Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 32

Temat: Wypowiedzenie OC po kupnie auta, poprzedni wlasciciel nie oplacil skladki

  1. #21
    mivw's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków - okolice
    Auto
    Coś z VAGa:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dzwiadek Pokaż post
    jednak sie dalo hehe znawca
    To kolego chodź przerejestruj auto w moim urzędzie bez OC i aktualnego przeglądu jak jesteś taki cwany. To że ktoś miał farta, że w tym urzędzie nie spr nie znaczy że tak jest.

  2. #22

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    C5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dzwiadek Pokaż post
    Cytat Zamieszczone przez mivw Zobacz posta
    Zamieszczone przez dzwiadek
    przepisy sie zmienily , ale ubezpieczenia zawarte przed ww data dzialaj na starych zasadach.
    Liczy się data nabycia pojazdu.
    co ???? na 100 % jest tak ze stare zasady ubezpiecznia na starych, nowe tj. od 11.02 2012 na nowy

    Cytat Zamieszczone przez mivw Zobacz posta
    Zamieszczone przez a3-bartek
    Jeszcze mam pytanie czy nie ma problemy jak pojadę wypowiedzieć umowę OC a dopiero po tym przerejestruje samochód
    Bez aktualnego OC nie przerejestrujesz auta.
    jednak sie dalo hehe znawca
    jeżeli kolega napisał :

    Cytuj Oryginalnie napisane przez a3-bartek Pokaż post
    nabyłem parę dni temu samochód z komisu, poprzedniemu właścicielowi ubezpieczenie skończyło się 2012 02 09 w PZM, nie wypowiedział umowy ani nie zapłacił raty.
    to rozumiem że kilka dni to jest tydzień, no może dwa ( temat założył 14.03 ), czyli po 11.02.2012, więc kupił i zawarł nową polisę wg nowych warunków, tak jak napisało już kilka osób to że poprzedni właściciel nie wymówił polisy to jego problem i jego bedą kiedyś ścigać. Ja w takich przypadkach wszystkim klienta proponuje napisać adnotację na umowie kupna-sprzedaży że sprzedający nie przekazał kupującemu polisy OC.

    Wycinek z OWU OC Komunikacyjnych
    " Nabywca pojazdu nie odpowiada za długi zbywcy z tytułu należnej ubezpieczycielowi składki, odpowiada za składkę należną ubezpieczycielowi od dnia przejścia/przeniesienia na niego prawa własności pojazdu."

    natomiast co do zarejestrowania samochodu bez polisy OC to wydziały komunikacji w kazdym mieście działają na tylko sobie znanych zasadach. W niektórych żądają okazania aktualnej polisy w momencie rejestracji pojazdu w innych w momencie wydawania "twardego" dowodu rejestracyjnego - co kraj to obyczaj
    - Ubezpieczenia Komunikacyjne OC/AC
    - Ubezpieczenia Na Życie, NNW
    - Ubezpieczenia Majątkowe, Firm i Pracowników
    - Programy Opieki Medycznej
    - Programy Emerytalne,Rentowe, Posagowe
    - Polisy Oszczędnościowe, IKZE

    Ubezpieczenia do 40 % tańsze od standardowych ofert agentów

    Potrzebujesz ?? Pisz do mnie

  3. #23

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lodz
    Auto
    OOOO s4 b5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Mam pytanie jeszcze 1 to nie będę zakładał nowego tematu Potrzebuje sie pozbyć/sprzedać auto bo i tak nie jeździ. Opłacona mam 1 składkę OC jakoś do konca wakacji, w momencie gdy sprzedam auto pozostaje na mnie jakiś obowiązek wypowiedzenia, opłaty 2 raty czy jak to jest? Auto pewnie pójdzie do skupu aut

  4. #24

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    C5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    jeżeli samochód chcesz zezłomować to udajesz się do odpowiedniego punktu utylizacji pojazdów który wyda Ci zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu z którym udajesz się do wydziału komunikacji aby wyrejestrować pojazd, z tym dokumentem potwierdzonym przez wydział komunikacji udajesz się do swojego TU i wypowiadasz umowę OC , jeżeli opisana sytuacja ma miejsce prze upływem czasu ważności polisy ( lub opłaconej pierwszej raty ) to TU musi Ci zwrócić nadpłatę za polisę za nie wykorzystany czas do końca trwania polisy ( opłaconej składki )
    - Ubezpieczenia Komunikacyjne OC/AC
    - Ubezpieczenia Na Życie, NNW
    - Ubezpieczenia Majątkowe, Firm i Pracowników
    - Programy Opieki Medycznej
    - Programy Emerytalne,Rentowe, Posagowe
    - Polisy Oszczędnościowe, IKZE

    Ubezpieczenia do 40 % tańsze od standardowych ofert agentów

    Potrzebujesz ?? Pisz do mnie

  5. #25

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lodz
    Auto
    OOOO s4 b5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Nie będę złomował bo az tak złe nie jest, każdy zna pewnie karteczki za wycieraczkami odnosnie kupna aut i tam będę sprzedawał.

  6. #26

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    C5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    jeżeli będziesz sprzedawał to ta sama zasada lecz warunkiem otrzymania przez Ciebie zwrotu z OC jest to czy i kiedy wymówi polisę
    - Ubezpieczenia Komunikacyjne OC/AC
    - Ubezpieczenia Na Życie, NNW
    - Ubezpieczenia Majątkowe, Firm i Pracowników
    - Programy Opieki Medycznej
    - Programy Emerytalne,Rentowe, Posagowe
    - Polisy Oszczędnościowe, IKZE

    Ubezpieczenia do 40 % tańsze od standardowych ofert agentów

    Potrzebujesz ?? Pisz do mnie

  7. #27

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lodz
    Auto
    OOOO s4 b5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Sprecyzuje o co mi chodzi, sprzedaje auto (opłacona tylko 1 rata do powiedzmy Czerwca) kupujący nie wypowiedział OC ani nic z tym nie zrobił wiec to ja dostane pismo w sprawie zapłaty 2 raty czy jak? Gdyby to było 100 czy 200zl to bym tak nie dopytywał ale u mnie jedna rata to kolo 800zl

  8. #28

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    C5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    jeżeli sprzedałeś auto przed data obowiązku opłacenia 2 raty to musisz zgłosić do TU fakt sprzedaży auta załączając umowę kupna - sprzedaży potwierdzona pieczątką wydziału komunikacji wtedy wszelkie prawa i obowiązki wynikające z polisy przechodzą na kupującego.

    jeżeli tego nie zrobisz to w momencie kiedy otrzymasz od TU wezwanie do zapłaty 2 raty przesyłasz im umowę sprzedaży i też sprawa bedzia załatwiona
    - Ubezpieczenia Komunikacyjne OC/AC
    - Ubezpieczenia Na Życie, NNW
    - Ubezpieczenia Majątkowe, Firm i Pracowników
    - Programy Opieki Medycznej
    - Programy Emerytalne,Rentowe, Posagowe
    - Polisy Oszczędnościowe, IKZE

    Ubezpieczenia do 40 % tańsze od standardowych ofert agentów

    Potrzebujesz ?? Pisz do mnie

  9. Podziękowania dla m-kozak LCT za pomoc w problemie

    a3-bartek (26-04-12)

  10. #29

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lodz
    Auto
    OOOO s4 b5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez m-kozak LCT Pokaż post
    jeżeli sprzedałeś auto przed data obowiązku opłacenia 2 raty to musisz zgłosić do TU fakt sprzedaży auta załączając umowę kupna - sprzedaży potwierdzona pieczątką wydziału komunikacji wtedy wszelkie prawa i obowiązki wynikające z polisy przechodzą na kupującego.

    jeżeli tego nie zrobisz to w momencie kiedy otrzymasz od TU wezwanie do zapłaty 2 raty przesyłasz im umowę sprzedaży i też sprawa bedzia załatwiona

    Sprzedałem właśnie auto, trafiło do handlarza który odrazu powiedział ze pójdzie na części, spisaliśmy umowę i teraz chce jechać do PZU z umowa aby później nie mieć żadnych problemów, nie wystarczy sama umowa, muszę NAJPIERW jechać jeszcze do wydziału i tam zgłosić ze auto zmieniło właściciela?

    Do którego punktu tutaj pasuje zgłoszenie sprzedaży auta https://www.uml.lodz.pl/rezerwacja/ D ?

    i druga taka głupia sprawa to czy będzie problem jesli mam kopie umowy gdzie sa dane Kupującego (wygląda jak ołówkiem pisane wiadomo czemu) a ja dopisze swoje teraz długopisem to mogA tego nie uznać? i lepiej spisać jeszcze raz czy nie bedzie problemu z tym?
    Ostatnio edytowany przez a3-bartek - 16-07-12 o 15:45

  11. #30

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez a3-bartek Pokaż post
    Sprzedałem właśnie auto, trafiło do handlarza który odrazu powiedział ze pójdzie na części, spisaliśmy umowę i teraz chce jechać do PZU z umowa aby później nie mieć żadnych problemów, nie wystarczy sama umowa, muszę NAJPIERW jechać jeszcze do wydziału i tam zgłosić ze auto zmieniło właściciela?
    Do którego punktu tutaj pasuje zgłoszenie sprzedaży auta https://www.uml.lodz.pl/rezerwacja/ D ?
    i druga taka głupia sprawa to czy będzie problem jesli mam kopie umowy gdzie sa dane Kupującego (wygląda jak ołówkiem pisane wiadomo czemu) a ja dopisze swoje teraz długopisem to mogA tego nie uznać? i lepiej spisać jeszcze raz czy nie bedzie problemu z tym?
    Mojemu ojcu zawsze wystarczała tylko umowa sprzedaży do przedstawienia w PZU. Zgłoszenie sprzedaży auta będzie w punkcie D (zmiana własciciela pojazdu). W takich sprawach lepiej nie kombinować z umową i spisać nową żeby obydwa egzemplarze brzmiały jednogłośnie.

  12. Podziękowania dla panus1 za pomoc w problemie

    a3-bartek (18-07-12)

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •