Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 22

Temat: 8L AEH, Adaptacja przepustnicy i niespodzianka ;/

  1. #11

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    kiedy przytrzymuje ci te obroty? jak silnik jest zimny czy ciepły
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  2. #12

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    LZ9U
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    zimny.

    tak poza tematem jak dlugo sie powinien nagrzać silnik przy sprawnym czujniku bo nie wiem czy czasem kurcze nie mam kolejnego psikusa do wymiany

  3. #13

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    po ok 5 km powinienes miec 90 st na blacie jesli nie masz to termostat do wymiany. a z tymi obrotami to dokładniej opisz jak to wyglonda czy na zimnym silniku po dodaniu gazy obroty sie zatrzymuja 1.5tys czy po odpaleniu
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  4. #14
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Jak najbardziej normalne po czyszczeniu przepustnicy na zimnym silniku. Odczekaj kilka dni lub zrob z ok 200km i powinno byc ok.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  5. #15

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    LZ9U
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    gdy mamy zimny silnik przy zmianie przewaznie z 1 na 2 to zatrzymuje sie na 2 tysiach i dalej niby okej choc tam faluje na 1.5 czy cos i przy hamowaniu gdy auto stanie to dalej trzyma 2 tysiaczki i troche to smutne szczerze mówiąc

  6. #16

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    sprawdz czy zcasem linka nie jest za mocno naciagnieta
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  7. #17

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    LZ9U
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    a jeśli linka jest okej?

  8. #18

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rawicz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Odebrałem autko od mechanika i przepustnica jest wyczyszczona ale nie dało sie jej na nowo zaadoptować. Problem z gaśnięciem minął i jest ok a czy zawalona przepustnica mogła mieć wpływ na większe spalanie? Mechanik stwierdził,że tak więc jestem ciekaw ile będzie spalał teraz.

  9. #19

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dziś walczyłem z adaptacją przepustnicy cały dzień. Po adaptacji obroty są normalne około 850rpm. Jeśli skaczą w granicach 1300-2000 tzn, że adaptacja nie przebiegła prawidłowo!
    Męczyłem się, ale w końcu udało mi się to zrobić.
    A o to przepis:
    Po pierwsze sprawdzamy szczelność dolotu, ja również sprawdziłem przewody przy filtrze węglowym (taki prążkowany okazał się być do wymiany, nie wiem czy to ma znaczenie, ale piszę w razie czego).
    Po drugie odpalamy VAG.
    Wchodzimy w sekcję ENGINE i kasujemy wszystkie błędy. Następnie klikamy ADAPTATION wpisujemy kanał 000 następnie klikamy READ następnie SAVE potwierdzamy i w ten oto sposób mamy wykasowane przyuczone przez ECU wartości.
    Teraz przechodzimy do sekcji Meas. Blocks wpisujemy 098 klikamy GO. Następnie klikamy Switch to Basic Settings.
    Trwa adaptacja. W moim przypadku (1.6 AKL) Adaptację można przeprowadzić zarówno na kanale 098 jak i 001. Po około pół minuty jest już po wszystkim. Zamykamy w programie wszystko po kolei i dopiero odpinamy Interfejs.

    Bez kasowania wartości przyuczonych robiłem adaptację kilkadziesiąt razy i za każdym razem obroty falowały.
    Serdecznie dziękuję moderatorom, że zamknęli mój temat, dzięki temu do wszystkiego musiałem dojść sam z lekką pomocą zagranicznych forów.
    Po tak przeprowadzonym procesie obroty utrzymują się na poziomie około 850RPM oraz zniknął problem z notorycznie wyskakującym błędem 533.
    Pozdrawiam

  10. #20
    lukas2710's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam. Panowie oto moja historia miałem zabrudzona przepustnice, mój mechanik ja wyczyścił i zaadoptował, niby sie poprawilo bo obroty nie faluja ale problem mam taki na zimnym silniku przy obecnych przymrozkach po odpaleniu na zimnym silniku auto momentalnie łapie 2000/1800 obrotów i trzyma po czym gasnie i tak sie dzieje az silnik nie zlapie temperatury, jak sie zagrzeje problemu nie ma, ale gdy jest zimny wpienia mnie fakt cofania bo albo trzymam gaz na 2000obr jak jakis amator albo auto mi gasnie. błedu na wagu mi nie pokazuje, natomiast moj mechanik radzi mi zmienic przpustnice, bo raz ma swoje przejechane, a dwa zauwazyl w niej delikatne luzy. wiec jezeli zmieniac przpustnice to lepiej szukac uzywki ,,na oko" czy lepiej jakis zamiennik tylko zachodniej firmy???? bo nowa ori to cena niestety abstrakcja.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •