Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Silnik przygasa po lekkim dodaniu gazu

  1. #1
    qba29dm
    Guest

    Question Silnik przygasa po lekkim dodaniu gazu

    Witam, dziś zauważyłem, ze silnik po delikatnym dodaniu gazu (dosłownie muśnięcie pedału gazu) spada z obrotów tzn. ok 800rpm na wolnych, delikatnie otwieram przepustnicę >> silnik się dławi, obroty lecą na jakieś 500 rpm tak jakby chciał zgasnąć po czym wchodzą na zadane przez przepustnicę czyli ok. 900-950rpm:/ Jeśli dodam gazu zdecydowanie to silnik wchodzi ładnie na obroty, ale przy zaznaczam deeeelikatnym ruszeniu przepustnicy obroty zamiast rosnąć spadają Czy rozrząd posiada jakis wariator jak np niektóre alfy romeo?? Czekam na sugestie co to może być
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 19-10-17 o 20:28

  2. #2
    gilas's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toszek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Ja mam tak samo wlasnie jest to irytujace bo jak powoli chce ruszyc tak bez gazu to zara jak by mial zgasnac przepustnica byla czyszczona i przepływka z jakies 3 tys km ale jest to cały czas

  3. #3
    pisak112's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    mam tak samo , jeszcze nie doszłem co to
    Przewaga dzięki technice

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    ja miałem podobnie w 1.8 AGN - wymieniłem przewody wysokiego napięcia i po problemie. popękane były wtyki i iskra z 2 cylindrów uciekała.

  5. #5
    cinkers's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    a4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Mam takie same objawy. Niby nic poważnego ale denerwuje szczególnie jak się w mieście jeździ i co chwila trzeba ruszać. U mnie dzieje się tak na 1 i 2 biegu. Później jest ok.
    Nawet filmik nagrałem swego czasu:



    Gaz na stałym poziomie - widać jak dochodzi do 1,5k i się dławi, spada na 1,1k i dopiero ciągnie w górę.

    U mnie przepływka jest ok, przepustnica też się świeci jak psu...

    Podejrzewam sprzęgło ale sam już nie wiem. Może warto te przewody sprawdzić w takim wypadku? Ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia?

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Nie wiem czy pomogę, ale kilka dni temu miałem podobny objaw (opisałem to w swoim poście, gdyż szukałem rozwiązania) kumpel podłączył Vaga i wykonał tzw adaptację (synchronizacja pedału przyśpieszenia i przepustnicy) po tym jak ręką odjął, a wcześniej jeździć się nie dało, kangurkiem ruszałem i gasł co chwila szczególnie na wstecznym. Cała operacja trwa 30 sek.

  7. #7
    cinkers's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    a4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Jeżeli mówimy o tym samym to adaptację przepustnicy VAGiem już robiłem. U mnie na pewno to nie wina przepustnicy bo jest przeczyszczona porządnie + adaptacja zrobiona.

  8. #8
    gilas's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toszek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Ja tez wymieniłem kable WN nowe świece cewke sprawdzałem czy gdzies nie pękła i tez nic adaptacja przepustnicy zrobiona okręcilem kolektor ssacy i sprawdzalem czy te uszczelki sa ok nie spekane no i wszystko wyglada na dobre a dalej przygasa i jak rano odpale to nie rowno pracuje,nalałem jakis "super" środek do paliwa ktory czysci wtryski ale nic to nie daje błedow na kąpie tez niema ;/ Moze to byc jakis czujnik moze temperatury ale ustawienia wałka,wtryski do czyszczenia co wy o tym myslicie?? prosze o pomoc a moze jest ktos z rejonów gliwic co by zerkną na to?

  9. #9

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpackie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    też to mam, podjeżdżanie w korku to masakra, wk.... mnie to ale nikt na to nic nie poradzi, ja akurat miałem dużo rzeczy zrobione, przepustnica, kable, świece, adaptacja, sonda lambda, wymiana odmy i nie pamiętam co jeszcze (to tak przy okazji innych rzeczy było robione) i jak obroty spadały przy podjeżdżaniu tak spadają, ale kiedyś sprzedam a3 i wraz z nim problem zniknie

  10. #10

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi A3, 2001, 1.6+LPG, polift
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam,
    sprawdźcie może czujnik na pedale sprzęgła, na VAG to można jakoś sprawdzić nie pamiętam jaki kanał, ale silniki AVU mają inny chyba niż te starsze silniki.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •