Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 42

Temat: Wyciek oleju

  1. #31

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Również zauważyłem u siebie taki sam wyciek przyłączam się do pytania jaka jest przyczyna tego?

  2. #32

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niemcy
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 BLX

    Domyślny Olej na silniku

    Witam
    Od tygodnia borykam sie z problemem pomaranczowej kontroli silnika na desce rozdzielczej - tydzien temu pojawila sie i zgasla za 2 odpaleniem auta natomiast od wczoraj walczylem z nia próbujac przepalic auto - dopiero dziś zgasło. Nawiazujac do tematu postu w stresie sciagnąlem obudowe slinka ( po załoneiu jej spowrotem konrolka zgasła wiec nei wiem czy przepalanie pomoglo czy coś poruszylem... hehe) i zobaczylem załączone wycieki. Moje pytanie może i smieszne bo jestem laikiem w sprawie samochodów czy ten wyciek jest poważny czy moze miec wpływ na wyskakujaca kontrolke ( oby juz nie wyskoczyla) i czy takie wycieki sa "normalne" tzn dopuszczalne czy podzialo sie coś powazniejszego ? dziekuje za pomoc i kazda odpowiedz. Pozdrawiam
    Załączam zdjecia na dole
    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]

  3. #33

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dublin
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny Wyciek z ? pod spodem auta

    Witam
    zauważyłem ze mam jakiś wyciek /pocenie z pewnego elementu pod spodem auta ale ze się nie znam kompletnie to nawet nie wiem co to za cześć i przez to nie mogę znaleźć podobnego tematu i dlatego zakładam nowy temat.
    czy na podstawie zrobionych prze zemnie zdjęć jest ktoś w stanie powiedzieć co to i czy ewentualnie to coś poważnego?Niestety ale mam za kilka godzin wyjazd ok 300km i nie wiem czy jechać?
    element ten znajduje sie pod spodem auta po stronie pasażera czyli lewej bo jest to wersja z kierownica po prawej (anglik)stronie. Tak między kołem a silnikiem,




    Ostatnio edytowany przez wawaking - 23-08-17 o 12:45

  4. #34

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KRAKOW
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny Oring Filtra Paliwa

    Witam

    Pewnie banalna rzecz dla niektórych
    ponad miesiąc temu wymieniałem filtry w swoim a3 i ostatnio zauważyłem duże wycieki w okolicy filtra paliwa
    Jest zalany cały filtr i wszystko naokoło
    przetarłem szmatką i wychodzi na to że cieknie spod pokrywki wiec pewnie musze uszczelke wymienic

    Gdzie mogę kupic sama uszczelke? jakie rozmiary? i czy warto kupic cos grubszego?
    zakladalem Filtron PE973/3

  5. #35
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Przy wymianie filtra ten gumowy oring się wymienia zresztą dają go zawsze do filtra.
    Rozmiar 74x3

  6. #36
    Kociuuu's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny Ubytki oleju

    Witam panowie, mam dosyć spory problem ponieważ przejechałem na oleju elf 5w40 ,ok.9tys km i pokazała się żółta kontrolka ciśnienia oleju, okazało się że na bagnecie poziom oleju wskazywał minimum, stwierdziłem że zamiast dolewać tego elfa zmienie od razu olej na motul 5w40, podczas wymiany oleju przez moją osobę zobaczyłem że jest mokro między miską olejową a skrzynią. Po przejechaniu około 100km pojawiła się znowu ta żółta kontrolka ciśnienia oleju.. dolałem ponad półtorej litra czyli łącznie zalałem 5 litrów oleju w 2 dni.. auto nie kopci na zimnym ani na ciepłym, nie szarpie, prowadzi się jak zawsze w porządku ale wydaje mi się że głośniej chodzi.. Wrzuciłem linka z filmikiem i zdjęciem gdzie zauważyłem wycieki oleju https://megawrzuta.pl/filesgroup/105...1dd02cdca.html (pierwsze miejsce to właśnie między miską a skrzynią a drugie miejsce to za silnikiem jest mokro bardzo.. Co może być do wymiany, co wyczyścić jakie koszta mogą być przy wymianie, czy da się zrobić coś samemu aby zmniejszyć te nieszczęsne wycieki.. Pomocy grupowicze, pozdrawiam i życzę miłego popołudnia

  7. #37

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Wyciek oleju spod górnej osłony rozrządu

    Panowie. Mam wyciek spod górnej osłony rozrządu. Wszystko powoli ścieka i się osadza na dół bloku silnika i dolnej osłonie rozrządu.W garażu brak plam. Czy wystarczy wymienić uszczelkę pokrywy o nr. 06H103483C i będzie po problemie, czy (czego się obawiam) może być coś poważniejszego? Dodam, że ta uszczelka jak i inne były wymieniane 14tyś km temu przy wymianie tłoków z pierścieniami.

    Relacja foto przedstawiająca problem:

    Wyciek zaznaczony na zdjęciu



    Pod tą śrubą jest kropla która ścieka na blok i dolną pokrywę rozrządu






  8. #38

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny Wyciek oleju

    Witam wszystkich,
    jakiś czas temu zauwazylem plamy od oleju pod moim A3 1.9 TDI 105 km 2007r. na miejscu parkingowym. Po otworzeniu klapy ukazał się trochę ubryzgany olejem silnik. Wymyłem go i pojechałem do mechanika który zdiagnozował wyciek z uszczelki (gdzieś pomiędzy pompą paliwa). Wymienił. No ale wyciek nadal jest. Poniżej załączam zdjęcia, czy macie pomysł na to co jest powodem wycieku? nie jest duży przeciek ale plamy na miejscu parkingowym sa.




  9. #39
    Hixi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez madej751 Pokaż post
    Witam wszystkich,
    jakiś czas temu zauwazylem plamy od oleju pod moim A3 1.9 TDI 105 km 2007r. na miejscu parkingowym....
    Też mam tam wyciek, dokładnie tak samo mokry silnik z przodu. Stawiam na uszczelkę pod vacum lub wyciek z pod wiązki zasilania wtryskiwaczy.
    Niech ktoś jeszcze się wypowie czy dobrze namierzam

  10. #40

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Wyciek oleju - spawanie silnika.

    Witam,

    Jako, iż jest to mój pierwszy post na forum, chciałbym wszystkich serdecznie pozdrowić

    Przechodząc do sedna, miesiąc temu zostałem posiadaczem Audi A3 8P, 2004r. Przebieg 222 tyś. silnik BKD 140KM. Chciałbym napisać "szczęśliwym posiadaczem", jednakże od zakupu zauważyłem kilka spraw wymagających inwestycji, prawdopodobnie jedna z nich jest tematem tego postu.

    Po zakupie auta postawiłem je do zaprzyjaźnionego mechanika na wymianę filtrów, olei i ogólny przegląd samochodu. W trakcie roboty podesłał mi on poniższe zdjęcie:



    Stwierdził on, że w silniku musi być jakieś zaspawane pęknięcie i zaklejone tym czymś i sączy się z tego olej
    Dodam, że nic nie było widać przed zdjęciem osłony spod silnika, mechanik wymył co mógł i kazał wrócić za jakiś czas na oględziny. Niestety okazało się, że w danym miejscu znowu robi się syf, sprawdzam olej nie bieżąco ale nie chciałbym jeździć na "minie".

    Po rozmowie z mechanikiem powiedział on, że wchodzi w grę wyjęcie silnika, obejrzenie tego co tam dokładnie jest i ewentualne spawanie, cała operacja oczywiście swoje kosztuje...

    Moje pytanie do Was, czy ktoś przerabiał coś podobnego? Czy takie spawanie silnika przyniesie w ogóle zamierzony efekt? Jestem szczerze rozdarty, zamiast cieszyć się autem wychodzą mi takie kwiatki.

    Pozdrawiam.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •