Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 113

Temat: Rozmyślaniem nad interfejsem vag

  1. #1
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Rozmyślaniem nad interfejsem vag

    Powaznie mysle nad Interfejsem VAG
    Cos takiego: http://allegro.pl/item93299739_vag_k...vat_prom_.html
    Kosztuje tyle co dwa podlaczenia pod komputer - a ja juz dwa razy podlaczalem wiec sadze ze bez sensu aby jechac kolejny raz na kompa - wkoncu kupie swoj kabel

    I teraz mam kilka pytan
    Po podpieciu do laptopa pokaze np. blad poduszki ktory mozna nim skasowac - tak ?
    Pokaze wszystkie inne bledy o ile sa i w zaleznosci od softu beda to tylko sam kod bledu lub kod + opis bledu ?

    Czy np. jak mam uwalon najprawdodpobniej czujnik temperatury silnika to pokaze mi ten blad i powie gdzie znajde ten czujnik ew. pokaze jego numer ?

    Wszystko zalezy od sfotu czy od interfejsu VAG?

    Jesli od softu to mam rozumiec ze go macie?


    A np. pozwala na pokazywanie parametrow podczas jazdy - np. dzialanie sondy lambda itd?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 11-10-15 o 15:22
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  2. #2
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    tez jestem ciekawy czy sa takie progsy i jak dzialaja !?

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Potrzebny ci jest kabel (KKL- czy tam 2 linie kabel sie chyba nazywa) najlepiej kup taki co ma na drugim koncu USB bo w Laptopach dzis tych straszych wejsc przewaznie nie ma.

    Druga rzecz ktora potrzebujesz to jest software http://www.ross-tech.com/ -chyba najwiekszy producent tego soft.
    Moj soft i kejsy mam z osiolka. Wydaje mi sie ze do naszego A3 przed liftem mozna max VAG COM 4.09 albo 4.11 uzywac.
    Ja uzywam 303 i mi wysatrcza.
    Wersja Shareware przewaznie pokazuje tylko jakies ograniczone funkcje albo nie mozesz nic kasowac dlatego warto poszukac na osiolku kejsow....

    Im nowszy soft tym wiecej funkcji ale to nie znaczy ze ty te funkcje bedziesz mogl uzywac bo soft robiony jest pod wzgledem nowych modeli ktore maja wiecej czujnikow i funkcji. Dlatego jak mowie chyba max. 4.11 jest kontabilny do naszych przed liftem.

    Ze skanowaniem i kasowaniem bedow nie ma problemow jest jedna funkcja autoscan ze skanoje najwazniejsze czesci i inne ze sam wybierasz sobie co chcesz skanowac.

    Polecam jeszcze te stronke badzo duzo ciekawych info i mozesz sobie na angielski przytlumaczyc na babelfish.altavista.com : http://www.audi-speed.com/default.as...ag/default.asp

  4. #4
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ja mam interfejs za 70zl. Kupilem go z 1,5 roku temu i sobie chwale. Uzywam VAg-com 3.11 i jestem zadowolony. Mam jeszcze tylko maly problem z numerami kanalow bo sa dosyc rozbiezne nie to co w dieslach.
    Arturo najlepiej kup taki na usb bo teraz malo ktory laptop na port com.

  5. #5
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    ale czy przypadkiem do tych na usb nie trzeba miec nowszej wersji vag-com'a ktora to ciezko zdobyc?? zwlaszcza w polskiej wersji jezykowej
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  6. #6
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Tego akurat niewiem.
    Co do polskiej wersji to nie polecam. Gorzej sie nimi posluguje niz wersja angielska, przynajmniej jesli chodzi o wersje 2.80PL.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny Re: Rozmyslaniem nad vagiem

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    Powaznie mysle nad Interfejsem VAG
    Cos takiego: http://allegro.pl/item93299739_vag_k...vat_prom_.html
    Kosztuje tyle co dwa podlaczenia pod komputer - a ja juz dwa razy podlaczalem wiec sadze ze bez sensu aby jechac kolejny raz na kompa - wkoncu kupie swoj kabel

    I teraz mam kilka pytan
    1.Po podpieciu do laptopa pokaze np. blad poduszki ktory mozna nim skasowac - tak ?
    2.Pokaze wszystkie inne bledy o ile sa i w zaleznosci od softu beda to tylko sam kod bledu lub kod + opis bledu ?

    3.Czy np. jak mam uwalon najprawdodpobniej czujnik temperatury silnika to pokaze mi ten blad i powie gdzie znajde ten czujnik ew. pokaze jego numer ?

    4.Wszystko zalezy od sfotu czy od interfejsu VAG?

    5.Jesli od softu to mam rozumiec ze go macie?


    6.A np. pozwala na pokazywanie parametrow podczas jazdy - np. dzialanie sondy lambda itd?
    Odpowiadam na pytania po kolei:
    1.Tak, pokaze blad poduszki i mozna bedzie go skasowac(pod warunkiem ze mamy soft do tego)
    2. Tak pokaze wszystkie inne bledy, bedzie to kod bledu oraz krotki opis.
    3. Powinien pokazac blad czujnika temperatury jezeli jest uszkodzony, nie pokaze gdzie jest ten czujnik(Vag-com, nie pokaze, inne nie wiem), czasem pokazuje oznaczenie np. "czujnik nr G71 uszkodzony", numeru vag'owskiego nie pokaze.
    4. Interfejs dobierasz do typu portu komunikacyjnego i generacji ECU w samochodzie. Jak masz w laptopie tyko usb, bierz interface z na usb. Nastepnie bedziesz musial dobrac do niego odpowiednia wersje softu. Jest to dokladnie rozpisane na stronie ross-tech'a.
    5. Na stronie producenta sciagniesz okrojona wersje demo, ale jak poszukasz na emule to tez cos znajdziesz.
    6. Mozesz odczytywac wszystkie parametry z wszystkich czujnikow w czasie jazdy. Wiesz tyle ile wie ECU. Sama interpretacja danych ktore mozna zobaczyc w czasie jazdy to juz zupelnie inna kwestia(po woli rozgryzam kolejne kanaly, ale zeby mowic o swiadomym diagnozowaniu jeszcze "troche" mi brakuje).

    Pozdrawiam.

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny Re: Rozmyslaniem nad vagiem

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kalin
    Odpowiadam na pytania po kolei:
    1.Tak, pokaze blad poduszki i mozna bedzie go skasowac(pod warunkiem ze mamy soft do tego)
    2. Tak pokaze wszystkie inne bledy, bedzie to kod bledu oraz krotki opis.
    3. Powinien pokazac blad czujnika temperatury jezeli jest uszkodzony, nie pokaze gdzie jest ten czujnik(Vag-com, nie pokaze, inne nie wiem), czasem pokazuje oznaczenie np. "czujnik nr G71 uszkodzony", numeru vag'owskiego nie pokaze.
    4. Interfejs dobierasz do typu portu komunikacyjnego i generacji ECU w samochodzie. Jak masz w laptopie tyko usb, bierz interface z na usb. Nastepnie bedziesz musial dobrac do niego odpowiednia wersje softu. Jest to dokladnie rozpisane na stronie ross-tech'a.
    5. Na stronie producenta sciagniesz okrojona wersje demo, ale jak poszukasz na emule to tez cos znajdziesz.
    6. Mozesz odczytywac wszystkie parametry z wszystkich czujnikow w czasie jazdy. Wiesz tyle ile wie ECU. Sama interpretacja danych ktore mozna zobaczyc w czasie jazdy to juz zupelnie inna kwestia(po woli rozgryzam kolejne kanaly, ale zeby mowic o swiadomym diagnozowaniu jeszcze "troche" mi brakuje).

    Pozdrawiam.
    Po pierwsze bierz interfejs KKL (z dwiema liniami diagnostycznymi) !
    Najpopularnijsze softy to: VAG-COM, VW tool, Polski VAG (ja uzywam ich zamiennie bo niktore rzeczy lepiej mi sie robi jednym softem inne drugim).
    Wszystko do znalezienia w necie (jakby co to odezwij sie na priv).
    Do nowszych VAG-COM-ow niz 4.09 nie ma crackow bo jest rejestacja via email i dostajesz zwrotny klucz
    Do swojego auta nie potrzebujesz drozszych interfejsow z CANem.
    Na przejsciokach USB zazwyczaj wszystie funkcjie nie dzialaja (zalezy od softu).
    Jesli nie masz COMa to najlepsza (choc nie najtansza) jest opcja PCMCIA > RS - wtedy masz prawdziwego COMa z adresem i przerywaniem a nie zadna emulacje wiec wszystko chodzi ja powinno.

    Sprzet to tylko polowa sukcesu ( a moze nawet mniej)

    BTW: Kalin, mam nadzieje ze w wolnej chwili popelnisz interesujacy watek na ten temat

  9. #9
    PITERd's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz k/krainy Lisków
    Auto
    Subar
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a moze ktos by dal sprawdzony program najlepiej link (jak by co moge go na serwer dac)
    albo dokladna nazwe z nr bo z tego co widze to jest ich miliony
    bede mial niedlugo kabelek moze sie pobawie troche w diagnozy magiczne
    Najlepsza ochrona lakieru folią PPF | Bezbarwna folia ochronna z 10 letnią gwarancją. Zapytaj o specjalną ofertę dla klubu A3 w CAROK.pl Kalisz. Folie ochronne to dużo lepsze zabezpieczenie lakieru niż ceramiczna ochrona lakieru

  10. #10
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    PITERd, jakbys byl klubowiczem to bys mial dostep do takich programu/ow i nie tylko
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •