Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 109

Temat: Układ dolotowy

  1. #21

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam Chciałbym do auta wstawic stożek tylko nie wiem czy cos trzeba przerabiac czy wystarczy tylko kupic stozek i zamocowac w miejsce ori filtra ? ;D

  2. #22
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    zależy po co Ci ten stożek, jeśli po to żeby mieć to wystarczy kupić stożek plus flansze pod przepływomierz. jeśli żeby miał jakiś sens to sporo rzeczy trzeba zrobić dodatkowo

  3. #23

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Chodzi mi o dzwięk bo wiem jeśli chiałbym podniesc moc to musiałbym przerabiac cały układ dolotowy ;D Kolega ma sam stożek i podoba mi sie dzwięk jak wchodzi na wysokie obroty ;D A czy sportowy filtr powietrza np z K&N coś takiego :http://allegro.pl/filtr-powietrza-kn...057848185.html
    tez ma taki dzwiek jak stozek czy normalny dzwiek ?

  4. #24

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Golf iv GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Mam małe pytanko wczesniej posiadalem silnik 2.3 v5 i pod srednice obudowy przeplywomierza z tego silnika mialem zrobiony dolot, czy to znaczy ze jak teraz mam 1.8 to samo przelożenie obudowy przeplywomierza z silnika 2.3 tak aby pasowal mi moj stary dolot wiąze sie ze samochód nie bedzie jechal tak jak powinnien ,puki nie pojade tego zestroic?

  5. #25
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    odnosnie stożka to juz set razy to pisałem na tym forum. jak chcesz założyć tylko żeby dzwięk był i nie obchodzi Cie zachowanie silnika (bo osłabnie) to zakładaj
    wkładka nic nie da, nawet dzwięku.

    odnośnie przpeływomierza to zmienienie obudowy na większą średnicę spowoduje zubożenie dawki i na dłuższą metę przy ostrym użytkowaniu wypaleniu zaworów i kanałów wylotowych, zbyt mała obudowa spowoduje niedopalenie mieszanki i na dłuższą metę zniszczenie sondy lambda

  6. #26
    Inko's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznan/ Czerwonak
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    dokładnie tak zmiana przepływki na większą musi mieć jakiś cel i zakończyć się strojeniem auta w innym przypadku można dużo nawywijać...
    Spawanie kwasu doloty,wyloty itp... mechanika samochodowa... http://www.demcar-customs.pl http://www.facebook.com/pages/Dem-Car/558007140883770

  7. #27

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    a to daje stożek


  8. #28

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Volkswagen Golf IV GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Witam.
    Szukałem i czytałem trochę po sieci na temat stożków w 1.8T...zabijają przepływki dlatego bo są nasączone olejkiem który się osadza wewnątrz.Często trafiałem na odpowiedzi że "bezpieczne" i dobre są filtry gąbkowe ITG bo są suche. Znalazłem w sieci moda gdzie ktoś założył filtr suchy,papierowy z hondy Prelude o oznaczeniach AK 246/1 o taki http://allegro.pl/filtr-powietrza-ho...229332497.html
    Pytanie czy przy takim filtrze przepływka będzie żyła? Czy sprawdzi się podobnie jak ITG ? Wiadomo że to papier i trzeba tak zrobić żeby się nie napił zbytnio wody.
    Odpowiedzi na moje pytania nie znalazłem.Czy ktoś z Was testował ten filtr?

  9. #29

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kolego ŻADEN filtr czy to stożkowy/ gąbkowy itp itd nie zapewni takiej filtracji jak seryjna wkladka.
    Jeden bedzie filtrować lepiej drugi gorzej ale i tak dużo wiecej syfu bedzie wpadac niż na seryjnej wkładce.
    Seryjna wkladka i obudowa filtra wystarcza do 400Km. Więc nie wiem jaki masz w tym cel montować ITG etc. Jesli chcesz dzwięk poprawić to trzeba kupić Tipa i zrobić program wtedy bedziesz miał wieksze cisnienie doładowania i będzie słychać ladnie jak turbina pompuje powietrze, i upuszczana doladowanie przy odpuszczeniu nogi z gazu.

  10. Podziękowania dla gregor10 za pomoc w problemie

    lumberjack (23-05-13)

  11. #30

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gregor10 Pokaż post
    Jesli chcesz dzwięk poprawić to trzeba kupić Tipa i zrobić program wtedy bedziesz miał wieksze cisnienie doładowania i będzie słychać ladnie jak turbina pompuje powietrze, i upuszczana doladowanie przy odpuszczeniu nogi z gazu.
    Potwierdzam.
    Tip znacznie zmienia wrażenia akustyczne z jazdy.
    Do tego jeszcze dobry wydech przelot i zadowolenie z życia nie do opisania.
    Nie rozmawiam z idiotami - najpierw na siłę sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem wykończą doświadczeniem.

    Patrz w lusterka - audi S3 może być wszędzie!

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •