Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: [8L] przekaznik

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łazany
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny [8L] przekaznik

    witam mam pytanie do czego sluzy przekaznik 111 bo po wypieciu auto normalnie zapala ??
    czako

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    a co się z autem działo przed wyjęciem przekaźnika?

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łazany
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    nic sie pomijajac fakt z obrotami tylko tak poprostu wyciaglem i chyba wszystko chodzilo
    czako

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jędrzejów
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam. Mam pytanko do znających rozkład przekaźników w a3, 1.9 tdi,1998r. 110KM typ silnika ahf. Czy brakujący przekaźnik pomiędzy 213 a 103 może być odpowiedzialny za podgrzewanie świec od płynu chłodzącego?jeżeli tak, to jaki symbol powinien tam być? auto łapie mi 90 stopni ale po przejechaniu 15km i w normalnej temperaturze więc chyba trochę długo. Czy wg Was, reszta przekaźników jest dobrze rozłożona? dodam że w środku i na zewnątrz wszystko mi działa jak należy a tylko niepokoi mnie ten brakujący przekaźnik i to długie nagrzewanie. Pozdrawiam



  5. #5
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Tu masz rozpiskę dotyczącą przekaźników w 8Lhttp://www.a3-club.net/forum/showthr...080#post524080
    Co do wolnych miejsc to masz wszystkie przekaźniki,sprawdź sobie bezpieczniki pod maską tam się znajdują od podgrzewania płynu chłodzącego jeśli taką masz opcję( auta wyprodukowane do ciepłych krajów takiej nie posiadają)

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jędrzejów
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Mam taką opcję,(świece sprawdzałem i są ok) bezpieczniki pod maską również są dobre. Według schematu pokazuje że, na III miejscu jest przekaźnik od wycieraczek czasowych a one u mnie działają tak jak powinny a w brakującym miejscu widać styki/blaszki więc sądziłem że może brakujący przekaźnik jest właśnie od podgrzewania tego płynu bo gdzieś tam czytałem coś o przekaźniku o nr 102 że, jest odpowiedzialny za podgrzewanie świec ale pewnie chodziło o te przy silniku.

  7. #7
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Należy pamiętać że rozmieszczenie i typ poszczególnych przekaźników może być odmienny z podaną wcześniej rozpiską w zależności od wyposażenia danego pojazdu.Co do przekażnika świec żarowych to numery 80,102,103,104,202 natomiast jaki występuje do podgrzewania do płynu to nie mam pojęcia i czy występuje czy tylko sam bezpiecznik FL5. Jeśli chodzi o przekażnik wycieraczek(załaczanie czasowe)to przekaźnik 377-duży podwójny u ciebie na fotce.

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez robinhood10 Pokaż post
    Witam. Mam pytanko do znających rozkład przekaźników w a3, 1.9 tdi,1998r. 110KM typ silnika ahf. Czy brakujący przekaźnik pomiędzy 213 a 103 może być odpowiedzialny za podgrzewanie świec od płynu chłodzącego?jeżeli tak, to jaki symbol powinien tam być? auto łapie mi 90 stopni ale po przejechaniu 15km i w normalnej temperaturze więc chyba trochę długo. Czy wg Was, reszta przekaźników jest dobrze rozłożona? dodam że w środku i na zewnątrz wszystko mi działa jak należy a tylko niepokoi mnie ten brakujący przekaźnik i to długie nagrzewanie. Pozdrawiam
    kolego robinhood10, a jak jeździsz? czy jeździsz ekonomicznie, nie przeciągasz? mamy styczeń, temp waha sie tak w okolicach 0 stopni (w nocy zimniej + plus no pare godzin samochód w garazu lub na dworzu stoi wiec sie wychłodzi) i Tobie po 15 km wskakuje równo na 90 stopni, to ja bym to zostawił bo mam podobnie tez przy takiej pogodzie, gdzie jeszcze wieje wiatr temp wchodzi mi równiez po 15 km na 90 stopni, w lato jest to tak 5-7 km, a ze mamy styczen no to bez przesady, to jest diesel odrazu Ci nie wyskoczy 90 stopni tym bardziej ze na początku jazda jest ekonomiczna bez przeciągania no bo lepiej poczekac az sie silnik nagrzeje wiec ja bym sobie odpuscił i nic bym nie robił, ładnie Ci sie nagrzewa wiec po co ruszać, jak bedzie po 25 km dopiero wchodził na 90 stopni to mozesz zacząc sie martwic a jak w lato sie zachowywał?

  9. #9
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    popieram, to jest diesel, a diesel długo się nagrzewa.

  10. #10
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    u mnie podobnie
    po 3 km zaczyna cieplo leciec z nawiewów
    po ok 10km jest 90 st

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •