Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 109

Temat: Czyszczenie felg aluminiowych

  1. #31
    PITERd's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz k/krainy Lisków
    Auto
    Subar
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Testerem 4nano spokojnie umyjesz 2 -3 samochody, przy takich felgach.
    Tylko pamiętaj Felga sucha, zimna, żeby nie pryskać zaraz po zatrzymaniu się gdy felga jest nagrzana od tarczy.
    Popryskać rozetrzeć pędzlem, poczekać chwilę, i zmyć myjką pod ciśnieniem.
    Tester 4nano Rim clener:
    Tester: Ironx

    Jeszcze powiedz czy Twoje felgi to gołe aluminium polerowane, czy są jeszcze pomalowane?
    Najlepsza ochrona lakieru folią PPF | Bezbarwna folia ochronna z 10 letnią gwarancją. Zapytaj o specjalną ofertę dla klubu A3 w CAROK.pl Kalisz. Folie ochronne to dużo lepsze zabezpieczenie lakieru niż ceramiczna ochrona lakieru

  2. #32

    GZyl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A4 B8
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CRFC (143 KM)
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PITERd Pokaż post
    Jeszcze powiedz czy Twoje felgi to gołe aluminium polerowane, czy są jeszcze pomalowane?
    Wygląda to jak gołe aluminium. Chociaż cały czas nie mogę uwierzyć że można tak fajnie wypolerować aluminium.

  3. #33
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    A ja polecam http://www.pielegnowacauto.pl/kosmet...er-1000ml.html Sprawdzany na polerowanym aluminium- nie zostawił śladu.
    IronX również nie powinien zostawić śladu ale IronX'a używa się do usunięcia metalicznych osadów i zazwyczaj jest po prostu ostatnim etapem czyszczenia felg (szkoda go używać na brudnych felgach ponieważ nie został on stworzony do domywania syfu ). Na wyczyszczoną felgę rozprowadzasz IronX'a żeby usunął pył z klocków.


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  4. #34
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Spsikaj je najpierw APC, rozprowadź pędzlem, spłucz i potem IronX + ponowne płukanie. Zawsze tak robię i zawsze jest dobrze. Oczywiście przy regularnej pielęgnacji IronX wlatuje co mniej więcej 3mycie koła ale to już wg potrzeby.

    Jakiś czas temu kupiłem zamiast IronX'a na próbę RimCleaner i jestem mega nie zadowolony. Nie chcę mu robić kiepskiej reklamy ani nic bo chemia jak chemia - brud domyje. Ale trzeba się z tym naścierać trochę i uważać na wszystko dookoła. Na oponach za każdym razem pozostawia mi ślady ciężkie do usunięcia. "Spsikanie" nim koła bez pędzla jest totalnie bezsensu, nawet lekko ubrudzonego. Po zastosowaniu go na rocznych felgach z oryginalnymi napisami TOORA (felgi z fabrycznym lakierem od nowości) napisy wyblakły po spłukaniu wodą... A wcześniej koła widziały już nie jedną chemię i nic Ogólnie rzecz biorąc zużyłem może 1/4 butelki i teraz już tylko leży w piwnicy i czasem go używam tylko do pierwszego odszczurzenia jakiś starych, mega brudnych felg, na które szkoda mi innych środków. Ostatnio atomizer rozleciał mi się mniej więcej po zużyciu połowy butelki. Także ja bym spokojnie wybrał droższego IronX'a lub np. Billbery

  5. #35

    GZyl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A4 B8
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CRFC (143 KM)
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    Także ja bym spokojnie wybrał droższego IronX'a lub np. Billbery
    Wybrałem Billbery (i zamówiłem w www.carok.pl)

    "Pomógł" kliknę jak będę zadowolony z efektu.

  6. #36
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    Także ja bym spokojnie wybrał droższego IronX'a lub np. Billbery
    hmm jedna uwaga- IronX ma inne zadanie niż Bilberry- IronX usuwa pył z klocków hamulcowych czego nie robi Bilberry. Są to dwa różne środki więc nie używa się ich zamiennie ponieważ mają różne przeznaczenie. Bilberry jest dobry do codziennej pielęgnacji felg ale do mocno zabrudzonych się nie sprawdzi równie dobrze można go było zastąpić wodą z szamponem, bo z mojego doświadczenia wynika, że w sumie ma taką samą siłę czyszczącą Co innego Blue Gel...


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  7. #37
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiolka Pokaż post
    IronX ma inne zadanie niż Bilberry
    Zgadzam się. Dlatego ja najpierw stosuję sobie APC a potem w razie potrzeby IronX'a. Przy mocno zasyfionych kołach IronX bardzo fajnie sobie radzi (chociaż trochę szkoda go ładować na pierwszy ogień). Ale przy normalnych zabrudzeniach, przy w miarę regularnym myciu, Billbery jako "jedyny" środek do felg da sobie spokojnie radę. Ale wiadomo, brud brudowi nie równy...

  8. #38
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    No i teraz to ja się zgadzam A powiedz mi jeszcze masz gołe polerowane alu? Bo przyznam szczerze, że nie miałabym odwagi potraktować gołego aluminium APC. Nic się nie dzieje?


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  9. #39
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    A powiedz mi jeszcze masz gołe polerowane alu? Bo przyznam szczerze, że nie miałabym odwagi potraktować gołego aluminium APC. Nic się nie dzieje?
    Na letnich nie ale zimówki mam częściowo polerowane - dziwny pomysł poprzedniej właścicielki ale patrząc na stan kół to i tak jej było wszystko jedno, ważne, że jej się pdoobały Z racji tego, że były już na aucie założone i do tego strasznie zmęczone to dojeździły do końca zimy a w tym czasie męczyłem je bez zastanawiania się APC. Moje zimowe mycia najczęściej wyglądają tak: wjechanie na bezdotyk, szybkie spłukanie wodą, obficie piana z glorii, w czasie spływania piany równie obficie APC na koła i nadkola (jak nie zamarzałem to czasem również pędzlowanie kół z grubsza) i ponowne porządne spłukanie. Od czasu do czasu dokładniejsze mycie rękawicą, wraz z wnękami itd. na zaprzyjaźnionej myjni. Nie zauważyłem niczego nie pokojącego na felgach, tzn żadne nowe uszkodzenia nie doszły, żadne przebarwienia ani nic. Myłem też kiedyś fajne borbety z szeeeerokim polerowanym rantem i też się nic nie stało po Nielsenie. Grunt to nie pozwolić na zbyt długi kontakt

  10. #40
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    Grunt to nie pozwolić na zbyt długi kontakt
    A no właśnie. Z polerowanym alu to jak z niemowlakiem Zwykle alu felgi bez problemu rzeczywiście można APC potraktować bez strachu ale polerowanego jakoś bym nie miała śmiałości No i wszystko zależy jeszcze od stopu aluminium- bo historia pokazuje, że nie każda felga zachowuje się tak samo. Ale jak mówisz, że nie zaszkodziło to ja Ci wierzę
    A co do mycia to my też używamy APC o ile nie mamy zarzuconego wosku na felgi Bo wtedy tylko płukanie na bezdotyku ewentualnie woda z szamponem. W sumie na felgach fajnie się sprawdza Reload


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •