Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokazane rezultaty 91 do 97 z 97

Temat: Problem z pompowtryskiwaczami

  1. #91
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Predzej +/- 0,19

  2. #92

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    O fak, nie zauwazylem bledu, dokladnie jak pisze kolega wyzej 0.19. Sorki za blad

  3. #93

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Kępie, Świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny problem z układem paliwowym

    Witam. Od lutego 2016 posiadam Audi A3 2.0 140 KM. W lipcu 2016 r. samochód zaczął szarpać i przerywać aż w końcu zgasł. Po zdjęciu klemy problem ustąpił na tyle, aby dojechać do mechanika, który zdiagnozował opiłki w układzie paliwowym. Zregenerowana została pompa paliwa w BOSCHU, kupione wszystkie 4 wtryski, zakupiona nowa pompka do baku, wyczyszczony bak oraz układ paliwowy. Samochód chodził bez zastrzeżeń do wiosny tego roku, kiedy sporadycznie zaczęła migać podczas jazdy kontrolka świecy żarowej. Na komputerze pokazało błąd "czujnik położenia wałka korbowego". Wymieniony został ww. czujnik jak się okazało bez potrzeby, ponieważ działo się dokładnie to samo. W końcu "mechanik" stwierdził, że musiał coś minimalnie źle ustawić w rozrządzie i po poprawieniu rozrządu kontrolka przestała migać. W dalszej kolejności, w maju 2017 r. podobnie jak rok wcześniej samochód zaczął szarpać i przerywać, dodatkowo tym razem kopcił i wtedy już świeca żarowa się zapaliła na stałe i samochód przestał iść. Ten sam mechanik stwierdził, że trzeba wymienić jeden wtrysk.
    Ok było do tamtego tygodnia. Kiedy pojawił się znowu ten sam problem. Samochód zaczął szarpać i przerywać,tym razem jednak nie kopcił. Świeca żarowa się zapaliła na stałe i samochód przestał iść. Dodatkowe coś od czasu do czasu jakby stukało, ale dźwięk ten było słychać jakby z tyłu samochodu. (tak jakby metal uderzał o metal). Znajomy podpiął go do komputera BOSCH KTS i pokazało jakiś błąd "przerwa/zwarcie na wtyczce pierwszego wtryskiwacza". Odpiął wówczas ww. wtyczkę i odrapał ją czymś i problem ustąpił.

    Miał ktoś podobny problem? Może ktoś wie jak go rozwiązać bo samochód jak widać jest bardzo niepewny. I jak widać żaden z mechaników u których byłam nie wie co z tym zrobić. A samochód w każdej chwili może stanąć.
    Dziś dodatkowo zapaliła mi się rano kontrolka od poduszki powietrznej. I wygląda tak jakby komputer pokładowy świrował coś ze spalaniem.

    Czekam na jakieś rady, pomysły albo na kogoś kto by się chciał podjąć naprawy mojego autka.

  4. #94

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraśnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny Problem z pompowtryskiwaczami

    Witam, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w znalezieniu odpowiedzi co jest nie tak w moim aucie.
    Problem polega na tym że szarpie silnikiem, dymi oraz ciężko odpala czy to na zimnym czy na ciepłym. Po przeprowadzeniu diagnostyki vcds wyszło ze na trzecim cylindrze wyrzuca błąd missfire detect. Wymontowałem pompki zawiozłem na sprawdzenie na stole okazało się ze ta z trzeciego ma padnietął cewkę. Pozostałe mają już swoją świetność za sobą ale jeszcze mogą pojeździć. Przy ponownym montażu pozakładałem nowe uszczelnienia na pompki, wyregulowałem. Po odpaleniu na vcds ukazały się wartości takie jak w załączonym zdjęciu. Korekcje w bloku 13 ani drgną natomiast w bloku 23 pojawiają się raz wartości 4 a raz 128 i świeci się kontrolka od esp.
    Przed wymontowaniem korekcje w bloku 13 były takie same jak po ponownym montażu.
    I tu moje pytanie czy wszystkie pompki do wymiany ? Nie sprawdziłem kompresji dopiero jutro będę mógł to zrobić.
    https://www.dropbox.com/sh/6g1lnefoy...00Vr8Pt5a?dl=0
    Przeszukałem internetyale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania

  5. #95
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Mozesz sprobowac jeszcze pozamienic pompki miejscami, jak korekcja pojdzie za wtryskie to padniety wtrysk, jak nie to problem z cylindrem.

  6. Podziękowania dla kuebk za pomoc w problemie

    Patryk_93 (15-10-18)

  7. #96

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraśnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kupiłem używana pompkę, błąd wyskoczył sporadycznie. Zamieniłem miejscami pompki ale korekcje dalej stoją w miejscu. Zostaje dzisiaj sprawdzenie kompresji. Nie wiem czy to normalne ale pompa paliwa w baku strasznie buczy

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Jest wstępna diagnoza brak ciśnienia na trzecim i czwartym cylindrze, stawiamy w optymistycznej wersji wydmuchaną uszczelkę pomiędzy cylindrami. Jak jest z głowicami w BMM zdarzało się pękanie ?

  8. #97

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Duże różnice w korekcjach między I i II cylindrem

    Witam. Między pierwszym, a drugim cylindrem mam spore różnice w korekcjach pompowtrysków. Wiem że wartości z wszystkich cylindrów powinny dążyć do 0. Druga sprawa to szybko pogarszające się korekcje.
    Objawy
    -nierówna praca zimnego silnika, ciepłego czasami ( jak by wypadały zapłony)
    Wynik na hamowni z marca tego roku 134KM, program zrobiony na 175KM. Zero dymu, dynamika super. Gdy zrobiło się zimniej bardzo delikatnie gorzej pali po nocy.

    Edit.
    Dopiero teraz gdy sobie to porównałem to widać że jednak korekcje dążą do zera. Dwa pierwsze są na minus, a dwa drugie na plusie. Pytanie czy winą może być jeden zużyty pompowtrysk przez który kolejne próbują nadrabiać dawką ?

    17.06.2017


    15.09.2018


    Przed czyszczeniem preparatem Liquy Molly
    26.10.2018


    Po czyszczeniu

    Ostatnio edytowany przez Ardawiczius - 01-11-18 o 17:19

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •