Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 33

Temat: Piszczenie / ocieranie się elementu w okolicy rozrządu

  1. #21
    ishi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin/Piaseczno
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    kadlubek rozrząd raczej nie bo dźwięk wydobywa się z prawej strony ...

  2. #22
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Ja mam "dzwonienie" u siebie rano jak odpale i przed jazdą do pracy, pare dni i nie mogę namierzyć tego "dzwonienia". Jakby coś się poluzowało i blacha wpadała w wibracje i dzwoniła.
    Nie jest są to ani popychacze ani "klawiatura rozrządu" .
    Po krótkiej jeździe ok 5km wszystko się uspokaja. Nie widać nigdzie poluzowanych zacisków na dolocie ani niczego takiego.
    Wcześniej, małe dotknięcie nawet muśniecie gazu o +200 obrotow/min - usuwa ten odgłos na parę sekund.

    Ostatnio wymieniałem wężyki podciśnienia EGR-N75 + wymieniałem mechanizm wycieraczek + wymiana nawiewów na poliftowe w środku , do środka nawiewów wpadł kawałek plastiku ze starych kratek ale to on nie dzwoniłby raczej tak i to tylko na zimno a poza tym nie jest z metalu tylko plastiku .

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ishi Pokaż post
    kadlubek rozrząd raczej nie bo dźwięk wydobywa się z prawej strony ...
    No to skrzynia , łożysko może na sprzęgle , bo mówisz że po wciśnięciu się uspokaja.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Dzwonienie/dudnienie znowu dzisiaj było po pracy widoczne i tylko przez pierwsze kilka km , glownie na wolnych obrotach. Czy moze cos z podwozia, np wydech zle przymocowany, przenosic na dudnienie w kabinie w sumie u gory deski rozdzielczej ? Bo tylko raczej wydech wchodzi teraz w gre.
    << Wszystko co łatwo przychodzi nie jest wiele warte >>

  3. #23
    korona.'s Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    wro
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI - CRBD (136 KM)
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fredi.master Pokaż post
    Zaktualizuję temat ponieważ pisała do mnie jedna osoba z forum z podobnym problemem.
    Otóż nie do końca chodziło w moim przypadku o rolkę - po jej wymianie byłem jeszcze 2 razy w warsztacie aż w końcu nie wytrzymałem i zacząłem sam grzebać... Zacząłem od paska klinowego - przy wymianie rozrządu poprosiłem również o jego wymianę. Okazało się, że gdy obruciłem pasek "na lewo" (albo na prawo) piszczenie ustąpiło.
    Jeździłem jeszcze kilka dni aż sprzedałem samochód - pisk nie powrócił. Widocznie mechanik ogawo założył pasek.
    Pozdrawiam
    To nie do końca chodziło o rolkę, czy w ogóle nie o nią, a o pasek klinowy?

    Mam ten sam problem, jeżdżę z nim już od paru miesięcy i boję się, że coś w końcu pierdzielnie.. Mam 1.9TDI ALH 90KM, rozrząd teoretycznie powinnam wymienić za 12.000km, więc niechętnie wydam te niemałe pieniądze już teraz..

    Zacząć od paska klinowego? Od rolki napinacza? sama rolka czy z napinaczem włącznie albo i z paskiem?

    Same części wiem ile kosztują, ktoś może powiedzieć ile robocizna za wymianę klinowego, lub samej rolki napinacza?

    z góry dziękuję

  4. #24

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4,294,967,295 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kadlubek Pokaż post
    Dzwonienie/dudnienie znowu dzisiaj było po pracy widoczne i tylko przez pierwsze kilka km , glownie na wolnych obrotach. Czy moze cos z podwozia, np wydech zle przymocowany, przenosic na dudnienie w kabinie w sumie u gory deski rozdzielczej ? Bo tylko raczej wydech wchodzi teraz w gre.
    Nie wiem jak mocne jest u Ciebie to dzwonienie, ale u mnie tak metalicznie dzwoniła "dźwigienka" od klapy gaszącej. Na sztandze od gruszki EGR jest nakrętka i wystarczyło ją dokręcić. Tylko, że u mnie objaw był delikatny i słyszalny głównie z zewnątrz.

  5. #25
    TrAcer90's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Jestem świeżo po wymianie rozrządu oraz przy okazji EGR został zaślepiony.
    Na drugi dzień zaczeło coś delikatni piszczeć (nie jest to dzwięk jakiejś luźnej śruby itp.)
    Jest to delikatne piszczenie, ale denerwuje mnie strasznie. Piszczenie tylko do 1,5 obrotów wiec jak stoje na światłach to aż mnie roznosi ;/
    Słychać je głownie w środku po stronie pasażera z przodu, na zew. cięzej usłyszeć piszczenie dopiero od strony koła pasażera lub jak nachylimy ucho na rowno z poziomem zderzaka to słychać piszczenie. Ogolnie to z zew. słyszalne na dole silnika gdzieś tam przy kołach pasowych.

    Jadać bez gazu i sprzęgła (1bieg) piszczenia nie ma.
    Jadać wolno (1bieg do 1,5obr. lekko sprzęgło wciśniete) piszczenie slyszalne, wjechalem prawym kołem (pasażera) w nierównosc i auto się troche przechyliło to pisczenie ustalo na pare sekund.
    Nie jest to raczej dmuchawa bo wył. nadmuch i dalej piszczało, klima też raczej odpada.

    Napewno musze podjechać do mechanika jeszcze raz i mu o tym powiedziec, lecz chciał bym uniknać wyplątania się mechanika z tej sytuacji.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Jednak nie chodzi tu o rozrzad.
    Na zgaszonym silniku zamykalem drzwi kierowcy i uslyszałem piszczenie :/ Otwieram maske ruszam silnikiem i slychac to.
    Podejrzewam że to poduszka silnika, czy tak?
    Oto filmik:
    https://www.youtube.com/watch?v=YFs01P3HZmg&feature=youtu.be
    Moje Allegro

    Potrzebujesz Vag'a? - PW

  6. #26

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zoetermeer (NL)
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam,
    Przedwczoraj zakupiłem Audi a3 1.6 2001 r.
    Na zimnym silniku, pasek chyba nie tak chodzi jak powinien (tym bardziej że zapewniano mnie, iż rozrząd w styczniu 2016 był wymieniany.)
    W załączniku rzucam link z Video.

  7. #27

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zoetermeer (NL)
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Dzięki !

  8. #28

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CBY
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny [8L] Szum z okolic rozrządu

    Cześć, wczoraj dosyć sporo przymroziło i usłyszałem trochę niepokojące dźwięki z okolic rozrządu aczkolwiek nie jestem do końca pewien czy stamtąd pochodzą.
    Czy ktoś z was spotkał się z podobnymi objawami, cały napinacz paska wielorowkowego ma przejechane góra 4 tysiące km a rozrząd był robiony w 2015 roku z tego co mi wiadomo.
    Ostatnio edytowany przez diavel - 07-01-17 o 15:56

  9. #29
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez diavel Pokaż post
    Cześć, wczoraj dosyć sporo przymroziło i usłyszałem trochę niepokojące dźwięki z okolic rozrządu aczkolwiek nie jestem do końca pewien czy stamtąd pochodzą.
    Czy ktoś z was spotkał się z podobnymi objawami, cały napinacz paska wielorowkowego ma przejechane góra 4 tysiące km a rozrząd był robiony w 2015 roku z tego co mi wiadomo.
    W tym przypadku najlepiej bedzie sciagnac napinacz i pasek wielorowkowy i odpalic na chwile auto. Bedziesz wiedzial czy dzwieki wydobywaja sie z elementow rozrzadu czy z osprzetu.Jak ucichnie to osprzet (pompa wspomagania,alternator,sprezarka klimy).

  10. #30

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CBY
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Postaram się tak jutro zrobić tylko zastanawia mnie dlaczego znacznie cichnie ten dźwięk jak silnik się rozgrzeje a gdy już przejadę jakieś 15-20 km jest cisza..

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •