Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 45

Temat: [8L] Tuning A3 ASZ

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biecz/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny [8L] Tuning A3 ASZ

    Witam,
    Zastanawiam się nad zawirusowaniem mojego Audi. Znalazłem w necie różne opinie przeważnie od ludzie którzy jeszcze tego nie zrobili, a dopiero tak jak ja sie przymierzali...
    Zastanawiam się nad dwoma wariantami:
    1. Zmiana programu
    2. Zmiana programu + IC

    Interesuje mnie zwłaszcza drugi wariant, ale bardzo niewiele informacji znalazłem w tej kwestii.
    1. Czy jest to bezpieczne dla samochodu? Dla Turbiny, sprzęgła itp?
    2. Jaki może być przybliżony koszt takiego zabiegu jeśli się ktoś orientuje w Warszawie.
    3. Kto zrobi to bardzo dobrze w Warszawie (wiem że Masters, ale czy jest jakaś alternatywa?)
    4. Czytałem, że po zmianie oprogramowania można się spodziewać mocy 160-170 KM, a ile można się spodziewać przy zastosowaniu drugiego wariantu?
    5.Może polecacie jakieś inny wariant? Chodzi mi o zmianę oprogramowania + lekka mechanika.

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płońsk/W-wa
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    1. FMIC doprowadzi Ci duzo wiecej powietrza do turbiny ktora nie bedzie sie tak meczyla przy pompowaniu. poza tym latem w upale bedzie miala duzo lzej niz ze standardowym SMICem.

    2. co do kosztow to niech ktos od A3 sie wypowiem, ja w passacie musialbym na IC wywalic 2000 w compsporcie bo trzeba robic customowy.

    3. Masters dla mnie tylko on.

    4. tego nie wiem ale mysle ze ponad 170 kuni jest realne, FMIC nie daje Ci wielkiego wzrostu mocy tylko go po prostu umozliwi... wiecej niz tyle koni turbo Ci po prostu nie da rady pompowac, musialbys inwestowac w GT22 do ktorego juz FMIC jest niezbedny.

    5. moim zdaniem wirus i FMIC to najlepsze dla samochodu na poczatek.

    pozdrawiam

  3. #3
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    zawil, jakbyś poczytał na forum, to chipsem masz spokojnie w granicach 170/350,
    zobacz ASZ sikor'a
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  4. #4
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez smalec
    . FMIC doprowadzi Ci duzo wiecej powietrza do turbiny ktora nie bedzie sie tak meczyla przy pompowaniu. poza tym latem w upale bedzie miala duzo lzej niz ze standardowym SMICem.
    Akurat jest odwrotnie , turbina pompuje do intercoolera ,(a nie jak kolega pisze najpierw intercooler później turbo...) więc pod tym względem dla turba to bez różnicy z jakim intercoolerem współpracuje... Różnica jest w czasie pompowania ,wiekszy IC ma wieksza objetosc i dluzej trwa nabicie odpowiedniego cisnienia. Wydajniejszy IC jest po to aby bardziej schlodzic powietrze idace do cylindrow( ktore przy sprezaniu w turbo sie nagrzewa).Schlodzone powietrze ma mniejsza "objetosc" i "wiecej" go mozna upchnac do cylindra.
    Wiekszy IC na pewno zwiekszy moc.

    [ Dodano: Pią 16 Lis, 2007 14:26 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez smalec
    GT22 do ktorego juz FMIC jest niezbedny.
    Zależy jak na to "niezbedny" patrzec , na pewno bez FMIC bedzie dzialalo z SMIC ,tez....

  5. #5
    adamwwa's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    mozesz jeszcze wyciac kata i srodkowy , a zamiast koncowego wsadzic jakis przelotowy tłumik , do tego zmien ic zrob program i bedzisz latał jak zły ja w sharanie tak miałem auto troche było głośniejsze i bardziej kopciło ale mi to nieprzeszkadzalo , jak na vana to zapierdzielał jak zły///majkel może cos powiedziec na ten temat bo on zna ten samochod
    s3 bam unitronic 13,525->400m///niewystrojony+fotel+śmieci=
    sharan///ASZ///programen
    YAMAHA KODIAK 450
    SPRZEDAŻ WYROBÓW ZE SREBRA///pr.925
    MERCEDES VIANO 3.0CDI X-CLUSIVE

  6. #6
    Alan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Golf GTI EDITION 30
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    przy seryjnej turbinie w silniku ASZ nie ma znaczenia wydech, nie zwiększa mocy. dopiero przy większym turbo trzeba robić przelot.

    z ASZ o ile masz bardzo zdrowy silnik można i 180 HP wycisnąć.... zrobienie intercoolera to jak dla mnie podstawa. w lecie, po programie od razu silnik bez dużego coolera będzie się grzał. nie jest to szkodliwe dla silnika. wręcz przeciwnie.

    ja na twoim miejscu pojechał bym do bielska, do COMPsportu

    koszt dużego IC to ok 2400 zł, a programu 1800 zł. jak wiadomo to tylko ceny wyjściowe.


    pamiętaj tylko żeby nie robić niczego po taniości bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.

  7. #7
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Ja polecam diagtronika mogę ci załatwić program w okolicach 1000zł mi wyszło 170 i 380 nm co do sprzeegła to jesli juz długo na nim jezdzisz to spodziewaj sie ze jak bedziesz przyciskał do konca w od 2000 tyś obr to długo nie wytrzyma i bedzie sie slizgać ja tak miałem no ale nie jest powiedziane ze tak i ty musisz mieć, wiekszy IC przy moim programie daje spokojnie pare koników wiecej ,dodam ze mam naprawde delikatny programik a co do IC to zawsze mozesz go zrobic po programie i nie musisz nic pozniej zmieniac

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biecz/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Troche pogrzebałem w necie i wygląda na to, że w Warszawie mam do wyboru:
    1. Masters
    2. Diagtronik
    3. MR Motors znany jako Rogalotii
    Kolejność dowolna. Może orientujecie się jakie są różnice w cenach i jakości jeśli jakieś są
    Może ktoś wie, lub ma doświadczenie czy u nich od razu mogę zrobić FMIC i jaki jest koszt?
    Jacek napisałe że u Diagtronika może załatwić program w okolicach 1 tyś To faktycznie jest chyba bardzo dobra cena. Nie orientujesz się może czy robią też FMIC i za ile?
    JA postaram sie podzwonić w tygodniu do nich i poptyać.. to napiszę wtedy aktualne ceny...
    Trochę z tym sprzęgłem nie fajnie że może nie być ok... Ile w takim razie kosztuje naprawa gdy zacznie ślizgać? albo zmiana na jakieś mocniejsze?

    Wiem że troche dużo pytań zadaję, ale chcialbym w tym temacie zebrać i uaktualnić wszystkie kwestie, które być moze są opisane w innych miejscach, ale na penwo nie zebrane jakoś w całość...

    Pozdrawiam.

  9. #9
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    zawil, Firmy zajmujące się chiptuningiem
    - http://a3-club.net/forum/viewtopic.php?t=9743
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  10. #10
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    sprzegło to jakies 1000 zł + 400 robota u diagtroników ,FMIC nie robią z tego co sie orientuje

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •