Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 36

Temat: Warto kupić Audi a3 1.9 lub 2.0tdi czy lepiej golfa 5 też diesla???

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pcim
    Auto
    vw
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Warto kupić Audi a3 1.9 lub 2.0tdi czy lepiej golfa 5 też diesla???

    Warto kupić Audi a3 1.9 lub 2.0tdi czy lepiej golfa 5 też diesla???

  2. #2
    luap13's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Nie warto.......................................
    I made this

    Było AUDI A3 8L-> jest AUDI A3 Sportback ->Bedzie AUDI ..

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Tylko GOLF
    ...ale przejedź się jednym i drugim, może akurat Ty dostrzeżesz jakieś zalety w A3.
    ...i to by było na tyle...

    Audi A8 D2 W12
    Volkswagen Golf VII 1,4 TFSI 122 KM DSG
    Jaguar X-Type 2.0 D Executive

    Pozdrawiam Vincent

  4. #4
    milek_1988's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    To praktycznie to samo...jeśli chodzi o technologie. Golfów na pewno będzie więcej po jakimś czasie, z racji ceny. Inna sprawa, że golfa kupisz młodszego. Mimo, że jesteśmy na forum a3 klubie...powiem Ci tak, kup to co będzie w lepszym stanie...i nie polecam 2.0Tdi.

  5. #5
    alch3mist's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Augustów/Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM

    Domyślny

    Sam kiedyś stałem przed wyborem a3 2.0tdi z dobrą opcją vs golf V gti, cena była bardzo podobna (troche droższy golf). Muszę przyznać że do tej pory nie wiem czy dobrze zrobiłem. Golf jest bardziej przestronny w środku. Ma więcej miejsca z tyłu, większe szyby tylne. Jest tańszy i na tym chyba zalety się kończą. A3 jest imho dużo ładniejsze, ale mniej praktyczne. Łatwiej jest dorwać a3 z fajnym wyposażeniem no i żadziej sie ja widuje na drogach. Technicznie jak pisali poprzednicy to praktycznie to samo.

  6. #6
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    A3 to przeciez to samo co golf. Płacisz tylko za inny wyglad i znaczek na klapie. Wg mnie nie warto, ale oczywiscie wybor i tak bedzie nalezal do Ciebie.

  7. #7
    jedrekx's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Q7 & S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez milek_1988 Pokaż post
    To praktycznie to samo...jeśli chodzi o technologie. Golfów na pewno będzie więcej po jakimś czasie, z racji ceny. Inna sprawa, że golfa kupisz młodszego. Mimo, że jesteśmy na forum a3 klubie...powiem Ci tak, kup to co będzie w lepszym stanie...i nie polecam 2.0Tdi.
    a miałeś kiedyś do czynienia z takim silnikiem w A3 albo Golfie, że takie rzeczy piszesz? ja bym wziął A3. kolega miał w tym samym czasie Golfa jak ja miałem A3. materiały użyte w środku o wiele gorsze u niego niż u mnie. miejsca podobnie (on miał 5D, ja Sportbacka). mój był dynamiczniejszy, ale to za sprawą że w Golfie było 1.9 tdi, a ja miałem 2.0. ale bierz to, co będzie w lepszym stanie
    Było: Mondeo MK 3 Turnier 2.0 TDCi, Mini Cooper S & Audi A3 2.0 TDI S-line, Audi A5 2.0 TDI S-line, Audi A4 Cabrio 1.8T S-line
    Są: Audi A6 3.0TDI Quattro
    Będzie: kolejne Audi..

  8. #8
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    jedrekx, musze Cie zdziwic, ale miałem I silnik nie ma tu nic do rzeczy, bo to naprawdę to samo! Nie wiem czemu w ogole porownujesz od strony silnika, gdzie różnic nie ma żadnych! A Ty w ogóle porównujesz jeszcze 1.9tdi i 2.0tdi... i mowisz ze 2.0tdi był dynamiczniejszy! Brawo za spostrzegawczosc

    Materialy w środku wcale duzo bardziej nie odbiegają jakoscia od tych z A3. Oczywiscie, Audi to prestiz (powiedzmy), golf to wieśwagon dla ludu... Ale przed zakupem nalezy sobie zadac pytanie, po co sie kupuje samochod? Jesli zalezy Ci na tym aby sie przemieszczac z punktu A do B to brac 1.9tdi w Golfie. Jesli to ma byc samochod prestizowy, w którym chcesz poczuc się przynajmniej troche jak w samochodzie wyzszej klasy to brac A3.

    Ja z ekonomicznego punktu widzenia, nie widzę zasadnosci kupowania A3 Nie mowie że w przyszłosci nie będe miał takiego samochodu, ale to wszystko zalezy od tego jakie bede mial potrzeby.

  9. #9
    milek_1988's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    jedrex, miałem przyjemność jeździć i tym i tym, i nadal podtrzymuję zdanie, że to praktycznie to samo. Jeśli chodzi o technologie to identyczne auta lecz w innych opakowaniach. Osobiście nawet biorąc pod uwagę wnętrze wybrałbym golfa, bo bardziej podoba mi się deska...wnętrze także jest jakby obszerniejsze. Nadal podtrzymuję, że wybrałbym to co akurat byłoby w lepszym stanie..
    ps. nie porównujmy 2.0 do 1.9
    nie porównujmy sportbacka do hatchbacka
    i nie piszmy, że w golfie materiały są dużo gorsze, bo niedługo z audi zrobimy maybacha...
    prawda jest taka, że za różne pieniądze dostajemy praktycznie to samo, kwestia wyboru.

  10. #10
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez milek_1988 Pokaż post
    prawda jest taka, że za różne pieniądze dostajemy praktycznie to samo, kwestia wyboru.
    Zgadzam sie kolego rękoma i nogami Zresztą, drugi przykład... Ojciec kupił 2 lata temu nowke z salonu A3, bratowa kupiła nowke golfa. Roznica w cenie to az 45tys zl za praktycznie ta sama wersje silnikowa i wyposazenie... I co? Szczerze mowiac jezdze tym i tym. Nie uwazam aby nowy golf byl gorzej wykonczony niz A3.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •