Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Naprawa alternatora

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny Naprawa alternatora

    Witam Panowie. Łożyska w moim alternatorze wyraźnie zaczynają hałasować. Postanowiłem je wymienić. Na jednej ze stacji obsługi wyceniono mi wyjecie i włożenie altka na ok 150 plus ok 200zł dla elektromechanika za części i naprawe samego altka. Czy to nie przesada? Jest to jedna ze stacji w Bydgoszczy. Ile powinna według Was kosztowac wymiana łozysk w altku. Silnik to 1.6 benz. Dostęp do alkta niezbyt trudny.

    Mam jeszczer kilka pytań o eksploatacje samochodu
    -po pierwsze, co ile km powinienem wymienić olej, mam wlanego elfa 10w40 , przez 11 tys dolałem mu ok 1 litr.
    - co ile km sa przewidziane w tym modelu wymiany paska alternatora, filtra paliwa i powietrza?

    Mam jeszcze jeden drobny problem, z lambdą, przepustnica lub przepływką. Problem polega na tym ze po odpaleniu przez jakis czas silnik faluje pomiedzy 700 a 800 obr, i ma wyraźne zamulenie przy dodawaniu gazu w przedziale ok 1000-2000 obr, jest to szczególnie uciążliwe przy ruszaniu pod górkę. Wiem że sporo o tym było na forum, ale każdy ma nieco inne objawy, a nikt dokładnie takie jak moje. Spalanie benz w normie czyli , ostatnio poniżej 8 litrów/100km na 200km trasy plus 200km miasta.
    Zanim poniosę koszty podpiecia pod vaga chciałbym spróbować zrobić z tym coś samemu. Czy jeśli winna jest przepływka, to czy po odpięciu kabla objawy ustąpią? Wtedy bym wyczyścił ją zasodzielnie .... Z góry dziekuję za zainteresowanie moim tematem
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 08-07-16 o 01:20

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    ta cena to leka przesada za wyjecie i wymiane łozysk .co do problemu z obrotami to umyj i zadaptuj przepustnice i problem zniknie .ale naj lepiej jak bys najpierw podłaczył auto pod kompa .spróbuj moze ktos z forumowiczów moze ci pomoze z podłaczeniem
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    German sugerujesz że przepływka niejest tu winna...? Niestety pewnie masz racje bo filtr powietrza jest dość czysty.
    No własnie, a moze jest ktoś w bydgoszczy z kim mógłbym sie umówic na sprawdzenie błędów przed czyszczeniem przepustnicy i na późniejsza jej adaptację? Może nawet w fordonie,,, widze tu sporo a3jeczek. Pozdrawiam

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    odepnij kabel od przeplywki i zobacz czy przynioslo to jakies zmiany. ja mialem podobnie w swojej audi brak mocy, szarpanie. okazalo sie ze to przeplywka byla walnieta. kupilem uzywana i smiga.
    a co do serwisu alternatora to zawyżona cena.

  5. #5
    mario_b's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ryczów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Kumpel był pod Krakowem u gościa, który uchodzi za drogiego ale dobrego w elektryce itp., - regeneracja altka -300zł (w tym pasek). Samo wyjęcie i założenie 120zł.
    Z mojej strony dodam, że wymieniałem (w 1,9tdi 110KM bez klimy): pasek- 36zł (Conti) i regulator napięcia - 40zł (Topran).
    ----------------------------------------
    Zapraszam na moją stronkę: ryczow.pl

  6. #6

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazury
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    chodzi o regulator napiecia i szczotki w alternatorze one sa razem w 1 module ? podrzucilibyscie linka do takiego modulu, bo musze pokazac mechanikowi w holandii co chce dostac a to nie takie proste z nimi sie dogadac czasem, wiem ze to nie temat do ABS lecz szukalem takowego do alternatora i nie znalazlem.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 08-07-16 o 01:19

  7. #7
    matmac's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    Lowca - zasadniczo są dwa typy alternatorów: Bosch i Valeo. Do każdego z nich są inne regulatory. Musisz jedynie rozeznać jakiego producenta masz u siebie i nie powinno być większego problemu.

    Sorry za offtop
    A3 8L AGU ECP->EVS; A4 APR ECB DAJ; 80 B3 RU AKS->AKM

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •