Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: uszkodzone drzwi podczas próby kradzieży, na co liczyć w PZU?

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwidzyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny uszkodzone drzwi podczas próby kradzieży, na co liczyć w PZU?

    Witam,
    z góry przepraszam, jeśli były podobne tematy, w tej chwili naprawdę nie mam czasu na czytanie. Wczoraj ktoś próbował ukraść moje ASZ Ambiente pod blokiem. Szkoda dotyczy tylko drzwi kierowcy. Wyłamany kawałek klamki przy zamku, uszkodzone wejście zamka, 2 dziury o średnicy palca ok. 10 mm, 10 cm poniżej klamki. Centralny działa. W sumie nie wiem jak to ogarnąć. Mam ubezpieczenie minicasco w PZU. Obejmuje ono takie przypadki. Tylko drzwi są do wymiany, jak takie drzwi zdobyć? Allegro, szrot przychodzi do głowy. Ale czy można to zrobić przez serwis Audi? Jak rzeczoznawca liczy wartość takiej szkody, bo wiadomo, że drzwi już nie produkują.. Rzeczoznawca ma być niby jutro. Chce sie przygotować. Wiem, że obniża się wartość części ze względu na wiek auta, np. 15% 3 latek, 30% 6 latek itp. Ale od jakiej ceny, w serwisie? Jeszcze pytanie, gdy wymienię drzwi to tam jest inny zamek i kluczyk nie pasuje, co się z tym robi? Jeszcze dochodzi lakiernik. Czy ktoś potrafi podać wartość takiej szkody? Sorry za dyletanctwo, ale po prostu się nie znam. Proszę o odpowiedzi, pozdrawiam Marcin.

    A gdy to załatwię, gdzie ja będę parkował auto, to jest tak naprawdę ból głowy, masakra. Na to proszę nie udzielać odpowiedzi, tak tylko piszę co myślę

  2. #2

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    rzeczoznawca przychodzi, oglada auto i sobie idzie. a dokladny opis, co wg niego zostanie wykonane (jakie prace, jakie czesci) zeby doprowadzic do stanu przed wlamaniem wykonuje dopiero pozniej i dopiero pozniej nalicza amortyzacje czesci (ktora swoja droga jest bezprawna).

  3. #3
    Chest's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dzwoniłeś do PZU? Bo z tego co wiem ubezpieczenie jest od kradzieży, a nie od szkody powstałej podczas próby kradzieży, chyba że się myle, lepiej jak najpierw dopytasz sie u ubezpieczyciela o to minicasco
    Fiat 126p 650 `91r ----> VW Jetta MK2 1.6 `86r ---> Fiat 126p 600 `77r ----> Audi 80 B4 1.9 TD `92r ----> Audi A3 8l 1.9 TDI `99r

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Minicasco obejmuje też próbę kradzieży.

    Fragment ze strony PZU:
    [...] Ubezpieczenie minicasco gwarantuje wypłatę odszkodowania gdy wystąpi szkoda w pojeździe bądż w jego wyposażeniu wskutek: zderzenia z osobami, zwierzętami; działania osób trzecich - w tym włamania; zdarzeń losowych takich jak powódź, pożar; działania czynników termicznych lub chemicznych oraz wskutek kradzieży pojazdu, jego części lub wyposażenia, a także jego uszkodzenia po kradzieży lub próbie kradzieży. [...]

    http://www.ubezpieczenia-gdynia.pl/u..._minicasco.php

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwidzyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Na 100 % obejmuje, to był 1 z warunków dlaczego wybrałem minicasco w PZU - kradzież, "działania osób trzecich, w tym również włamania", spotkania ze zwierzętami i niektóre zdarzenia losowe typu powódź. Więc kwestia tego ile powinienem dostać? Jak to się liczy w przypadku drzwi? Nie chce na tym zarobić, chce mieć samochód w stanie sprzed szkody.

  6. #6
    mivw's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków - okolice
    Auto
    Coś z VAGa:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mpk86 Pokaż post
    Rzeczoznawca ma być niby jutro.
    Poczekaj na wycenę, jedź do dobrego warsztatu i niech Ci powiedzą ile będzie Cie kosztować naprawa jeżeli mniej niż Ci oferuje ubezpieczyciel to bierz kasę jeżeli więcej to się odwołuj albo oddaj do naprawy bezgotówkowej do ASO i po sprawie. Co do zamka to są firmy które dorabiają zamki pod dany kluczyk więc nie powinno być z tym problemu. No i ciesz się że nie ukradli

  7. #7

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwidzyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Dzięki za info. Ciesze się i to bardzo, żebyś wiedział.

    A i jeszcze jedna sprawa, którą zauważyłem,a o którą teraz drżę. Chodzi o wymóg formalny. Punkt wyłączenia odpowiedzialności w umowie minicasco czyli kiedy nie wypłacają. "Ubezpieczeniem nie są objęte szkody: powstałe podczas kierowania pojazdem niezarejestrowanym lub pojazdem nieposiadającym ważnego dowodu rejestracyjnego (...). Co oznacza określenie ważny dowód rejestracyjny? Bo zmieniłem miejsce zameldowania ok. 2 miesiące temu, w dowodzie mam jeszcze stary adres i teraz taka niepewność. Zadzwoniłem na infolinie, nie pytając o mnie a ogólnie, ale Pani była niezorientowana i powiedziała, że to likwidator o tym decyduje... Czyli chyba koleś, który prowadzi sprawę. Czy ktoś się spotkał z takim czymś? Na upartego ja pojazdem nie kierowałem, on stał zaparkowany więc... no ale to jest pole do przepychanek mam nadzieję, że nie będą tak chamscy.

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    "Ubezpieczeniem nie są objęte szkody: powstałe podczas kierowania (...) pojazdem nieposiadającym ważnego dowodu rejestracyjnego"

    Nie kierowales tym samochodem, wiec chyba nie ma problemu

  9. #9
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Upewniej sie czy ba 100proc Twoje miniAC obejmuje uszkodzenia podczas proby kradziezy. Byc moze miniAC obejmuje tylko skuteczna kradziez.

  10. #10
    mivw's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków - okolice
    Auto
    Coś z VAGa:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mpk86 Pokaż post
    Co oznacza określenie ważny dowód rejestracyjny?
    A kto to wie
    Jeżeli masz aktualny przegląd to raczej nie masz się o co bać, pyzatym zawsze mogłeś się przeprowadzić dwa tygodnie temu a na zgłoszenie tego w wydziale komunikacji masz bodajże miesiąc...

    Ja miałem auto nie przerejestrowane pół roku i dane w dowodzie były na poprzedniego właściciela gdy na parkingu facet mi wjechał w mój samochód to PZU nie robiło problemu, pokazałem tylko umowę kupna i wszystko było ok.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •