Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Jak obszyć gałkę zmiany biegów. Krok po kroku.

  1. #1
    fly-tm's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bolków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Jak obszyć gałkę zmiany biegów. Krok po kroku.

    Witam.
    Oto moja relacja z kolejnej zabawy w tapicera. Opiszę krok po kroku jak w łatwy sposób obszyć gałkę skórą.
    1. Po wymontowaniu gały z auta i oddzieleniu jej od mieszka rysujemy linie jak ma przebiegać szew i do tych linii będziemy odmierzać materiał.



    2. Ja zdecydowałem się na przecięcie gałki i zagięciu skóry w rowek. Jak ktoś nie chce ciąć gałki może zastosować w tym miejscu szycie



    3. Do wyrysowanych linii przymierzamy materiał i wycinamy zgodnie z nimi. Jako że ja będę chował skórę w rowku dodaję po około 5 mm z każdej strony. Należy pamiętać żeby dobrze naciągać skórę bo jest to elastyczny materiał. Dobre wymierzenie to podstawa. Do rysowania po materiale używam kredek krawieckich łatwo zmywalnych.



    4. Wymierzone kawałki wycinamy.



    5. Miejsca które będę zawijał do rowka i pod spód ścieniam na szarfówce, co ułatwi pracę. Można to zrobić także ostrym nożykiem.



    6. W zależności od rodzaju szwu wstępnie robi się ścieg na maszynie pomiędzy którym przeplata się nici. Ja jednak nie stosuję takiego szycia gdyż jest zbyt pospolity, szybki ( dlatego większość tapicerów oferuje takie szycie ) i wolę inne szwy. Ja stosuję szycie dwoma igłami. Żeby dziurki były równo można je przeszyć na maszynie bez nici tylko igłą.



    7. Teraz możemy wstępnie przymierzyć materiał. Trzeba uważać przy wciskaniu materiału by go nie pokaleczyć, ja do tego rodzaju zadań mam wygładzony śrubokręt bez ostrych miejsc.





    8. Jak wszystko pasuje możemy zacząć kleić. Chłonne materiały smarujemy 2 razy jak 1 warstwa wyschnie. Omijamy miejsca szycia.



    9. Następnie sklejamy wszystko do kupy.



    ścienione miejsca łatwo pozaginać



    10. Teraz wszystko zszywamy. Ja wybrałem ścieg "krzyżykowy". Do szycia używam nici grubości 15. Końcówki nici maczam w kleju żeby się nie "rozkręcały"




    11. Jak dotrzemy do końca smarujemy nici klejem, związujemy razem i wciskamy pod skórę.



    12. Oto efekt końcowy





    13. W taki sposób można również obszyć :

    Kierownicę





    Dźwignię ręcznego



    Podłokietnik



    Obudowy głośników



    Konsolę środkową itp......





    Pozdrawiam. Tomek












    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=aba55...1ca78eba8dfb30
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-08-15 o 12:44

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •