Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 43

Temat: zamek w klapie bagażnika

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    luboń
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny zamek w klapie bagażnika

    W dobie panującej zimy - albo jesieni jak kto woli i zamarzających klap bagażnika ja właśnie z....... innym problemem.

    Jadę sobie do marketu a tu nagle bzzyyyk i na wyświetlaczu pokazuje się że otwarty bagażnik.
    Skończyłem zakupy, wychodzę z auata (tym razem silnik zgaszony już był)i słyszę bzyyk.
    Podchodzę do bagażnika, zbliżam kluczyk do klapy a tu bzyyk bzyyk bzyyk bzyyk bzyyk bzyyk bzyyk bzyyk bzyyk bzyyk.
    Ogólnie co to może być bo mama autko pod chmurką i boję się żeby mi się nocy nie otworzył i nie zaczął piszczeć alarmem.
    Co to może być??
    HELP!!!
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-08-15 o 14:52
    UNDER[G]ROUND
    Tuning Group

    www.utg.pl

  2. #2
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Ja też tak miałem a w zasadzie mam
    U mnie dostała sie woda (wilgoć) do wtyczek w przyciskach do otwierania klapy w lstwie nad rejestracją. Musze kupić nowe bo bolczyki które wchodzą do wtyczki ugniły

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    luboń
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Skapol
    Ja też tak miałem a w zasadzie mam
    U mnie dostała sie woda (wilgoć) do wtyczek w przyciskach do otwierania klapy w lstwie nad rejestracją. Musze kupić nowe bo bolczyki które wchodzą do wtyczki ugniły


    A ile to może kosztować i gdzie tego szukać poza aso.
    Pomijając fakt że zostąło mi 3 zł przez te święta.
    Dam radę pojeździć z tym eszcze do nowego roku.
    I Pytanko, które mi się teraz nasunęło skoro to są bolczyki to jak autko mam zamknięte to wówczas nie powinno się to otworzyć bo guziki nie działają czy mam racje??
    UNDER[G]ROUND
    Tuning Group

    www.utg.pl

  4. #4
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Tak jak zmkniesz to sie samo nie otworzy. Może masz dobre i nie trzeba nowych, najlepiej rozebrać i zobaczyć czy to jest to. Albo na początek suszarką to podgrzać tak dość znacznie, jeśli to wilgoć to powinna odparować jak moje auto stało zadkiem w słońcu to było ok a jak deszcz i wilgotno to bzzyk bzzzyk

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    luboń
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Skapol
    Tak jak zmkniesz to sie samo nie otworzy. Może masz dobre i nie trzeba nowych, najlepiej rozebrać i zobaczyć czy to jest to. Albo na początek suszarką to podgrzać tak dość znacznie, jeśli to wilgoć to powinna odparować jak moje auto stało zadkiem w słońcu to było ok a jak deszcz i wilgotno to bzzyk bzzzyk
    Dzisiaj zauważyłem jedno, że guziki (te nad tablicą) są jakby wciśnięte na stałe i nie mam na raze gdzie tego rozebać.
    Ale doszedłem do pewnego kompromisu.
    Zamknąłem bagażnik na kluczyk w klapie i dam to do zrobienia jak będę robił przegląd na wiosnę.
    Do tego czasu chyba nic się nie stanie??
    UNDER[G]ROUND
    Tuning Group

    www.utg.pl

  6. #6
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    kurde panowie zdupił mi sie chyba zamek od klapy :/ działał normalnie, bylo mokro na dworze bez śniegu, jak jechalem do domu zaczeo walic śniegiem, wieczorem temperatura spadal na minus, rano wstaje do auta lekko mi drzwi przymarzly ale bagażnik to juz lipa w ogole nie drgnie :/ jak moge srawdzić czy moge szukać nowego czy poprostu zamarzł ?? da się go jakoś od środka otworzyć ?


    a i jeszcze jedna sprawa nie moge kluczykiem bo kluczyk nie wchodzi do końca :/ tylko tak 3/4 i dalej nie chce ;/ kluczyk chyba jest orginalny bo schowek moge zamknąc normalnie ...

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    napsikaj odmrażacza i postaw auto w garażu. Też to miałem w sylwestra i pomogło

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  8. #8
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    napiskać w dziukrę ?? czy tam od śrdoka na zamek ??

  9. #9
    Stacho's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Jak z odmrazaczem ani z pozostawieniem autka w ciepłym miejscu nie pyknie to musisz wejść do bagaznika i od środka sciągnać ten czarny plastik ktory jest na klapie odkrecając 2 sróbki i potem pociagnac go energicznie do siebie. wtedy masz dostep do zamka i bez problemu powinieniec sobie poradzic . PS jeszcze nie sciagałem tego plastiku siedząć w bagazniku więć nie daje glowy ze da sie to tak zrobic Powodzenia

  10. #10
    Boogie's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3City
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    raz

    Exclamation

    pisalem juz wczesniej

    U mnie to samo od 3 dni,musiałem kluczem na stale zamknąć klapę na stałe,juz raz to rozebrałem i zauważyłem zaśniedziałe styki i ponadrywane kabelki przy końcówkach wtyczek od otwierania klapy i podświetlenia tablicy rej. wiec pewnie sie stykały przy odpalaniu auta lub na dziurach i wariował zamek.dzis autko w garazu schnie troszke mam juz wtyczni poucinane z jakiejs instalacji od a6 i moze uda mi sie naprawic ten problem....

    mam nadzieje ze to tylko to a nie caly central....bagaznik na chwile obecna otwiera sie tylko z klucza,pilotem nie reaguje,a inne zakmki dzialaja ok i bez zarzutu.
    Dodano:
    wjechalem do garazu wieczorem i juz po 10 minutach normalnie działała klapa???

    czyzby wilgoc w układzie i zamarzała z tyłu gdzies pompka???

    aby byc pewnym rozebrałem jeszcze raz i zmienilem kostki od podwietlenia i od otwierania klapy,byly mocno zasniedziałe....

    moze cos pomoze ...dam znac jak wyjade na mróz.....


    hmmmm wymienilem 4 kostki 2 od wlaczników otwierania klapy i 2 od podswietlenia jedna z nich byla bardzo zasniedziala.....

    auto stało dzis caly dzien na mrozie -6 stopni i jak wyszedlem z pracy to wszystko działało

    teraz wieczorem sprawdzalem przy -9stopniach i dalej giT

    a wiec:


    PROPONUJE WSZYSTKIM Z TEGO TYPU PROBLEMEM tj.( nie reagujaca klapa na otwieranie elektryczne,na bzykanie samoistne zamka klapy itp):

    1. zdjąć blede z klapy
    2.odpiąć kable od podswietlenia i przycisków otwierania klapy
    3. sprawdzić te 4 kostki czy nie sa zasniedziałe?
    4.wymienic je najlepiej na nowe lub niezasniedziale (ja przylutowałem z instalacji od a6)
    5.zlozyc wszystko do kupy

    jesli w punkcie 4. kostki wygladaja o.k to sprawdzcie czy kabel nigdzie nie jest przerwany lub tez czy zarówki dobrze siedza itp czy nie ma przeciazenia.

    6.jesli macie mozliwosc to zostawcie autko w cieplym garazu na noc.....dla pewnosci tez mozna w miejscu gdzie jest pompka układu centralnego zamka troszke suszarka przygrzac.....nie za mocno i nie opalarkami bo za wysoka temperatura moze zaszkodzin naszemu autku i lakierowi

    mam nadzieje ze komus pomoge poniewaz u mnie problem zniknal i mam nadzieje ze sie nie pojawi jesli tak to bede pisał a narazie moge tyle powiedziec.

    jak jakies pytania to zapraszam na priv.


    szkoda ze zamuliłem i fotek nie porobiłem bo byl by dobry artykuł do naprawionych usterek

    na wiosne bede dawał listwe do malowania z klapy wiec moze wtedy pocykam

    pozdro
    Ostatnio edytowany przez Boogie - 06-01-10 o 21:37 Powód: Automatyczne łączenie postów
    "...Przemierzamy kilometry,Pokonujemy przeszkody Z diabłem W głębi serca!..."

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •