Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 89

Temat: Problemy z elektryką licznik, podświetlenie licznika

  1. #71
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    To we wsadzie w adresie 000001D0x E zmień komórkę 35 na 3D albo po prostu w tym liczniku wejdź w adaptacje w kanał 19 i zmień pierwszą cyfrę kodowania na 3.
    A w ogóle masz podłączony licznik na stole tak żeby się łączył diagnostycznie przez np. vcds?

  2. #72
    Tvolt's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Seat Cordoba
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Wtedy podświetlenie będzie na stałe po kluczyku ?

    Nie wiem czy mnie rozumiesz, na razie mam jedynie podświetlenie wskazówek i ogólną pracę licznika. Z tego co wiem podświetlenie jest uruchamiane jak zazwyczaj po włączeniu świateł pozycyjnych czyli tym samym licznik dostaje (nie wiem czy pinem czy po can) info że mają podświetlić się tarcze. Na razie nie mam ani podświetlenia ani tym bardziej jego regulacji i nie wiem czy normalnie powinien podświetlić się po podaniu zasilania na dany pin czy np otrzymuje info po CAN że włączyłem światła.

    Dążę do tego by licznik miał środowisko jak najbardziej zbliżone do tego z A3, dzięki temu mam tez wsparcie dla Concert'a 2

  3. #73
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Zrób tak jak pisałem podświetlenie włączysz zmianą kodowania w tym modelu licznika. Sprawdź to się przekonasz. Są różne opcje ja Ci przedstawiam tą prościejszą.

  4. #74
    Tvolt's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Seat Cordoba
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    A te pozostałe opcje ?

  5. #75
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Podałem Ci 2 opcje , trzecia jest z symulacją sygnału włączenia świateł postojowych lub mijania. Tylko nie wiem po co chcesz tak kombinować skoro podświetlenie możesz mieć od razu po włączeniu zapłonu. Problem możesz mieć z regulacją jasności podświetlenia.

  6. #76
    Tvolt's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Seat Cordoba
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Jak wygląda opcja z symulacją świateł postoju ?

    Chciałbym by działało jak po oryginale, zmianę kodowania zostawię sobie w razie konieczności

  7. #77
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tvolt Pokaż post
    ...Z tego co wiem podświetlenie jest uruchamiane jak zazwyczaj po włączeniu świateł pozycyjnych...
    nie zawsze

  8. #78
    Tvolt's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Seat Cordoba
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Dlatego tym bardziej chcę się dowiedzieć jak to jest dokładnie rozwiązane, chciałbym mieć podświetlenie po światłach pozycyjnych
    Ostatnio edytowany przez Tvolt - 06-11-17 o 22:32

  9. #79
    Yashar's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    A3 8L 1.8T AUM 2001 3d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny Pytanie by rozwiać wątpliwości (chodzi o elektrykę)

    Siemanko, uderzam tu z pewnym pytaniem chcąc rozwiać moje wątpliwości, które w sumie mam już kilka miesięcy.

    Gdzieś na początku marca tego roku zakupiłem sobie A3 8L z roku 2001 wiedząc, że wskazówkę od paliwa mam źle skalibrowaną bądź uszkodzoną.
    Pojechałem sobie do jednego z lepiej ocenionych warsztatów elektryki samochodowej u mnie w mieście, coś tam pogrzebali i powiedzieli, że oni tego nie naprawiają.
    Wyjeżdżając zauważyłem, że nie świeci mi się podświetlenie zegarów/przycisków plus chyba światła po jednej stronie auta.

    Do czego zmierzam?
    Gość wziął autko jeszcze na jakieś 10 min do warsztatu i powiedział, że zrobił mostkowanie tego przełącznika..
    Jeździłem tak może ze 4 miesiace z tym, że bardzo mało bo może niewiele ponad 1kkm i postanowiłem wymienić ten przełącznik.

    Chcę się zwyczajnie dowiedzieć czy i jakie negatywne skutki miała/mogła mieć taka jazda na instalację elektryczna auta?
    Całość wyglądała tak, że dwa bezpieczniki były ze sobą jakoś połączone krótkim kabelkiem.


    Z góry dzięki za odpowiedzi, zaznaczam by nie było. W dziedzinie elektryki i elektroniki jestem laik więc grzecznie pytam.

  10. #80
    Rayban's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam
    Proszę o pomoc. Mam problem w audi a3 8l 2001 rok z licznikiem ( JEAGER ). Mianowicie nie za każdym razem, ale przy wyłączaniu świateł przełącznikiem pozostają zapalone na czerwono wskazówki licznika. Trzeba kilka razy przełączać przełącznikiem na pozycję lub włączać światła aby problem ustał. Dodatkowo pojawia mi się jakby odgłos czpykania przekaźnika w w okolicach przełącznika świateł. Wówczas przy pozycji 0 zapalają się swiatła drogowe zamiast dziennych. Mam zamontowany moduł DRL LEPARD Am.010 i światła dzienne z długich ( 30% mocy ). Czasami przy tym czpykaniu światła migoczą. Dodam, że problem ze wskazówkami jest od początku zakupu samochodu. Moduł DRL mam dopiero od roku czasu. Ostatnio podczas jazdy mieliśmy również problem z migoczącym podświetleniem nawiewów i panelu klimatyzacji.

    Auto było kilka razy u elektryka. Twierdził, że sprawdzał przełącznik i że to wina licznika. Nie podoba mi się to czpykanie za włącznikiem świateł i samo nieodłączanie napięcia wskazówek. Latem problem wskazówek rzadziej występuje.

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •