Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 39 z 39

Temat: Spadające obroty na LPG

  1. #31

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzozów
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam wszystkich podłanczam sie do tematu ponieważ borykam sie z takim problemem iż w mojej a3 silnik 1.6akl założyłem lpg ma zaledwie trzy tygodnie gazownik kazał mi wymienić świece i kable auto chodziło elegancko niestety po zmianie kabli świec cewki (zamiennik) auto na wolnych obrotach pracuje idealnie niestety po dodaniu gwałtownie gazu auto sie dławi i zgaśnie zarówno na bezynie tak na gazie moze ktoś konkretnie powie coś w tym kierunku czy mogą byc kable dziadowskie i cewka??

  2. #32
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuba26 Pokaż post
    Witam wszystkich podłanczam sie do tematu ponieważ borykam sie z takim problemem iż w mojej a3 silnik 1.6akl założyłem lpg ma zaledwie trzy tygodnie gazownik kazał mi wymienić świece i kable auto chodziło elegancko niestety po zmianie kabli świec cewki (zamiennik) auto na wolnych obrotach pracuje idealnie niestety po dodaniu gwałtownie gazu auto sie dławi i zgaśnie zarówno na bezynie tak na gazie moze ktoś konkretnie powie coś w tym kierunku czy mogą byc kable dziadowskie i cewka??

    Najlepiej podłaczyć oscyloskop i sprawdzic czy pod obciążeniem nie wypada zapłon (kiedy gwałtownie gazujesz silnik to chwilowe obciążenie jest duże). Generalnie cewki zamienniki są nic nie warte, przerabiałem dwie szt. w roverze 214i, w końcu założyłem ori używaną i było OK.

  3. #33

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzozów
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    dziś bd miał ori cewke to zobacze co sie będzie dziło

  4. #34

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzozów
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Niestety to nie cewka ale jestem na dobrej drodze wiec rano jak odpaliłem auto słyszałem dziwne pstykanie pod maską nowe kable a tu normalnie mrugało jak na dyskotece przebicie ewidętne urok tanich kabli niestety

  5. #35

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam. Mam problem z gazem w swojej a3 1.6 to znaczy na biegu jałowym na gazie wciskając pedal gazu do spodu auto łapie mula i dopiero po 2-3 sekundach od momentu wcisniecia pedalu wskazowka od obrotow sie podnosi na benyznie jest okej ale na gazie do dupy nie wiem co robic pomocy. Chcąc szybko ruszyc ze swiatel auto gaznie bo go zamula i gasnie

  6. #36

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jesli masz staga to trzeba sprobować wystroić prawidłowo instalacje -ale idealnie nigdy nie bedzie, zeby bylo idealnie trzeba zmienic sterownik lpg na inny np lpg tech.

  7. #37

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Ja też mam taki problem ruszaniem rano jak włączy mi się gaz. Jak już przejadę troche km to jest dobrze. Tak jakby go zamulało na zimnym silniku i nie mam pojęcia co z tym robić.

  8. #38
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Krego Pokaż post
    Ja też mam taki problem ruszaniem rano jak włączy mi się gaz. Jak już przejadę troche km to jest dobrze. Tak jakby go zamulało na zimnym silniku i nie mam pojęcia co z tym robić.
    podnieś temp przełączenia na gaz o 5* i zobacz czy jest lepiej? być może reduktor jest "za zimny" w momencie przełączenia co skutkuje, że gaz nie może się wystarczająco rozprężyć i stąd mulenie auta... napisałeś, że jak sie rozgrzeje to jest OK, więc tutaj szukał bym przyczyny

  9. #39

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez qba29dm Pokaż post
    podnieś temp przełączenia na gaz o 5* i zobacz czy jest lepiej? być może reduktor jest "za zimny" w momencie przełączenia co skutkuje, że gaz nie może się wystarczająco rozprężyć i stąd mulenie auta... napisałeś, że jak sie rozgrzeje to jest OK, więc tutaj szukał bym przyczyny
    Już raz była podnoszona to w zimie musze sporo czasu czekać żeby się przełączył ale chyba nic innego mnie nie ratuje jak podniesienie jeszcze tej temperatury ;/

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •