Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: [8L] mrygająca dioda w drzwiach kierowcy

  1. #1
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny [8L] mrygająca dioda w drzwiach kierowcy

    Chciałem dziś podłączyć pod centralny kontrolkę alarmu czyli samą migającą diodę i ulokować ją w drzwiach kierowcy kolo rygla. Niestety nie udało mi się - dioda cały czas mruga i nie gaśnie po zamknięciu zamka. Nie wiem pod jakie kable podłączyć. Kiedyś robiłem to w maździe 323F i zrobiłem bez problemu. Ktoś wie pod które kable dokładnie się podpiąć aby mrugało przy zamkniętych drzwiach na klucz z zewnątrz, a po otwarciu gasło??????

    Wydaje mi się że da się to u nas tak podłączyć bo w Octavii tak jest.

  2. #2
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Matin82, jak rozkręcisz obudowę pod kierownicą i odkręcisz gniazdo bezpieczników musisz zajrzeć do środka auta. Będzie tam oddzielna wiązka, która idzie do słupka dalej do góry. W tej wiązce jest cienki brązowo biały kabelek.
    Jest w nim napięcie gdy wewnętrzne światło nie świeci. Jak tylko gaśnie w kablu pojawia się 12V.

    Ja myślę tak, że musisz sobie kupić przekaźnik. Zasilanie do przekaźnika pobrać właśnie z tego w/w kabelka. A sterujące 12V pobrać z gniazda bezpieczników np. od kierunkowskazów - gruby czarno żółty kabel (mają 12V dopiero po przekręceniu kluczyka).
    Przekaźnik musi być taki, że jak sterujący kabel poda napięcie (po przekręceniu kluczyka), to przekaźnik ten przerwie obwód.
    W ten sposób dioda będzie mrugać tylko przy zamkniętym i wyłączonym samochodzie.
    Jak pójdziesz do jakiegoś sklepu elektrycznego, to na pewno coś Ci dobiorą.

    pzdr
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #3
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    dzięki larius, szkoda że muszę kombinować z kablami z kabiny w mazdzie podłączyłem się pod kable w drzwiach od centralnego i nie musiałem ciągnąć kabli z kabiny. Qrcze że w audi nie ma takiej możliwośći ????

  4. #4
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Matin82, w audi centralny sterowany jest sygnałem masy. Nie bardzo widzę jak to podłączyć bezpośrednio do tego... Ewentualnie mógłbyś zamiast wykorzystywać ten brązowobiały kabel podłączyć się do zasilania sterowników od el. szyb. Mniej prucia kabli, ale zasada chyba analogiczna jak opisałem wyżej...
    Nie wiem, może ktoś inny coś mądrzejszego wymyśli...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  5. #5
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    matin a skad wzioles tak owa diodę? bo ja planowalem montaz czegos takiego zamiast rygla.

  6. #6
    mallcin's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Trochę odświeżę temat Jak sobie poradziłeś z tym tematem??? Lub ma ktoś info jak to podłączyć... Ja kupiłem całe oryginalne gniazdo z dioda, dodam ze nie mam alarmu...



    Więc jak to podłączyć??

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Ja bym to zrobił sposobem amatorskim i dość prostym, zapewne wiele osób stwierdzi, że to porypany pomysł ale co tam

    Zaczynając od początku:

    Na istniejącym ryglu w drzwiach (w środku) montujemy blaszkę do której podpinamy zasilanie, rygiel się przesuwa więc i blaszka z napięciem będzie się poruszać (góra - dół).
    Następnie na odpowiedniej wysokości (tak by po zamknięciu się samochodu blaszki się stykały) montujemy kolejną blaszkę która jest przytwierdzona do przewodu poprowadzonego bezpośrednio do mechanizmu z diodą w miejsce zasilania.
    Jak łatwo się domyśleć efekt będzie taki, że po zamknięciu blaszki będą się stykać, prąd będzie przepływać do diody i będzie ona się zapalać, zaś po otworzeniu gdy rygiel się wysunie blaszki nie będą się stykać i prąd nie będzie dochodził do diody co da nam efekt wyłączenia.
    Różnorodność mocowań jest ogromna, zaczynając od plastikowych podkładek, a kończąc na drewnie które najłatwiej do tego zaadoptować.

    Proste i mało profesjonalne ale efekt jest taki jak być powinien
    Pozdrawiam

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Vw
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    zrób sobie z przyciskiem ukrytym łątwiej, pewniej, i wł. kiedy chcesz...

  9. #9
    mallcin's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    BigBlast takich nowatorskich rozwiązań nie zastosuje przewodów (tak jak pisze larius)przeciągać z bezpieczników raczej nie bede... więc chyba zrobie straszaka z ukrytym przyciskiem wie ktoś skąd można z boczka kierowcy wziąć zasilanie żeby było jak się wył zapłon... ??? chyba ze ktoś ma inne pomysły....

  10. #10
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    BigBlast, Twoje rozwiązanie ma tę wadę, że niezależnie od tego czy alarm jest uzbrojony czy nie i czy samochód jest odpalony czy nie, przy zamkniętych drzwiach dioda się będzie świecić

    mallcin, dużo zapłaciłeś za tę zaślepkę z diodą? Allegro czy ASO?

    W załączniku dodałem schemat elektryczny instalacji centralnego, może znajdziesz tam odpowiedź

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •