Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 107

Temat: wymiana silnika z 1.6 na 1.8T SWAP

  1. #91
    talib9412's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rościsławice/Oborniki Śl/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam po swapie z 1.6 akl na 1.8t agu licznik z analogowym zegarkiem pełnym fisem zaniża prędkość wie ktoś jak to ogarnąć a3 z 99 golf po 2000roku

  2. #92

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Witam. Ostatnio mój silnik 1.6 padł, i niestety czeka mnie wymiana na inny i mam kilka pytań. Jeśli chciałbym zrobić swap na 1.8 (bez turbo) to czy dużo innych części musiałbym wymienić(skrzynia, sprzęgło, alternator itd)? Druga sprawa to założyłem 2 miesiące temu instalację LPG czy ta od 1.6 by pasowała do 1.8?
    I tak mniej więcej jaki by był koszt swapa na 1.8, bo mechanik powiedział że przy 1.6 zamknę się w 2000 zł?

  3. #93
    frostbite26's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubartów(Lublin)
    Auto
    Audi +++
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    moim zdaniem to jak chcesz robić swap to tylko na 1.8T ,ja miałem kilka lat 1.8AGN i to pali jak 1.8T ,fakt może to dłużej pojeździ bo nie ma doładowania ,ale bez przesady.. Poza tym 1.8 jest wysokoobrotowe przy 100km/h masz 3tysiące obrotów,co mi sie nie podobalo ,na baku Pb robiłem średnio 550-580km. Przemyśl to bo różnica jeśli chodzi o te dwa silniki jest ... ale na plus dla 1.8T

  4. #94

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Question Swap 1.6 na 1.8t ocena dawcy

    Witam
    Silnik akl z a3 przestaje być posłuszny więc zacząłem szukać 1.8t znalazłem w okolicy, pojechałem okazało się, że mocowanie łapy skrzyni biegów trzyma się na 1 śrubie, drugie pęknięte. Dolaliśmy oleju bo właściciel uszkodził IC i powiedział, że oliwa wyleciała z niego. Odpaliliśmy na chwilę chodzi i teraz jest dylemat czy brać. Co wy na to https://sprzedajemy.pl/audi-a3-1-8t-...a9f-nr56177906

  5. #95
    czaro95's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez smile97 Pokaż post
    Witam
    Silnik akl z a3 przestaje być posłuszny więc zacząłem szukać 1.8t znalazłem w okolicy, pojechałem okazało się, że mocowanie łapy skrzyni biegów trzyma się na 1 śrubie, drugie pęknięte. Dolaliśmy oleju bo właściciel uszkodził IC i powiedział, że oliwa wyleciała z niego. Odpaliliśmy na chwilę chodzi i teraz jest dylemat czy brać. Co wy na to https://sprzedajemy.pl/audi-a3-1-8t-...a9f-nr56177906
    Jak chcesz cały kompletny swap to mogę Ci ogarnąć z anglii z niedużym przebiegiem Pisz pw albo dzwoń 500690840

  6. #96

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    czy taki zabieg jak włożenie bama do budy z 1.6 jest wykonalny jesli tak to co procz takich rzeczy jak hamulce, wiazki, kompy etc. i nawazniejsze czy podejdzie od tt, seata czy szukac konkretnie z eski
    z gory dzieki za pomoc
    pozdrawiam

  7. #97
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Czesc, nie wiem jak z silnikami z innych marek koncernu VAG ale swoje 1.6 mozesz zamienic na kazda inna jednostke z A3 8L bez zadnej rzezby. Silnik silnikiem, tak jak napisales najlepiej zwiekszyc od razu heble, set z S3 8L na dobrych gratach w zupelnosci wystarczy, z doswiadczenia proponuje Ci przelozyc odrazu wszystko czyli silnik,skrzynie i quattro bo ja tego ostatniego nie zrobilem od razu ale wiem juz od dluzszego czasu, ze to czeka w kolejce modow i nie ma opcji, ze odpuszcze jesli masz dawce to targaj od razu wszystko za jednym razem, owszem moze koszty wieksze ale to sa pieniadze, ktore i tak sie wyda - jesli nie teraz to za rok lub dwa ale na kupce dlugo nie poleza.
    Kolejna wieksza modyfikacja to koniecznie zmiana wydechu rowniez na minimum serie jaka wystepowala przy danej jednostce. Jesli planujesz chocby minimalne zwiekszenie mocy przez np program to milo widziany bylbyy rowniez pod zderzakiem IC.
    Najlepiej napisz czy masz jakies plany dalszych modow czy ma byc seria bo jesli moc ma rosnac to lepiej niektore rzeczy zrobic wczesniej niz grzebac dwa razy przy tym samym [i placic].
    Pozdrawiam


    dopisek: teraz mi sie wspomnialo, ze trzeba jeszcze seryjna pompe od danego silnika wrzucic. Chyba, ze moc ma rosnac to warto pomyslec o czyms wydajniejszym.
    Ostatnio edytowany przez heko - 02-01-19 o 14:14

  8. #98
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nie no, ECU to trzeba zmienić inaczej to nie odpali.
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  9. #99
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Racja, przepraszam, mój blad.

  10. #100

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Myślę, że ta seria z eski by została wspomniałeś o quattro co z tym tematem bo ja nie mam i czy to jest możliwe dołożyc bez rzezbienia tyłu?

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •