Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 114

Temat: Prośba o ocenę logów 1.8T AMK

  1. #21
    mkbewe's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    A8D3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Więc aktualnie wygląda to tak:




    widać jakąś poprawę, a także czuć. Od 3tyś idzie fajnie do przodu i nie muli go tak po przekroczeniu 6tyś jak wcześniej, z tym ze wydaje mi sie ze za bardzo słyszę turbinkę i ze jeszcze to nie jest to co powinno być.
    Czy wysterowanie n75 nie jest za wysokie ?
    martwią mnie te wartości w bloku 20 na 4 cylindrze -> świeca ?;
    Nowa przepływka i sugerując sie tym co kolega pisał to powinna pokazać ciut więcej a nie pokazuje więc coś tam musi być jeszcze nie tak...
    No i ta turbina, wg mnie słychać ją za bardzo tak że jutro poszukam jeszcze co tam może być nie tak.

  2. #22
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    przepływka pokazuje już dobrze, doładowanie też jest już ok, moze świeca do wymiany, albo cewka się kończy powoli i dlatego przestawia zapłon, cewki zawsze mozesz zmienic miejscami i zrobić loga
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  3. #23

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Sprawdz jeszcze raz szczelnosc. Wydaje sie jakby nie było do końca szczelności. Może też n75 puszczac juz. Najlepiej podmienic od obojetnie jakiego 1.8T i zrobic logi. Dvka trzyma cisnienie dobrze ? Jak sprawdzales dvke ?

  4. #24
    mkbewe's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    A8D3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gregor10 Pokaż post
    Dvka trzyma cisnienie dobrze ? Jak sprawdzales dvke ?
    nie zdązyłem, ale dziś to ogarnę w taki sposób jak podawał kolega wcześniej:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez german8q Pokaż post
    maj lepiej jak bys go wyjoł i wcisnoł tłoczek palcem i zatkał palcem ten mał kruciec drugim palcem jak tłoczek zie zamknie to mebrana jest padnieta i Dvjest niesprawny
    czy jest jeszcze jakiś inny sposób ?

    N75 mogę załatwić ze sklepu nówkę do testu, jak mój będzie ok to sie odda
    Szczelność dziś posprawdzam ale tak jak wczesniej pisalem i piszesz wydaje mi sie ze jeszcze coś tam gdzieś tam syczy bo słychać to jak sie mu przyciśnie.

    do 19:00 postaram sie podrzucić kolejne info Jak na razie 100krotne dzięki za pomoc, jestem winny po co najmniej 4paku

  5. #25

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    spoko, pic bedziemy jak auto bedzie smigac.
    Dvke sprawdz innym sposobem. Ten jest dobry ale to nie wszystko. Odlacz dvke z tipa. , a drugi króciec pozostaw w rurze turbo. Dziure w tipie po dvce zaslep. Wtedy dmuchaj 1-2bary i sprawdzaj czy nie puszcza dvka.

  6. #26

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    sprawdz DV tak jak kolega pisze na bank masz jeszce gdzies nieszczelnosc bo turbo osiaga wartosc zadana dopiero przy 3500 obr . co do cofania zapłonu to daj se spokuj bo zawsze bedzie cofał zapłon, zpewne jezdzisz na PB 95 .
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  7. #27
    mkbewe's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    A8D3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez german8q Pokaż post
    zpewne jezdzisz na PB 95 .
    no to Cie zaskoczę bo tylko 98leje P
    i wg mnie skoro na pozostałych 3 cylindrach nie cofa to dlaczego na tym jednym cofa i to znacznie. Zamieniłem cewki miejscami, świece wyglądają jakby trochę nalatane miały (zamówiłem nowe NGK V-line 37 PFR6Q, będą jutro ) wymienię i zrobię logi bo mi to nie daje spokoju )


    Cytuj Oryginalnie napisane przez german8q Pokaż post
    sprawdz DV tak jak kolega pisze na bank masz jeszce gdzies nieszczelnosc bo turbo osiaga wartosc zadana dopiero przy 3500 obr .
    sprawdziłem jeszcze raz cały układ według porady wcześniejszej i jak mu zapodam ciśnienie 1atm tak ładnie trzyma i wolniutko schodzi, nigdzie nic nie znalazłem żeby uciekało.... DV'ka sprawdzone tak jak pisał gregor10 Czyli rozłączona z TIP'a a przewód w nim zaślepiony, dmuchnąłem do dolotu i nic.

    A moze to kat ? będzie już przypchany i temu turbo tak późno wstaje, o ile tam jeszcze jest kat chyba że n75nawala ale on chyba jest nierozbieralny więc pozostaje załatwić od kogoś na sprawdzenie.

  8. #28
    gabi901120's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Słuchaj żebyś nie wiem jak się spuszczał to i tak Twoje turbo nie osiągnie 0.9 przy 2500obr ...bo nowością przestało pachnac dawno kata masz na 99% dobrego Skoro lejesz 98 więc nie szukaj sobie roboty n75...hm po logach twierdzę że działa dobrze

  9. #29

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    gabu901120 jak jest wszystko ok to przy ok 2500 obr spokojnie bedziesz miał 0,9 bar .
    mkbewe sprawdz pod kolektorem ssacym masz trójnik odmy w nim jest zaworek PCV jak on przepuszcza to turbo tez pózno osiaga wartosc zadana .a n75 spróbuj przeczyscic WD 40
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  10. #30
    mkbewe's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    A8D3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gabi901120 Pokaż post
    więc nie szukaj sobie roboty
    robota przy swoim aucie to przyjemność skoro twierdzisz ze n75 ok to może go tylko przeleję wd40 (profilaktycznie) i zostawie w spokoju.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez german8q Pokaż post
    mkbewe sprawdz pod kolektorem ssacym masz trójnik odmy w nim jest zaworek PCV jak on przepuszcza to turbo tez pózno osiaga wartosc zadana
    obczaję to jutro przy jak będę wymieniał świece

    Bardzo dziękuje wszystkim za dotychczasowe zainteresowanie jak Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to pisać śmiało !! Jutro kolejny dzień i jak sie wyrobię to kolejne logi.

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •