Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: przełącznik szyb naprawa/wymiana

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny przełącznik szyb naprawa/wymiana

    Witajcie,
    nie znalazłem takiego wątku na forum, zatem zamieszczam kilka moich refleksji na temat naprawy/wymiany wycierającego się przełącznika szyb.


    1. Częściej wycierają się przełączniki szyb przednich, tylne zwykle są w porządku. Być może wielu z Was już to wcześniej stwierdziło, że tylne i przednie przełączniki są takie same i możliwe do przełożenia. Z takim zamiarem kupiłem używkę, która przednie przyciski miała wytarte. Okazało się też że ma ona ułamane zatrzaski (ich miejsca są zaznaczone strzałkami. Przy demontażu swojej należy posłużyć się w tych miejscach czterema cienkimi śrubokrętami, by uwolnić cały przełącznik z obudowy bez ich zniszczenia).



    2. Przełączni wyjęty. Wystarczy podważyć przycisk przełącznika cienkim śrubokrętem i wszystko ładnie schodzi z zawiasu.



    3. Jak widać, nic się nie wysypuje, nie strzelają żadne sprężynki, styki, itp.



    4. Dowolnie zamieniamy miejscami przyciski przełączników w układzie przód-tył. Tu dla przykładu zamieniłem prawe przyciski. Wszystko pasuje.



    Wnioski:
    1. Przełącznik z wytartymi tylko przednimi przyciskami (a nawet z uszkodzoną elektroniką) nadal jest dla takich przekładek wartościowy (i atrakcyjny cenowo np na Allegro). Wykorzystując dwa sprawne tylnie przyciski z naszego i dwa kolejne z dokupionego otrzymujemy kompletny, niewytarty przełącznik.
    2. Nie należy pozbywać się naszych starych przycisków, stanowią bowiem - jeśli są niewytarte - doskonałe żródło przycisków zamiennych.
    3. Przyciski z graficznymi okienkami na przyciskach takimi, jak na zdjęciach można szukać także z Audi A6 C5 - jest ich więcej i mogą być tańsze (przetestowane w opisanym przypadku). Z analizy zdjęć myślę, że z A3 Cabrio pewnie też pasują, oprócz przycisku blokowania szyb.

    Owocnego majsterkowania,
    pozdrawiam, Rafał








    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=737dd...5d5d2c458663d4
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 19-07-15 o 13:18

  2. #2
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny Przełożenie nowego włącznika szyb i lusterek w 8P sportback

    W związku iż mój włącznik otwierania szyb dawał dużo do myślenia postanowiłem to zmienić, przy okazji udało mi się kupić w dobrej monecie poliftowy włącznik regulacji luster.

    A więc do dzieła:

    Zdjęcia przed stanu przed wymianą:





    Nowe włączniki :



    Najpierw zabieramy się za ściągnięcie tapicerki drzwi.

    Za pomocą ściągaczy do tapicerki lub innego narzędzia zdejmujemy osłonę włącznika zamykania drzwi od wewnątrz



    Pod nią jest jedna z 4-ech śrub, następna po środku drzwi pod uchwytem zamykania drzwi i 2 ostatnie na samym dole drzwi - śruby na torx 25







    Następnie za pomocą ściągaczy do tapicerki lub innego narzędzia bierzemy się za ściąganie tapicerki drzwi która trzyma się na zatrzaskach plastikowych - robimy to od samego dołu kierując się mu górze, górą tapicerki jest wsunięta więc wpierw trzeba wszystkie zatrzaski odblokować a później całą tapicerkę unieść do góry by wysunąć ją z zaczepu.

    Na zdjęciu zaznaczyłem zatrzaski plastikowe na których trzyma się tapicerka





    Po uwolnieniu tapicerki odpinamy cięgno otwierania zamka i odłączamy główną wtyczkę elektryki drzwi - fioletową wajchę zatrzasku kierujemy na dół po czym kostka sama wybór się z kostki





    Następnie ściągamy wygłuszenie drzwi



    I zabieramy się za odkręcenie uchwytu zamykania drzwi - kilka śrubek do odkręcenia torx 20 zaznaczone na zdjęciach





    Po rozkręceniu wypinamy kostkę elektryki włącznika szyb, do włącznika regulacji luster jest przysłonięty dostęp zaślepką plastikową którą można wyjąć dopiero po wyjęciu całego elementu uchwytu drzwi





    Włączniki trzymają się na zatrzaskach które trzeba delikatnie wygiąć i delikatnie wyjąć - trochę cierpliwości i delikatności niestety przy tym potrzeba



    Gdy już mamy wszystko wyjęte jest to dobry moment na wyczyszczenie wszystkiego bo w zakamarkach gromadzi się trochę brudu - polecam APC i dobry środek na plastiki







    Następnie składamy wszystko do kupy









    Skręcamy i wkładamy wszystko w odwrotnej kolejności i cieszymy się świeżością we wnętrzu







    Jak najbardziej polecam





    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=3d774...1ae21cb3853d02
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-17 o 15:53

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •