Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 16 z 16

Temat: Dual chip

  1. #11
    velocity's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wroclaw
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Kolego Strikerbest : Otóż absolutnie nie jestem przeciwko rozwojowi techniki, wręcz przeciwnie . Jestem za to przeciwko ograniczeniu myślenia i jestem za używaniem mózgu Pomijając nawet kwestię ekonomiki dwóch map (wariacka/emerycka), to i tak tylko i wyłącznie mózg, sterujący mięśniami prawej nogi decyduje w jakim stopniu dbamy o silnik. Możemy zajeździć go na słabszej niż seryjna mapie w ciągu godziny przy nieodpowiednim traktowaniu, podobnie też przy odpowiednim traktowaniu ma ultra-hiper-mocnej mapie możemy przejeździć długie lata, co najmniej tyle, ile "serią". Za to w każdej niebezpiecznej, bądź awaryjnej sytuacji warto mieć pełną moc cały czas pod butem, nie raz i nie dwa ratowało to ludziom zdrowie, czy życie....
    Pozdrawiam

  2. #12
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    kolego Velocity ja Ci dam dobry sens posiadania dwoch map. Jezdze sobie na 98 a kiedy jade poszalec na cwiartke zalewam 100 v power 10litrow zeby lekko bylo i przelaczam mape. Ma to sens??
    Ostatnio rozmawialem z Rogalem i ma miec cos w swojej ofercie dla tfsi. Mapy przelaczane przez kombinacje wcisniecia sprzegla i hamulca

  3. #13
    velocity's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wroclaw
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Owszem, Borys - w przypadku, o którym piszesz posiadanie dwóch map jest uzasadnione. Róznica 3 oktanów w kwestii zapłonu i stukania jest ogromna, co fakt, to fakt - zwłaszcza, jeśli auto ma startować w jakichś dragach czy time attack'ach.
    Aczkolwiek kolega, który założył wątek deklaruje posiadanie auta z silnikiem BRD, czyli poczciwe 2.0 TDI - i do tego konkretnie się odnosiłem. Diesla, jako silnika "codziennego użytku" i podobnie codziennej eksploatacji. Tutaj raczej będę się upierał.
    Podsumowując - IMHO - są samochody, w których dual chip jest według mnie absolutnie zbędny, ale faktycznie zdarzają się sytuacje, kiedy taka zabawka jest przydatna. Z tym, że ze względu na specyfikę pracy silnika - w tym przypadku zastosowanie znajdzie to głównie w autach benzynowych i liczbie oktanowej paliwa.
    Pozdrawiam

  4. #14
    lookas's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Limanowa-Wieliczka
    Auto
    BMW X3 M
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    ja podam prosty przypadek przydatności duala
    jeździ żona inna mapa jade ja i druga mapa i nikt tu nie mówi o jakiś ekonomi
    ekonomia to tylko pedał gazu
    A3 SportBack 161PS 370 Nm 2001 CompSport - ex
    Leon FR 170 PS 350 Nm 2010 - ex
    BMW X3 M-pakiet 2006 180 PS 360 Nm KingSoft - ex
    Skoda Yeti 2010 170 PS 380 Nm 4x4 KingSoft Yeti - każdy słyszał nikt nie widział
    ... do zobaczenia w chacie na 200 osób ... R.I.P. WJW

  5. #15
    velocity's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wroclaw
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Dobra, nic już w temacie dual chipów nie smęcę - jak widać zastosowanie dla wszystkiego zawsze się znajdzie, nie wpadłem na to Lookas, hehe ))

    Wobec powyższego - faktycznie - tunerzy w ofercie powinni mieć :
    "dla żonatych/konkubinatych dual chip gratis - słabsza wersja aktywowana po opuszczeniu osłony przeciwsłonecznej i podniesieniu zaślepki lusterka"

  6. #16
    bartekpl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow/nowy sacz
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Dwa programy w jednym ECU 1.9 TDI

    Witam,
    Jestem w tym momencie na kompletowaniu czesci do mojej audiczki , mam juz FMIC , nierdzewke , kolanka , wydech, zostaje turbina (juz mam wypatrzona GTB2260vk) sam montaz to zaden problem .

    Chciałbym w audi miec dwa programy w ECU Normal oraz Sport
    pierwszy na okolo 150 koni / sport na jakies 200 BHP
    Chciałbym przełaczac programy jakims klawiszem, podejrzewam ze konieczne bedzie wlutowanie większej kości pamięci do ECU.
    Czy ktoś z was robił podobna modyfikacje ,lub zna kogoś kto mógłby się tego podjąć ?

    na youtubie znalazlem jak gosc wykombinowal cos takiego :


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •