Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Wymiana ślizgu szyby

  1. #1
    klusio's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grudziądz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    2 razy

    Thumbs up Wymiana ślizgu szyby

    Witam wszystkich dziś chciałem wam pokazać jak wymienić ,wyczyścić ślizg szyby.
    Najczęstszym powodem wymiany ślizgu jest piszczenie lub ciężkie zamykanie i otwieranie szyby.
    (Do poradnika dodałem dużo zdięć wysokiej rozdzielczości , proszę o cierpliwość bo moze troche potrwać ich wczytywanie)
    A WIĘC ZACZYNAMY

    1.Zakupy
    Generalnie większość ślizgów jest taka sama , prawe , lewe , kierowca czy pasażer . Na allegro można dostać nie wiem za ok. 20-25 zł za sztukę z wysyłka. Ja zakupiłem coś takiego . Teoretycznie się różni od oryginały ale wszystkie mocowania i prowadnica jest taka sama na dodatek jest wzmocniony metalem co za tym idzie jest bardziej sztywny. (osobiście kupiłem tylko jeden na próbę ale planuje dokupienie reszty)

    2.Tapicerka
    Zanim zdejmiemy tapicerkę opuśćcie szybę tak aby wystawało ok 10 cm , ja opuściłem do końca co potem utrudniło mi wyjęcie ślizgu ale to puzniej.

    Demontaż jest bardzo prosty wystarczy odkręcić 5 śrub.
    Odkręcamy śrubę nr.1 i wysuwamy osłonę w dół za którą kryją się 2 śruby oznaczone nr. 2.


    Pozostało nam odkręcenie 2 zewnętrznych i podnosimy tapicerkę do góry.


    Po podniesieniu tapicerki odłączamy przewody z kostek.
    Na drzwiach od strony kierowcy jest jedną kostkę wiecej , nie zapomnijmy również o kostce od lusterek elekrycznych.

    Została nam klamka - wyciągamy z mocowania i odczepiamy hak.

    I tak mamy zdjętą tapicerkę.

    3. DEMONTAŻ RAMY SZYBY.
    UWAGA!!!
    Od tego momentu ingerujecie w położenie ramy okna w stosunku do drzwi. Robicie to na własną odpowiedzialność.
    Po skręceniu może wystąpić nie równe położenie ramy do samochodu czy drzwi , lub uszczelki nie będą do siebie przylegać .
    Wszystko da się wyregulować na 4 śrubach ale ostrzegam. Mi zajęło ok 30 min idealne wyregulowanie.
    Polecam zaznaczenie sobie na drzwiach położenia klinów i ramy co może ułatwić trochę późniejsze ustawienie w odpowiedniej pozycji.

    Rama trzyma się tylko na 4 śrubach TORX .


    Po odkręceniu wszystkich śrub nie bójcie się rama nie spadnie ponieważ jest osadzona na 2 bolcach zaznaczonych kolorem zielonym.
    Przed wyjęciem ramy polecałbym też wyjęcie ‘’cypka’’ zamknięcia drzwi co fachowo nazywa się „Drążkiem zabezpieczającym zamka” .
    Zaznaczanym niebieska strzałką.(Zapobiegnie to wykrzywieniu lub urwaniu przy zdejmowaniu-zakładaniu ramy)
    Zanim zdejmiemy ramę przygotujcie sobie gdzieś kawał gumy lub szmatki na ziemi aby mieć gdzie położyć i nie porysować elementu.

    Po tym zabiegu postępujemy podobnie jak z tapicerką , w ten sam sposób podnosimy ramę drzwi i gotowe.

    4. Szyba i ślizg .
    Sama szyba trzyma się na 2 śrubach TORX , nie powinno być problemu z jej wyjęciem.


    Po odkręceniu podnosimy tą niebieską spinkę i wyciągamy szybę.
    Jak widać na obrazku opuściłem szybę do samego dołu co mi utrudniło wyjęcie ślizgu.
    Dlatego radzę wam zostawić trochę miejsca – po prostu będzie prościej 

    Aby wyciągnąć ślizg wysuwamy ten zacisk ze środka.
    A tak wygląda oryginał – nie ma się co dziwić że szyby ciężko chodziła .

    Jak wcześniej wspominałem części się różnią trochę od oryginału ale to nie przeszkadza w działaniu .

    Montaż i działanie odbywa się tak samo.

    Można też po prostu wyczyścić stary ślizg , wystarczy przyciąć sobie kawałek szmatki o szerokości ok 1 cm i długości 20 cm .

    Montaż jest bardzo prosty. Wsuwamy tak jak jest na obrazku.




    Wciskamy ten zacisk do środka i gotowe.


    I tak wymiana dobiegła końca .
    Niebieskie spinki mocujemy na ślizgu i zakładamy szybę .
    Podczas montażu szyby pamiętajcie aby szyby trafiła w prowadnice zaznaczone kolorem zielonym.


    5.Montaż ramy w drzwiach.
    Zamocowanie ramy na drzwiach nie powinno sprawiać problemu.
    Polecałbym tez o poproszenie drugiej osoby o pomoc ponieważ rama nie jest lekka a porysować wszystko można bez problemu.
    Podczas wsuwania pamiętajcie aby szyba była pomiędzy plastikami ,
    a linka od klamki powinna być od naszej strony.
    Na początku pisałem o wyjęciu „Drążka zabezpieczającego zamek” ja go nie wyciągnąłem i prawie go urwałem dlatego podkreślam to aby nikt nie miał problemu z nim.

    Po obu stronach drzwi są takie uchwyty wystarczy wsunąć ramę od góry.



    Jak już jest wsunięte – wkręćcie lekko śruby i zamknijcie drzwi powinno być widać w którą stronę co i jak wyregulować , do pomocy w regulacji są kliny na dolnych śrubach.

    Dziękuje za uwagę i cierpliwość .
    Ps. Gdy będę wymieniał następny ślizg to zrobię więcej dodatkowych zdięć.


    Pozdrawiam









    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=faff7...25f07a4b4771bd
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 16:05

  2. The Following 4 Users Say Thank You to klusio For This Useful Post:

    igor25i (28-03-12),inhoss (25-03-12),kotkunspbcrew (05-04-12),novy81 (25-03-12)

  3. #2

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Busko-Zdrój
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Dzięki za instrukcję, bardzo pomogła

    Od siebie dodam tylko, że przed odkręceniem ramy należy odpiąć od niej wszystkie wiązki z przewodami. (Niby oczywiste ale ja zapomniałem )
    wi

  4. #3
    Marcin_BP's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin / BP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    76 razy
    Podziękował
    61 razy

    Domyślny

    Dobry tutorial U mnie jednak obeszło się bez zdejmowania ramy i wyciągania szyby Nie chciało mi się odpinać wszystkich kabli, a wystarczyło tylko trochę odchylić ramę i był dostęp do ślizgów. A tak to mniej więcej wyglądało:



    U mnie w jednych drzwiach przy haczyku od linki klamki była jeszcze taka blaszka która trzymała linkę, z drugiej strony było jej brak tak jak u Ciebie na zdjęciu i gdy złożyłem całość okazało się że linka wypadła i nie dało się otworzyć drzwi od środka. Niby taki mały drobiazg ale jednak potrzebny

    W pierwszych drzwiach wymiana mi zajęła 1,5 godziny a w drugich już tylko 30 min teraz wszystko ładnie nasmarowane i śmiga mam nadzieję że te
    wzmocnione ślizgi dłużej posłużą Mam jedynie teraz mały problem z domykaniem drzwi od strony pasażera, bardzo ciężko się domykają. Podejrzewam że źle wyregulowałem ramę, niby jest tak jak zaznaczyłem wcześniej, ale jednak jest coś nie tak..

  5. #4
    Soldier13's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 8L i Passat B5FL :)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    wyreguluj rame na śrubach wszystko ładnie pokazałeś mi też piszczy ale wydaje mi się że to przez uszczelki w prowadnicach. dziekuje za ładny poradnik i pozdrawiam

  6. #5
    klusio's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grudziądz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Marcin_BP Pokaż post
    Mam jedynie teraz mały problem z domykaniem drzwi od strony pasażera, bardzo ciężko się domykają.
    Poluznij troche sruby i zamknij drzwi , doreguluj żeby uszczelki odpowiednio pasowało. Co do zaznaczenia ustawienia drzwi - niby jest ale zawsze jeden mm dalej lub blizej i juz sie nie zgadza , osobiscie bym polecał dla bardziej zaawansowanych - nie zaznaczać tylko na koniec ustawić.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Soldier13 Pokaż post
    mi też piszczy ale wydaje mi się że to przez uszczelki w prowadnicach.
    Ja osobiście przejechałem papierem ściernym tą uszczelkę od środka co jest bo mi ona najbardziej piszczała. Jak narazie nic nie piszczy

  7. #6
    kacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    w 5d jest bardzo podobnie przy rozbieraniu drzwi a ślizgi są nieco inne i u mnie żeby opuścić ręcznie szybę musiałem odkręcić silniczek i poluzować linki to pomogło mi w wyjęciu ślizgów.

  8. #7

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Trochę odkopuję (jeśli nie powinienem to przepraszam i proszę o informację), ale chciałbym się podzielić tym, jak to wygląda w drzwiach przednich wersji 5-drzwiowej, a mianowicie aby wymienić ślizg musiałem rozwiercić jeden z nitów od prowadnicy, inaczej nie było jak założyć nowego ślizgu (a przynajmniej ja nie miałem pomysłu jak to zrobić i ten wydał mi się najbardziej rozsądny, stary ślizg był pęknięty na pół ). Jako, że ślizgi w 5D teoretycznie nie są wymienne, nie mają więc swojego numeru części ani też nie występują w tak dużej ilości jak ślizgi to 3D (tak, ślizgi dla wersji 5-drzwiowej i 3-drzwiowej różnią się), ale jednak po dokładniejszych poszukiwaniach da się je znaleźć jako osobna część. Ich cena jest jednak dużo wyższa od tych do wersji 3-drzwiowej (w Polsce znalazłem za 35zł jeden ale już np. z Chin za tę cenę można dostać dwa ślizgi, i z tej też aukcji skorzystałem). Podam linki do wspomnianych aukcji:
    - z Polski (35zł/szt) - https://allegro.pl/oferta/audi-a3-8l...wwa-8890341510 (wygasa co chwilę, trzeba szukać u tego sprzedawcy)
    - z Chin (ok. 35zł/2szt) - https://a.aliexpress.com/_U2RPQ (doszły w 12 dni)
    Widziałem jeszcze na jakichś ebayach , amazonach i innych takich, ale biznes nieopłacalny, bo cena dostawy kilkukrotnie przewyższa wartość ślizgu.
    Alternatywą jest oczywiście wymiana całego podnośnika, zamiennik w Polsce można kupić już za około 100-120zł i w podobnej cenie używkę, ja jednak chciałem się pobawić ze ślizgami.
    Poza tym miałem problem z wyjęciem szyby, dlatego tak jak kolega wyżej musiałem odkręcić silniczek (uwaga, żeby kółko z nawiniętymi linkami nie zeszło razem z silnikiem, bo później podobno ciężko je nawinąć).
    Powodzenia!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •