Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: [8L] problem z doborem licznika

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZ
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Angry [8L] problem z doborem licznika

    witam,
    co? mi ?ar?o pr?d w mojej a3 1.9 ATD 2001r, odda?em wi?c do elektronika i si? dowiedzia?em, ?e mam zegary od nowszego modelu (pono? od 2002r. by?y montowane liczniki JAEGER, taki jak na tej aukcji http://allegro.pl/licznik-zegar-jaeg...191188247.html i ja w?a?nie taki mam - cho? z aukcji wynika, ?e to jest z auta z 99r). Problem w tym (jak powiedzia? go??, kt?ry w tym grzeba?), ?e ten licznik pr?buje si? komunikowa? z modu?em komfortu, kt?rego w moim aucie, jako tako nie ma (tzn. jest ale w pompce, nie funkcjonuje jako oddzielny modu?) i, ?e to ?re pr?d.
    Prosz? o weryfikacj? powy?szych twierdze? oraz porad? czy mo?na wy??czy? vagiem jako?, ?eby si? nie pr?bowa? komunikowa? albo na jaki licznik powinienem zapolowa

  2. #2
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Zmien tego pana elektronika. Licznik masz dobry i taki byl montowany od 1999 do 2003 roku i kazde 1/2 fisy to jeagery. Pelne fisy to VDO. Zasilanie na pompke jest caly czas a prad musi ci uciekac gdzie indziej.

    Poszukaj na forum bylo juz.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZ
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    dzięki za radę.. właśnie coś mi nie pasowało w tym co mówi, ale wolałem się upewnić.. a elektryk nie sprawdzony przez nikogo ze znajomych więc różnie mogło być..

    jeszcze tak teraz zauważyłem, że jak mam podświetlone zegary (postojówki) i włożę kluczyk a następnie przekręcę, to podświetlenie gaśnie na chwilę i znów się zapala.. tak ma być, czy to efekt wizyty w warsztacie (niby na pompce były zimne luty i to naprawili)

  4. #4
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    To że gaśnie po przekręceniu kluczyka, to nie wiem czy tak powinno być. Ja tak miałem, i niedługo padł mi licznik............Wcześniej tego nie miałem, i licznik był ok.
    Teraz padł mi spowrotem, i raz gaśnie, a raz nie.............reguły nie ma żadnej..........
    Proponuje sprawdzić licznik, na początek test wskaźników, jeśli któryś będzie się zacinał lub coś podobnego, albo nie ruszy się wogóle................to czas szukać nowego licznika, lub dobrego speca co wymieni procka i zaprogramuje.

  5. #5
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    To fakt licznik nie powinien przygasac ale wina tego moze byc (i rowniez pobor pradu) walniety regulator do sciemniania konsoli lub sam wlacznik swiatel.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  6. #6
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    dokładnie jak przedmówcy piszą, ten elektryk scieme ci wali, a jak ci podświetlenie na chwilę gaśnię to tylko w liczniku czy po całości razem z podświetleniem na desce np w klimie pokrętlach ? Masz oryginalne radio? Jeśli nie to może źle masz podłączone bo bardzo często źle podłączone radio ciągnie prąd.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZ
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    tylko licznik gaśnie, reszta podświetlenia normalnie działa, to wygląda tak jakby się wyłączył i włączył od nowa, do tego coś słychać w pompce centralnego jakby się przekaźnik jakiś załączał.. i na ten moment gaśnie cały licznik i zaraz wraca do normy
    radio oryginalne, odłączałem, ale to nic nie zmienia..
    problem chyba dotyczy pompki centralnego, bo jak się próbuję łączyć przez vaga to czasem w miejscu gdzie ma być nr pojawiają się krzaki i zrywa komunikację..
    nie pozostaje nic innego jak odwiedzić innego machera

    edit:
    sprawdziłem dokładnie i gaśnie całe podświetlenie.. podejrzewam, że na to znaleziono już rozwiązanie, proszę o nakierowanie czego szukać

    edit2:
    jak wyciągam bezpiecznik i kluczyk mam w pozycji 1, to mi się lekko podświetlenie świeci, słabiej niż jak dam najmniej na regulatorze.. wiec pewnie jest tak jak pisze DanioUk, jeszcze potwierdzę tą tezę, ale i tak dzięki za wszystkie odpowiedzi

    edit3:
    niestety to nie regulator przyciemniania włącznik świateł przeczyszczony, podmiana a sprawny też była. dziwne jest to, że po odpięciu wspomnianego regulatora podświetlenie się lekko świeci(czy tak ma być). odpięcie pompki centralnego nic nie dało, to samo odpięcie zegarów. czas odwiedzić innego machera, chyba, że macie jakieś pomysły.. ps. przy włączeniu świateł i przekręcaniu kluczyka z pozycji 0 na 1 reaguje przekaźnik 109, po wyjęciu przekaźnika przygasanie całego podświetlenia występuje nadal.
    Ostatnio edytowany przez sigurd87 - 02-04-12 o 18:20

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •