Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 109

Temat: Czyszczenie felg aluminiowych

  1. #11
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mariusz11111 Pokaż post
    niektóre środki są tak dobre że matowią lakier na felgach trzeba uważać czego się używa
    dotyczy to szczególnie aluminium polerowanego.

    Tak BTW środki do czyszczenia felg są różne:
    - do mycia (kwasowe, bez kwasowe)
    - do usuwania smoły
    - do usuwania metalicznych osadów, np. z klocków hamulcowych itp.

    Tego jest na serio sporo i dobiera się konkretnie pod potrzeby użytkownika (i rodzaj felg!- patrz wyżej).

    Bardzo fajny środek do czyszczenia felg (delikatny) i usuwanie osadów metalicznych to P21S. Test znajdziecie tutaj: http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/...ger-power-gel/ Jest bezpieczny dla wosku.
    A tutaj jeszcze test różnego rodzaju środków (przypadkowo dobranych ponieważ tak jak napisałam wcześniej każdy z nich ma inne zadanie): http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/...szczenia-felg/

    Wiolka


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  2. #12
    Soldier13's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 8L i Passat B5FL :)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    mi w tamtym roku na jednym kole klocek się zdarł na maxa jadąc nad morze, zrobiłem jeszcze na tym z powrotem jakies 600km no i zrobił się straszny osad, kupiłem jakiś na stacji ale to nic nie daje, felgi się wypolerowane w lustro, nie chce ich zniszczyć, czy ten IronX od CarPro pomoże i nie zniszczy felg?

  3. #13
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Soldier13 Pokaż post
    nie chce ich zniszczyć, czy ten IronX od CarPro pomoże i nie zniszczy felg?
    wszystko zależy od aluminium ale IronX był testowany na polerowanych felgach i nie narobił szkód. Oczywiście zawsze lepiej sobie sprawdzić w mało widocznym miejscu produkt, bo każda felga może inaczej zareagować. W razie gdyby został jakiś ślad (nie powinien!) to trzeba potraktować felgę pastą do aluminium, np Autosolem http://www.pielegnowacauto.pl/kosmet...lish-75ml.html


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  4. #14
    Soldier13's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 8L i Passat B5FL :)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    a gdzie to mozna tanio kupic?

  5. #15
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    IronX'a? No np u nas: http://www.pielegnowacauto.pl/srodek...onx-500ml.html ewentualnie tester: http://www.pielegnowacauto.pl/srodek...ronx-50ml.html lub cały litr: http://www.pielegnowacauto.pl/srodek...nx-1000ml.html Cena rynkowa jest w każdym sklepie taka sama. U nas forumowicze mają 5% rabatu


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  6. #16

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czytam czytam i już sam nie wiem. Ten IronX będzie za mocny na polerowane felgi? I czy nie będzie szkodliwy na ciężarki na felgach?

  7. #17
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Chmielik Pokaż post
    Czytam czytam i już sam nie wiem. Ten IronX będzie za mocny na polerowane felgi?
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiolka Pokaż post
    IronX był testowany na polerowanych felgach i nie narobił szkód.
    Pozdrawiam

    aaa tak BTW testy są przeprowadzane przez producentów, dystrybutorów i użytkowników
    Ostatnio edytowany przez Wiolka - 03-04-12 o 22:41


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  8. #18
    PITERd's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz k/krainy Lisków
    Auto
    Subar
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jak masz felgi polerowane na lustro i nie pokryte lakierem ani żadnym zabezpieczeniem to mocna chemia zrobi z nich felgi żółte, i bedziesz je polerować jeszcze raz od nowa!
    Sam to przerabiałem i wiem jakie było moje zdziwienie po wyjechaniu z myjki, patrze na moje felgi a one MATOWE! Serce w gardle, nóż w kieszeni się otwiera, myslalem ze przetrące tego co mi auto umył! No ale trzeba było to przeżyć, żeby dziś wiedzieć ze nie myje sie chemią czystego polerowanego aluminium.

    Nie chcesz ich polerować od nowa, i eksperymentować z mocnymi środkami - prosta i tania technika:
    1. Myj felgi szamponem
    2. Wysusz
    3. I przepoleruj np Hot Rims Mag Aluminium Polish od Megiarsa.
    4. Zrób krok w tył i podziwiaj lustra!

    Będziesz miał takie felgi ze lustro w łazience będzie zawstydzone.

    Pasta Polerska Hot Rims Mag and Aluminium w carok 53,90PLN - 10%.
    Szampon bez zacieków Nxt Generation.
    Najlepsza ochrona lakieru folią PPF | Bezbarwna folia ochronna z 10 letnią gwarancją. Zapytaj o specjalną ofertę dla klubu A3 w CAROK.pl Kalisz. Folie ochronne to dużo lepsze zabezpieczenie lakieru niż ceramiczna ochrona lakieru

  9. #19
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    żeby wątek ten nie sprowadzał się do filmów marketingowych wrzucam

    mój sposób na czyszczenie felg (lub całych kół):

    wersja "odszczurzanie" czyli przygotowanie felg na sezon lub po nim (na potrzeby składowania)

    1. GRUBY BRUD: na pierwszy ogień idzie coś kwasowego, przykładowo Autobrite Very Cherry Acid lub Valet Pro Blue Gel - spryskać felgę z każdej strony, odczekać dosłownie chwilę (choć Blue lubi posiedzieć nawet kilka minut) by dać mu podziałać, potem twardy pędzel w rękę i jazda na koniec dokładne spłukanie

    gdyby cały czarny złog nie puścił za pierwszym podejściem, szczególnie z ramion od wewnętrznej strony - powtarzamy proces miejscowo

    2. KLEJ i SMOŁA: jak już mamy felgi wizualnie czyste (Kowalski powie - czyste są! Ja mówię - nie, nie są!) należy przed aplikacją środka do kleju i smoły felgę podsuszyć - tego typu środek działa generalnie lepiej na sucho; przykładowe produkty to Autobrite Tar & Glue Remover, SNB Sanesolv Extra, ew. Valet Pro Citrus & Tar Remover; zasada działania generalnie powinna być taka jak w instrukcji użytkowania czyli najczęściej spryskanie i odczekanie kilka minut, efekt powinien być taki że czarne kropki smoły zaczną nam się rozpływać zostawiając brązowe strużki za sobą*, wtedy przecieramy te miejsca i finalnie płuczemy

    *brązowe strużki:


    jeśli mamy pozostałości po ciężarkach (ich należy się bezwzględnie pozbyć) lub generalnie chcemy się ich pozbyć zupełnie (wersja hardcore) - spryskujemy te miejsca intensywnie i pozbywamy się kleju czymś ostrzejszym, ale jednocześnie łagodnym dla felg - niezastąpiona jest metoda "karty", np. starej bankomatowej, programu partnerskiego czy tej z której wyłamuje się kartę SIM - to świetny i darmowy nożyk do takich spraw

    gdyby coś jeszcze zostało, można użyć płatków kosmetycznych i punktowo zaatakować poszczególne złogi - wtedy wyjdzie duża oszczędność środka przy zachowanej skuteczności działania

    3. DEKONTAMINACJA: teraz w ruch idą środki na zakamuflowane złogi brudu, rdzy, etc. Do tego najmocniejszy jest Car Pro Iron X (nowa wersja nie śmierdzi zbukiem jak poprzednia ale generalnie wszystkie do tego środki perfumami nie zalatują), alternatywą jest np. Autobrite Purple Rain, Wolf's Chemicals Decon Gel, P21S itd. spryskać, poczekać aż pojawi się taki typowo purpurowy/różowy kolor - tzw. krwawienie;
    jeśli felgi zostały dobrze oczyszczone tego koloru aż tak wiele nie będzie

    całość można przed spłukaniem jeszcze wypędzelkować, wyszczotkować

    jak tu:


    4. PRZYGOTOWANIE DO ZABEZPIECZENIA: kolejny etap to wersja prawie jak przy pracy z normalnym lakierem, tj. alkohol izopropylowy dla odtłuszczenia, następnie oczywiście na suchy lakier kładziemy wosk (w międzyczasie pomiędzy nimi można użyć cleanera, choć ja nie stosuję, bo sealanty lepiej trzymają jeśli są kładzione "na golasa")

    na rynku są takie produkty jak Poorboy's World Wheel Sealant, AutoFinesse Mint Rims czy Chemical Guys Wheel Guard, można też użyć wosku do lakieru z typowych jak na zimę, z popularnych i wytrzymałych wosków najlepszym wydaje się być Finishkare Hi-Temp, popularne Collonite 476s jest dobre (lepsze niż nic) ale jednak słabsze.


    Kilka ogólnych uwag:
    - zakładam że felgi lub całe koła są czyszczone jak są z auta zdjęte
    - opony czyścimy przy użyciu troszkę mocniej stężonego APC (np. Autosmart G101) i w miarę twardej szczotki (Mothers Fender Brush) - polecam tą operację między 1 a 2 etapem
    - obowiązkowo używajcie rękawiczek! nitrylowe najlepsze (~20zł za pudełko 100szt.)
    - wosk można warstwować, myślę jednak że 2 warstwy to szczyt, 2.warstwa może być kładziona po 24h od spolerowania pierwszej


    wersja "codzienna"/cotygodniowa - zabezpieczone pierwotnie powyższym sposobem alufelgi


    1. po, najlepiej spłukaniu luźnego brudu, pędzelek w łapę + środek zasadowy np. Valet Pro Bilberry Wheel Cleaner, Stjarnagloss Hjul, itp. - to środki które doczyszczą felgę z wierzchu, natomiast nie powinny ruszyć wosku jeśli będziemy się trzymać rozcieńczeń sugerowanych przez producenta (w przypadku tych dwóch konkretnych to 1:4 i 1:5); można użyć też APC, jednak trzeba kombinować z rozcieńczeniem, ponieważ one generalnie lepiej prócz z brudem dają sobie radę jeszcze z woskiem IronX również go wosk, więc tutaj nie ma zastosowania

    2. odczekujemy kilka minut żeby chemia podziałała (tak żeby nie zaschło, pędzelkujemy w trakcie)
    3. spłukujemy

    coś mniej więcej takiego jak tu:
    Ostatnio edytowany przez M4ciek - 04-04-12 o 23:55 Powód: dodane filmy pokazowe
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  10. #20
    szyna49's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów / Sulejów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    zastosowałem się do rad M4cieki przyznaję, działa
    efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania
    postaram się następnym razem zrobić zdjęcia

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •