Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 36

Temat: Warto kupić Audi a3 1.9 lub 2.0tdi czy lepiej golfa 5 też diesla???

  1. #21
    Dominik134's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kłobuck
    Auto
    Brak
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ciekawy ranking, jak kupowałem auto zastanawiałem sie nad Golfem VI i A3 padło na A3 ponieważ w podobnych pieniadzach miałem lepiej doposażone Audi lecz starsze i oba z kochanym 2.0TDI... Oba auta jakościowo są bardzo podobnie przy zakupie patrzał bym raczej na stan techniczny auta a nie czy jest to VW czy Audi

  2. #22

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    przyznam, że jestem zaskoczony wypowiedziami.
    Mój post mówiący "tylko Golf" był prowokacyjny i trochę ironiczny, ze względu na to że pytanie pada na forum A3.
    Sam dwa lata temu stałem przed dylematem czy nowy Golf VI czy używane 3 letnie A3. I wybrałem A3. Z całym szacunkiem dla Golfa, którego lubię to nie prowadzi się on tak jak A3. Stylistycznie jest raczej średni by nie powiedzieć bez specjalnego wyrazu.
    Uwazam natomiast że pod względem jakości materiałów Golf VI ma je na wysokim poziomie.
    Duże znaczenie ma tu jeszcze to czy oglądamy wersję Trendline, Comfortline czy Highline.
    W A3 też oczywiście są wersje wyposażenia ale materiał deski się nie zmienia.
    Jeśli stałbym przed wyborem jakiegokolwiek auta z dieslem to szukałbym jakiegokolwiek w jak najlepszym stanie. I nie ograniczyłbym siętylko do A3 czy Golfa.
    Ale jeżeli fascynowałoby mnie Audi nie spojrzałbym gdzie indziej.
    ...i to by było na tyle...

    Audi A8 D2 W12
    Volkswagen Golf VII 1,4 TFSI 122 KM DSG
    Jaguar X-Type 2.0 D Executive

    Pozdrawiam Vincent

  3. #23
    MagnaTKielce's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Świętokrzyskie
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Bo cała akcja z Twoim zapytaniem rowniez miala byc zaskoczeniem...zmowili sie tutaj...Wieśwagen to na innej stronie


    Szacunek dla Tych którzy Poświęcili swoje Marzenia...
    ...dla Innych...P(rzyjaźń)D(uma)G(odność)


    TDI PowerED by KingSoft

  4. #24
    milek_1988's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Vincent Pokaż post
    Z całym szacunkiem dla Golfa, którego lubię to nie prowadzi się on tak jak A3.
    Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale to jest dokładnie to samo, więc przejedź się samochodami w identycznym w stosunku do siebie stanie. A3 jest zbudowane na płycie golfa...
    Co ma do rzeczy, że jesteśmy na a3 clubie, przecież to nie są najlepsze auta na świecie, czy nawet nie są w czołówce. Jak ktoś już tu wspomniał, pewna różnica w salonie między nowymi autami wynika chyba tylko z fusów, kwestia czy ktoś chce dopłacić za "prestiż".

  5. #25

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Sęk w tym że golf, który rozważałem był nowy a A3 miało 90 000 km, więc co do stanu to raczej mógł on przemawiać za golfem.
    To zaś że jakies samochody powstają na tej samej płycie to jeszcze nie derminuje ich jako całości.
    Tak patrząc bowiem można powiedzieć : po co kupować audi, po co kupować VW może po prostu kupić octavię która też jest na tej płycie co A3 8P i golf V.
    ...i to by było na tyle...

    Audi A8 D2 W12
    Volkswagen Golf VII 1,4 TFSI 122 KM DSG
    Jaguar X-Type 2.0 D Executive

    Pozdrawiam Vincent

  6. #26

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    BMW 318d 2009
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Co to za bezsensowna dyskusja...

    Stać Cię kup Audi,żal Ci doope ściska że za drogo-kup Golfine.

    Amen...

  7. #27
    milek_1988's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    No i sam sobie odpowiedziałeś. Zauważ czego w Polsce się kupuje najwięcej, właśnie Octavii bo technicznie jest to to samo co Audi, VW i Seat, a jeśli jest to to samo to po co przepłacać. Oczywiście są jeszcze względy typowo estetyczne czy to wnętrza czy z zewnątrz, ale dopłacając do poszczególnej marki dopłacasz tylko do tego rzekomego 'prestiżu'. Sami Niemcy przyznali, że czas zmienić politykę globalną bo skoda zaczęła zagrażać(podbierać klientów) choćby Audi, a przecież to walka w tym samym koncernie. Ludzie nie są baranami, a jeśli mogą kupić te same silniki, te same skrzynie czy inne rozwiązania nie będą przepłacać, bo awaryjność czy prowadzenie jest takie samo(no może w bardzo niewielkim stopniu różne).

    ---------- Post dodany 18-02-12 o 15:08 ----------

    Mirror, bezsensowna to jest Twoja wypowiedź, a jeśli czystą kalkulacje przy użyciu mózgu nazywasz ściskaniem d...to nie dziwie się, że w tym Kraju jest jak jest.
    Koniec mojego udziału tym temacie.

  8. #28
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    milek_1988 masz rację. Technicznie jest to PRAWIE to samo (prawie bo zawsze kilka drobiazgów się znajdzie). Uwierz mi, że mam doczynienia na co dzień głównie z VAG'ami, w rodzinie też mam komplet od skody po audi. I mimo, że jest to to samo to jakoś za każdym razem jak muszę podłączyć kompa czy coś rozebrać to różnice są całkiem spore... Zupełnie inne materiały, inne wykończenie, inna dbałość o szczegóły itd. Uwierz mi, że po dajmy na to takich 8latach użytkowania przez tą samą osobę, w tych samych warunkach i tak samo dbającą o auto to audi będzie znacznie lepiej wyglądać niż skoda. Nie chwalę tutaj audi ani nie mówię, że skoda jest zła. Tak samo seat i vw. Są to auta tego samego koncernu, zbliżone technicznie do siebie ale każde z nich dedykowane do innego nabywcy. Cena znajduje tutaj pełne uzasadnienie i uwierz mi, że nie płacimy tu tylko za znaczek.
    Przykład pierwszy z brzegu. Miałem ibizę, bogatą wersję sport. Szwagierka ma fabię, też równie bogata wersja. Fabia 4 lata młodsza. Jakość plastików i wykończenia w ibizie zdecydowanie bardziej odczuwalna, mimo większego przebiegu i 4 lat dodatkowo. Do tego takie "pierdoły" jak zdjęcie boczków z drzwi - w ibizie pełna instalacja audio, w fabii nawet kabli nie pociągneli na tył. Lampka w bagażniku w ibizie, w fabii brak (tak samo schowek). Można by wymieniać w nieskończoność ale naprawdę różnic, mimo, że czasem drobnych, jest bardzo wiele i jak się to zsumuje to naprawdę widać, że nie tylko za znaczek się dopłaca... I myślę, że dyskusja jest zbędna. Każde z tych aut jest dobre, każde ma plusy i minusy. Ale każde jest dla kogo innego i każdy kupi to co woli dla siebie

  9. #29

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    BMW 318d 2009
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    milek_1988,czysta kalkulacją nazywasz kupno Skody których jeździ tysiące bo ich właścicieli nie stać było na Audi?

    Po drugie kalkulują ci,co chcieliby Audi ale im brakuje $$$.
    Ja tam wole 5-letnie Audi niż 3-letnią Skodzine czy Golfine. Kolega wyżej trafnie napisał dlaczego tak jest i wyjaśnił znaczenie słowa "prawie".

    Może zawias i silniki są takie same,ale jakość wykończenia jest całkiem inna.
    Wróć,w Skodzinie w silniku 1,9TDI BXE wycierają się wałki rozrządu,popychacze,a i korba potrafi bokiem wyjść.
    Słyszałeś o czymś takim w 1,9 montowanym w Audi?

    Deska i wygłuszenia też są takie same? Zejdź chłopino na ziemię...[COLOR="Silver"]


    Na koniec pytanie:dlaczego sam kupiłeś A3? Mogłeś mieć w ch... tanszą Skodę...

  10. #30
    rado's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina wielkich jezior
    Auto
    golf
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    O! moj dylemat z przed 2 lat. Kupić audi a3 golasa i pakować w niego kasę przez 2 lata żeby zaczął wyglądać ładnie i "bogato" (chodzi mi o wyposażenie) czy kupic coś innego. Wybór padł na golfa z 2008 roku w limitowanej edycji, którego rzadko spotkasz na drodze a na dodatek ma 350 konny silnik. Co do jakości to wierzcie mi albo nie, golf wcale nie odbiega od audi, bo audi to wcale nie taka elita jak sie niektórym wydaje, tak naprawde płaci się tylko za znaczek na masce. Wracając do golfa jeżdze nim juz 2 lata, zakupu nie żałuje i śmiało moge polecić. Rozmawiałem również ostatnio z Mackiem z krakowskiego CS, który przesiadł sie z 8p na golfa 6 i jak sam twierdzi to był dobry wybór.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •