenia...
    ...dla Innych...P(rzyjaźń)D(uma)G(odność)


    TDI PowerED by KingSoft

  2. #532

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    MagnaTKielce to może Ty mi coś polecisz w tym przedziale cenowym ?

  3. #533
    MagnaTKielce's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Świętokrzyskie
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    W tym przedziale Cenowym to polecałbym Ci Unidena 520XL + Sirio ML-145 jesli bedziesz zasuwal w trasy bo mialem osobiscie taka antene i powiem Ci ze uciazliwa bywała.auto + antena = 3 metry Z mniejszych anten to raczej WILSON Little WILL (antena sredniej dlugosci taka akuratna) Pewnie ze SIrio to nie PRESIDENT ale....Jest sporo tansza.Za ok 450 zl mysle ze moglbys juz kupic fajny zestaw 520XL+ PRESIDENT FLORIDA albo Gerogia (ok. 150 - 180 zl )
    Pewnie jak kolega polecilbym Ci unidena 68xl ale w tej kasie nie kupisz nowego radia(nawet uzywanego za 260 zl 68XL nie kupisz, a ogolnie uzywane na ALLEGRO odradzalbym (spokojnie mozna naciac sie na reanimowana sztuke przez ucznia technikum elektornicznego )


    Szacunek dla Tych którzy Poświęcili swoje Marzenia...
    ...dla Innych...P(rzyjaźń)D(uma)G(odność)


    TDI PowerED by KingSoft

  4. Podziękowania dla MagnaTKielce za pomoc w problemie

    mac40 (15-09-11)

  5. #534
    marszal12321's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MagnaTKielce Pokaż post
    Kolego....masz dostęp do UNIDENA PC 68XL za 250-260 PLN?
    W sumie to kolega pytal o zestaw do 400 zl a Ty mu proponujesz antene za `ok 120 zl a co dalej ?

    Poza tym...Kto Ci powiedzial ze czym dluzsza antena tym lepsza? Im dluzszy promiennik tym lepiej slychac Ciebie a nie jest to rownoznaczne z tym ze Ty lepiej slyszysz...to tyle w teorii.Wiesz jak ktos smiga po trasie to ok...ale jezdzic po miescie z poltora metrowa antena to juz nie tak fajnie
    Antenka za 100 zł czyli na radio zostało 300 a ja napisałem że ciut więcej czyli za 4 stówki. Może mała reklama ale muszę mieć jakieś dowody w postaci cennika: http://cb-forum.pl/viewtopic.php?t=1...49dc81b1f2a7c2
    PS W ofercie nie ma Unidena ale jak napiszesz na Priv to się założe, że skombinuje.

    Ta antenka jest na tyle giętkie, że wszędzie przejedziesz to po pierwsze. Jak miałem pożyczaną Missouri to chaczyłem o drzwi garazowe a teraz z MLka i kawałkiem sznureczka którego chaczę o wycieraczkę i promiennik przejezdzam bezszelestnie a procedura "skracania" antenki trwa 5 sekund.

    A jeśli chodzi o długość anteny to nadawanie zależy głównie od długości fali jak i oczywiście od długości bata. Przykładowo 1/4 długości fali nadaje bardziej stromo czyli dużo idzie w niebo (kąt około 36 stopni), a 5/8 (ML-145) idzie bardziej płasko po ziemi (kąt około 18 stopni) i co za tym idzie lepiej nadaje dla naziemnych odbiorców.
    Ale pierwszy raz słyszę, że długość anteny nie gra roli w odbiorze...
    Sprawność anten prętowych w zależności od długości promiennika
     30 cm - do 1 %
     50 cm - do 2 %
     100 cm - do 10 %
     150 cm - do 23 %
     200 cm - do 41 %
    Pozatym tak na chłopski rozum. Jak staniesz na górce to będziesz więcej słyszał niż ten co stoi niżej od Ciebie, ponieważ antena będzie położona wyżej. Prosto można odnieść do długości bata.

  6. #535
    MagnaTKielce's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Świętokrzyskie
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marszal12321 Pokaż post
    Sprawność anten prętowych w zależności od długości promiennika
    30 cm - do 1 %
    50 cm - do 2 %
    100 cm - do 10 %
    150 cm - do 23 %
    200 cm - do 41 %
    Skad bierzesz te parametry i w stosunku do jakiego zestawu to ma sie odnosic?
    Te do 41% do czego Ci przyrasta? Czytasz widze forum cb...milo z Twojej strony.

    Zysk nie jest najistotniejszym parametrem anteny. Nie sila sygnalu jest wazna lecz jego jakosc oraz odstep sygnalu od szumow.Zysk podany przez producenta anteny wyliczony lub wyznaczony zostaje dla warunków wrecz idealnych nie osiagalnych dla Nas na drodze

    Jesli ktos smiga w trase to ok niech zasuwa z antena 150 cm ale po miescie i okolicach?
    Dluzsza antena to lepsze zbieranie sygnalu Lepiej slychac ale nie koniecznie ciebie
    Co rozumiesz przez "prodedura skracania antenki " ?

    Jesli masz dostep do PC 68XL za 260 zl nowe to ja zamawiam


    Szacunek dla Tych którzy Poświęcili swoje Marzenia...
    ...dla Innych...P(rzyjaźń)D(uma)G(odność)


    TDI PowerED by KingSoft

  7. #536
    Noras89's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    VW Golf IV GTI TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MagnaTKielce Pokaż post
    W jakiej KASIE ?
    No tak zapomniałem o przedziale cenowym myślę, że do 300zł ale jak np dobre radio będzie za 349zł to też się skuszę. Ale trzymajmy się bardziej tych 300. Myślałem o Alanie 199 bo kumpel ma i jakoś mu to śmiga kupi się go za mniej niz 200zł razem z wysyłką, ale jestem ciekawe co lepszego mi ktoś zaproponuje.

    allegro.pl/sklep/13968003_n-sport

  8. #537
    MagnaTKielce's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Świętokrzyskie
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Noras89 Pokaż post
    Myślałem o Alanie 199 bo kumpel ma i jakoś mu to śmiga kupi się go za mniej niz 200zł razem z wysyłk
    Skoro jest sprawne tu musi smigac...Jak smiga pozostawie bez komentarza.Dorzucajac 50 zl masz "normalne" radio.Mialem okazje uzywac alana i powiem szczerze zadna radosc.
    CB to nie dekoracja.Albo kupujesz zeby slyszec dobrze albo nie kupuj wcale,szkoda kasy.
    Piszac ze radio do 350 zl a myslisz o ALAN 199 to cos mi tu nie gra...albo chcesz radio albo chcesz wydac kase.Ja mialem Unidena 520XL z SIRIO ML-145 i bardzo sie fajnie sprawowalo...zmienilem Antene bo mnie wkurzala ze wzgledu na jej dlugosc.
    Kolega ktory kupil ode mnie ten zestaw jezdzi i jest zadowolony.Ja osobiscie nie jestem za ALANEM ! wolalbym Unidena 520.Mozna kupic tez M-Tech LEGEND II -radio blizniaczo podobne...do 520XL ale tego nie testowalem wiec zostane przy Uniden


    Szacunek dla Tych którzy Poświęcili swoje Marzenia...
    ...dla Innych...P(rzyjaźń)D(uma)G(odność)


    TDI PowerED by KingSoft

  9. #538
    bedin's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeg Wrocław Opole
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MagnaTKielce Pokaż post
    M-Tech LEGEND II -radio blizniaczo podobne...do 520XL ale tego nie testowalem wiec zostane przy Uniden
    nie kupuj m-techa bo to szajs i istny syf, nie proponuj nawet tego chlopakowi bo mowisz ze podobny jest, a jednyna podobizną ktora jest w tych radiach to obudowa i pokretla...
    uni 520 poszukaj, albo Stabo 3001 do 350zl znajdziesz nowke, ALAN 48 tez bardzo dobry.
    ja jakos sam mam alana 199 i antenke 50cm sirio z 14cm podstawa bardzo ciezko dostepna i ciagnie w miescie 4km, i nie potrzeba kto wie jakiego sprzetu by sie dogadac.
    8L - 1.9 ASZ ++
    8P - 2.0 BKD
    BMW E90 - 163KM++ / 202KM

  10. #539
    Noras89's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    VW Golf IV GTI TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MagnaTKielce Pokaż post
    Skoro jest sprawne tu musi smigac...Jak smiga pozostawie bez komentarza.Dorzucajac 50 zl masz "normalne" radio.Mialem okazje uzywac alana i powiem szczerze zadna radosc.
    CB to nie dekoracja.Albo kupujesz zeby slyszec dobrze albo nie kupuj wcale,szkoda kasy.
    Piszac ze radio do 350 zl a myslisz o ALAN 199 to cos mi tu nie gra...albo chcesz radio albo chcesz wydac kase.Ja mialem Unidena 520XL z SIRIO ML-145 i bardzo sie fajnie sprawowalo...zmienilem Antene bo mnie wkurzala ze wzgledu na jej dlugosc.
    Kolega ktory kupil ode mnie ten zestaw jezdzi i jest zadowolony.Ja osobiscie nie jestem za ALANEM ! wolalbym Unidena 520.Mozna kupic tez M-Tech LEGEND II -radio blizniaczo podobne...do 520XL ale tego nie testowalem wiec zostane przy Uniden
    Nie znam się na radiach CB za dobrze, mówiąc o alanie 199, to tak jak wspominałem kumpel ma i mu to śmiga, budżet mam do 300-350zł chciałem kupić coś sprawdzonego dobrego i nie eksperymentować, dlatego zadałem pytanie.

    Moje poprzednie radio które się posypało to

    allegro.pl/sklep/13968003_n-sport

  11. #540
    MagnaTKielce's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Świętokrzyskie
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bedin Pokaż post
    nie kupuj m-techa bo to szajs i istny syf, nie proponuj nawet tego chlopakowi bo mowisz ze podobny jest, a jednyna podobizną ktora jest w tych radiach to obudowa i pokretla...
    Pisalem ze nie testowalem...slyszalem tylko taka opinie co nie jest rownoznaczne z opcja - KUPUJ NATYCHMIAST Ja jestem w tej kwocie za Unidenem 520xl
    Chociaz tu chlopak ma do zalatwienia podobno 68xl za 260 zl


    Szacunek dla Tych którzy Poświęcili swoje Marzenia...
    ...dla Innych...P(rzyjaźń)D(uma)G(odność)


    TDI PowerED by KingSoft

Strona 54 z 99 PierwszyPierwszy ... 444525354555664 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •