Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 67

Temat: [8P] Problem z grzewanymi lusterkami.

  1. #11
    Sens's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    to może ja podam mały tip:
    jeżeli mamy zaparowaną tylną szybę, a nie nie chcemy aby w danej chwili grzały nam lusterka, wystarczy, że przekręcimy przełącznik ustawiania lusterka w pozycję regulacji lewego lub prawego lustra. Wtedy następuje odłączenie zasilania mat.

    Patent działa w A4 więc w A3 również powinien
    1.9 TDI tuned by COMPSPORT

  2. #12

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kaczyniec
    Auto
    atrzy
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez larius Pokaż post
    stuf, zdejmij szkło lusterka i sprawdź czy masz kable (na 90% masz). Jak nie grzeją są dwa warianty: 1. nie masz mat grzewczych, 2. masz, ale przepalone. Na oba warianty jest jedno rozwiązanie - kupić maty i wkleić w lusterka...

    Szkło lusterka zdejmiesz następująco:
    Przekręcasz lusterko na maxa w stronę do samochodu i w dół.



    Tak aby była jak największa szpara w prawym górnych rogu. Wsadzasz tam palucha i z wyczuciem ciągniesz. W drugiej ręce masz płaski śrubokręt, którym podważasz zatrzask mocowania szkła, który zobaczysz w szparze między szkłem a obudową.

    Jak masz wariant 2, to do szkła będziesz miał podłączone dwa kable. (możesz włączyć ogrzewanie szyby i sprawdzić napięcie na tych kabelkach - powinno być 12V).
    Jak masz wariant 1 kable powinny znajdować się patrząc na zdjęcie mojej produkcji w prawym górnym rogu głębiej w obudowie. Dwa kable grubości ok 1mm2 z wsuwkami na końcu.

    pzdr
    Podepnę się z moim pytaniem pod ten temat bo u mnie tez nie grzeją lusterka W 8L.
    Zaczałem od bezpiecznia i jest OK.
    Piszesz ze to wina albo nagrzewnicy albo kabli....
    Jesli sie dobrze orientuje to lusterka w 8L po lifcie zaczynają grzać jak jest niska temp ( ok. <3') samoczynnie bez właczania tylnej szyby. I teraz nie wiem jak to zrobić z tym sprawdzeniem napięcia na tych kablach. Bo jesli sprawdzać to chyba tylko w czasie gdy te lustarka powinny działać, inaczej napiecia tam nie sprawdze czy jest.( chyba ze się mylę) No ale jesli działają przy niskiej temp to jest ryzyko ze jak w tym czasie bede wyciagał to lusterko pęknie.
    Jak nagrzewnica jest spalona to drugie lusterko tez nie bedzie działało?
    Co mi poradzicie?

  3. #13
    cipel1's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez larius Pokaż post
    stuf, zdejmij szkło lusterka i sprawdź czy masz kable (na 90% masz). Jak nie grzeją są dwa warianty: 1. nie masz mat grzewczych, 2. masz, ale przepalone. Na oba warianty jest jedno rozwiązanie - kupić maty i wkleić w lusterka...

    Szkło lusterka zdejmiesz następująco:
    Przekręcasz lusterko na maxa w stronę do samochodu i w dół.



    Tak aby była jak największa szpara w prawym górnych rogu. Wsadzasz tam palucha i z wyczuciem ciągniesz. W drugiej ręce masz płaski śrubokręt, którym podważasz zatrzask mocowania szkła, który zobaczysz w szparze między szkłem a obudową.

    Jak masz wariant 2, to do szkła będziesz miał podłączone dwa kable. (możesz włączyć ogrzewanie szyby i sprawdzić napięcie na tych kabelkach - powinno być 12V).
    Jak masz wariant 1 kable powinny znajdować się patrząc na zdjęcie mojej produkcji w prawym górnym rogu głębiej w obudowie. Dwa kable grubości ok 1mm2 z wsuwkami na końcu.

    pzdr
    no to jeśli odegnę lusterko na maxa w stronę samochodu to jest strona prawa i w dól tak wiec palce chyba będę musiał włożyć w lewy górny róg a nie prawy tak jak ty piszesz chyba ze ja źle rozumiem?

  4. #14
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Panowie cipel1 Sbajek sanczo dzial w ktorym napisaliscie tyczy sie aut 8P prawda,odnosnie grzanych lusterek w 8L jest obszerny temat.piszac w odpowiednich dzialach bedzie pozadek i latwiej nastepna osoba znajdzie.
    prosze temat.sanczo napiecie bedzie caly czas bo to termowlacznik uruchamia grzanie lustrek
    http://a3-club.net/forum/showthread....rka#post508219

    jezeli pozwolilem sobie na zbyt duzo to przepraszam zielonych
    Who I am? I am a the Champion.

  5. #15

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z miasta
    Auto
    wygodne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Poniewaz dzis rozbieralem lusterko zeby sprawdzic przczyne nieskladania sie postanowilem zrobic fotki zeby zobrazowac jak to wyglada w srodku dla zobrazowania sytuacji tym, ktorzy podobnie jak ja beda to robili pierwszy raz. Przyznam ze gdybym mial takie fotki duzo szybciej dostalbym sie do mechanizmu - inaczej wszystko po omacku bez wiedzy czego szukac mimo opisu powyzej.



    Fotka troche niewyrazna, ale zaczep o ktorym mowa ze nalezy go potraktowac wkretakiem znajduje sie w prawym gornym rogu tego kolka na srodku.

    W przyblizeniu wyglada to nastepujaco:

    Po zmianie marki jeżdżę w TIGUAN'ie

  6. #16

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Podepnę się pod temat: ogólnie przy pewnych prędkościach lata mi szkło lusterka od strony kierowcy i chciałem zapytać co to może być za przyczyna ?

  7. #17
    szataniszcze's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Podzielam spostrzeżenia Grabka
    u mnie też grzeją cały rok
    ale stestuje ten myk Sens-a z przekręceniem dżojstika od lusterek

    // a ja mam prośbę tą samą co PROSTO: macie temat o grzanych lusterkach do 8L i tam się podpinajcie... (czyt.: sio mi z [8P]... ) M4ciek
    Ostatnio edytowany przez M4ciek - 28-04-11 o 14:08

  8. #18
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Jeśli nie grzeją ci lusterka w 8P to sprawdź sobie vagiem w funkcjach drzwi czy masz je zakodowane zeby ci grzały.

  9. #19

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez larius Pokaż post
    stuf, zdejmij szkło lusterka i sprawdź czy masz kable (na 90% masz). Jak nie grzeją są dwa warianty: 1. nie masz mat grzewczych, 2. masz, ale przepalone. Na oba warianty jest jedno rozwiązanie - kupić maty i wkleić w lusterka...

    Szkło lusterka zdejmiesz następująco:
    Przekręcasz lusterko na maxa w stronę do samochodu i w dół.



    Tak aby była jak największa szpara w prawym górnych rogu. Wsadzasz tam palucha i z wyczuciem ciągniesz. W drugiej ręce masz płaski śrubokręt, którym podważasz zatrzask mocowania szkła, który zobaczysz w szparze między szkłem a obudową.

    Jak masz wariant 2, to do szkła będziesz miał podłączone dwa kable. (możesz włączyć ogrzewanie szyby i sprawdzić napięcie na tych kabelkach - powinno być 12V).
    Jak masz wariant 1 kable powinny znajdować się patrząc na zdjęcie mojej produkcji w prawym górnym rogu głębiej w obudowie. Dwa kable grubości ok 1mm2 z wsuwkami na końcu.

    pzdr

    Przyłączę się do pytania kolegi cipiel1 z postu "9", że jeżeli lusterko dam w strone auta i w dół to szpare będe miał po lewej stronie lusterka a nie po prawej, jak to jest? z tym wyjmowaniem wkładu?

  10. #20
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Ja wyjmuję inaczej wkład odkręcam dolną osłonę króra jest na dwóch śrubkach następnie delikatnie ją podważam cienkim nożykiem lub śrubokrętem i wyciagam do dołu,po zdjęciu dolnej osłony mam od spodu dostęp do zatrzasków lusterka które podważam góra potem sama mi schodzi.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •