Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Lakierowanie felg aluminiowych

  1. #1
    irsoon's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Lakierowanie felg aluminiowych

    W ostatni jakże ciepły, ładny i co najważniejsze bezwietrzny weekend odnawiałem felgi. Felgi były już bardzo zmęczone, dużo rys, odprysków itp, ogólnie wstyd już było jeździć. Niestety nie zrobiłem zdjęć przed czyszczeniem. Efekt jaki uzyskałem naprawdę niebo a ziemia. A malowałem pistoletem pierwszy raz nie jest to takie trudne jak się wydaje.

    Potrzebny sprzęt i akcesoria: Cała gama papierów ściernych, wiertarka ze szczotkami drucianymi, rozpuszczalniki do wyczyszczenia, podkład z utwardzaczem ok. 0.6L na dwie warstwy, baza z utwardzaczem ok. 0.5L dwie warstwy w środku i 3 na froncie, lakier bezbarwny ok. 0.3L na 3 warstwy front i 2 warstwy środek.





    Na początek papier ścierny w ręce i trzemy, czyścimy i tak w kółko, potem wiertarka i szczotki druciane i czyścimy wnętrze felg. To najbardziej czasochłonny etap, we dwóch zajęło nam to ok 5-6h z przerwami wiadomo. Potem rozpuszczalnikiem czyścimy, i przed nałożeniem podkładu, dokładnie odtłuszczamy powierzchnie benzyną ekstrakcyjną.
    Uzyskujemy coś takiego:




    Rozrabiamy podkład w stosunku 4:1 i nakładamy na felgi, po dwóch warstwach wszystkie rysy znikają, czekamy aż podkład wyschnie. Bierzemy papier wodny i matujemy podkład, odtłuszczamy benzyna ekstrakcyjną i lecimy z bazą.
    Efekt po podkładzie:






    Teraz rozrabiamy bazę i stosunku 2:1 i nakładamy na felgi. Środek felg dwie warstwy, front 3 warstwy. Czekamy aż wyschnie.
    Efekt:






    Ostatnim etapem jest rozrobienie klaru w stosunku 2:1 i nałożenie na felgi. 2 warstwy środek, 3 warstwy front. I czekamy aż wszystko ładnie wyschnie.
    Efekt:





    Zdjęcia nie oddają efektu jaki wyszedł, felgi błyszczą się jak nówki. Jak wylądują na aucie wrzucę fotki. Koszt takiej całej zabawy powinien zamknąć się w 200zł, satysfakcja ze zrobienia tego samemu bezcenna Następny etap to piano black w mojej a3

    Felgi wylądowały na aucie, fotka z przed myjni bo potem bateria padła:
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-12-15 o 16:17 Powód: fotka na aucie dodana

  2. #2
    Arkadius88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszczyny
    Auto
    Audi A3 Quattro 1.8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Brakuje jeszcze jednego nie mniej ważnego etapu Po położeniu klaru powinieneś wziąć w ręce papier wodny 2000 (ew. 2500) zmatowić całość a następnie przy użyciu pasty lekkościernej (może być nawet Farecla G3 lub G6) wypolerować wszystko na błysk. Następnie mycie i na to jakiś wosk. Efekt gładkości jaki uzyskasz w porównaniu do felgi świeżo pomalowanej i nie polerowanej - niebo a ziemia

  3. #3
    JohnTitor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZMC
    Auto
    MK5 DZITIDI MK1 AGU
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dla tych którym szkoda życia na papier ścierny oraz szczotki druciane proponuję użyć jakiegoś zmywacza do farby.
    Ja użyłem TIROLAKa SUPER.

    Jest to bardzo fajny, niedrogi i wydajny zmywacz do farb i lakierów. W konsystencji jest bezbarwny i gęsty. Przed użyciem proponuję założyć jakieś rękawice oraz maskę bo produkt jest bardzo żrący i mozna sobie zrobić krzywdę. Kilka razy się dotknąłem ręką zmywanego miejsca i piekło jak cholera. Zmywacz jest rozpuszczajny i zmywalny wodą. Butelka tirolaku jest pół lirowa i kosztuje ok 30zł. Ja na zmycie czterech frontów zużyłem około 0.7l. Zachowując wszelkie środki ostrożności odlewamy zamierzoną ilość zmywacza do jakiegoś pojemnika i za pomocą pędzla malujemy miejsce z którego chcemy się pozbyć farby. Zmywacz nie niszcczy opon więc bez obaw. Po 15 min powinno wyglądać tak:

    Złuszczoną farbę można usunąć z felgi jakąś szpachelką ale najlepiej sprawuje się myjka ciśnieniowa. Operacje nakładanie zmywacza oraz zmywanie starej farby powtarzamy aż będzie cacy. Sam każde koło robiłem około godzinę.

    Powodzenia

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •