Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 42

Temat: Wyciek oleju

  1. #21
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    dla silnika BKD masz pompę 03G 145 209C i uszczelkę 03G 145 215A. Wracając do twojego pytania co do puszczania oleju do paliwa, czy wystarczy wymiana sama uszczelki - więc ci odpowiem że nie. Gdyż uszczelka o której mowa powyżej znajduje się pomiędzy głowicą skąd jest napędzana od wałka rozrządu a bokiem pompy. Zaś skoro olej dostaje się do paliwa to rozszczelnieniu uległa jakaś płaszczyzna pomiędzy pompą podciśnienia a paliwową i olej który smaruje wirnik i łopatkę przedostaje się do części paliwowej. W ASO vacu pompa występuje jako jeden element ale ponoć niektórzy to rozbierają i uszczelniają no jak długo to wystarcza nie wiem i odradzam tego typu robotę bo jest tam wysokie ciśnienie i za jakiś czas znowu problem powróci, więc tylko wymiana wchodzi w rachubę.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  2. Podziękowania dla Golem1 za pomoc w problemie

    SAiLO (03-04-13)

  3. #22
    SAiLO's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Dzieki Golem1. Audi ma dostepna pompe z koncowka 'D' - 03G 145 209D czyli prawdopodobnie nowsza wersja wiec pewnie w ta zainwestuje.
    http://a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic9956_1.gif

  4. #23

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny Zaolejenie 2.0tdi bmm

    Witam nie znalazłem podobnego wątku wiec postanowiłem założyć.
    Dziś zauważyłem zaolejenie w silniku, wygląda to tak:

    Ktoś wie z kąd to sie leje? Wydaje mi się, że wężyk widoczny na filmie troche wyleciał.

  5. #24
    BlueBerry's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DLN ŚL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Może to mało techniczna uwaga, ale może po prostu już wcześniej był tam taki stan, tylko wierzchnie elementy zostały wyczyszczone przez sprzedającego Ci samochód (nie wiem od jak dawna jesteś właścicielem). Mogło by to świadczyć o jakiś wcześniejszych awariach, które zostały naprawione/zamaskowane.

    No chyba, że jesteś pewien, że wcześniej tego nie było

  6. #25

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Pewności nie mam, jutro termin w serwisie zobaczymy co powiedzą. Z kąd może pochodzić wyciek? Na co zwrocic uwage jutro w serwisie?

  7. #26

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny

    Zauważyłem wyciek oleju w powrocie oleju z turbiny, ta metalowa rurka, od samej góry, czy trzeba wymienić cały element czy tylko jej uszczelkę, oring czy co tam jest? Również zauważyłem wyciek z wlotu oleju do turbiny, na gumowym kolanku, łączącym metalowe rurki, gdzie to mogę dostać? czy mogę zastosować rurkę o takich samych wymiarach i nie będzie problemu ?

  8. #27

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam, dzis zauwazyłem plamę (chyba oleju) z prawej strony pod przednim zderzakiem. Silnik 2.0 CBAB, oleju wczesniej nie ubywało kompletnie nic a teraz minimalnie ubyło. Co to moze byc?

  9. #28
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Sciagnij oslone silnika i popatrz.

  10. #29

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    witam, w moim audi a3 2000rok 1.9tdi 130km zauwazylem ostatnio wyciek oleju, a mianowicie od dolu elementy byky mokre od oleju, rowniez wachacze- nie posiadam oslony takze z wiatrem pewnie poszlo. Auto nie dymi, silnik rowno pracuje,nie slychac zadnych stukow, jedynie delikatnie stracil na mocy.
    jako pierwsze kroki postanowilismy wyczyscic dokladnie wszytskie elementy, intercooler takze wyczycsczony( zebralo sie w nim troche oleju), zeby w tygodniu zobaczyc skad dokladnie leci jak troche pojezdze. gdy odczepi sie rurke od odmy i zatka ja palcem to zbiera sie cisnienie i przy puszczaniui jest syczenie, po odkreceniu korka oleju wydaje sie jakby mial delikatne przedmuchy, ale az oboje sie dziwimy ze silnik ladnie rpacuje, a mialby takie przedmuchy, dodam ze odma nie byla czysczona- moze to z nia jest problem, slyszalem o jakis zaworkach ktore odpowietrzaja uklad moze z nimi jest porblem, albo cos z odma nie tak, co proponujecie sprawdzic? mam juz czarne mysli - boje sie ze moze to byc koniec silnika-ale wciaz jest nadziejaaha po wyczysczeniu wszytskiego auto przyspiesza idealnie nie wiem czy to cos znaczy ale filtr oleju byl czarny jak smola, wydaje mi sie ze ktos kto mial mi go wymienic kiedys z reszta filtrow i olejow nie zrobil tego...

  11. #30

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tokis Pokaż post
    Witam nie znalazłem podobnego wątku wiec postanowiłem założyć.
    Dziś zauważyłem zaolejenie w silniku, wygląda to tak:
    Ktoś wie z kąd to sie leje? Wydaje mi się, że wężyk widoczny na filmie troche wyleciał.
    Tokis : Znalazłeś może przyczynę???

    podczas przeglądu zobaczyłem podobną rzecz u siebie (pewne zapocenie na bloku silnika z przodu)



    Co ktoś może się spotkał z tym problemem? Uszczelka?

    p.s. zdjęcie z googla, aby ułatwić umiejscowienie zapocenia.

    Pozdrawiam
    MG




    nie cytuje sie posta pod postem, bo nie ma takiej potrzeby, zasada jest taka sama na wszystkich forach
    odpowiada sie stosując cytowanie selektywne lub podaje nick autora posta/forum później waży tony
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-04-16 o 19:34

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •