Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: odpowietrzenie zbiornika paliwa

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX
    Podziękował
    raz

    Domyślny odpowietrzenie zbiornika paliwa

    Witajcie, jakieś kilka dni temu zauważyłem że po odkręceniu korka wlewu paliwa mocno zasysane jest powietrze, prawdopodobnie przytkany jest jakiś zaworek odpowiadający za dostęp powietrza do zbiornika, autko a3 8p 2.0 fsi, posiadam je od roku i wcześniej takich problemów nie było, napiszcie proszę co z tym robić, gdzie szukać przyczyny tzn. tego zaworka, no bo podejrzewam że przy takim stanie rzeczy pompa paliwa długo nie pociągnie, ew.może coś z korkiem wlewu paliwa pomajstrować.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 25-08-18 o 01:39

  2. #2
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    do sprawdzenia masz 3 przewody(drożność) nr.14/15/16 i zaworek nr.13


    do zdjęcia masz tylne siedzisko/nadkole prawy tył/osłonę wlewu paliwa i chyba boczek ale tu nie jestem pewny czy aby to trzeba robić by mieć wszystko jak na dłoni(wszystko jest na forum)
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-11-20 o 07:48

  3. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    gregorio38 (27-08-18)

  4. #3

    Data dołączenia
    May 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Zapowietrzony zbiornik paliwa w 1.6 MPI

    Witajcie,
    ostatnio moją A3 (8P 2004 rok) zaczęły trapić problemy z odpowietrzeniem zbiornika paliwa. Bezpośrednio po jeździe z tylu samochodu słychać odgłosy przypominajace stukanie, pukanie i bulgotanie. Po odkręceniu korka przez kilka sekund słychać syk uchodzącego powietrza i wszystkie niepokojace dźwięki ustępują. Szukałem w internecie sposobu na poradzenie sobie z tym problemem, ale nie znalazłem nic konkretnego. Dodam, że silnik to benzynowe 1.6 MPI, a obecnie zbiornik wypełniony jest w połowie. Co można zrobić by niepokojące dźwięki ustąpiły? Ma ktoś jakieś rady?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Ok, już wiem co sprawdzić, ale chyba brakuje jakiegoś rysunku pokazującego gdzie te elementy się znajdują. Gdzie mogę go znaleźć? W jakimś załączniku?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •