Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokazane rezultaty 61 do 67 z 67

Temat: [8P] Problem z grzewanymi lusterkami.

  1. #61
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    nie kupisz czegoś takiego jak mata grzewcza lusterka jako część,

    wkład/szkło lusterka z narożnikiem asferycznym ( 5SL ) podgrzewane ( 6XD ) to na dziś ok 380zł ASO

    więc..
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #62
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez unilite Pokaż post
    Niestety beznadziejny przypadek.
    standardowy przypadek, ja bym to próbował zgrzać lub sprawdzić najpierw czy jest w ogóle przejście niż wymieniać mate grzewczą z ryzykiem uszkodzenia fotochromu.
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

  3. #63
    unilite's Avatar
    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    Audi A3 8V SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Przejścia nie było. Ktoś odpinając wklad naderwał mocowanie pinu i izolacje maty. Stara mata z wkładu zeszła bez kłopotu. Może ostatecznie kupić używany zwykły wkład z grzaniem i zrobić przeszczep maty.

    Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

  4. #64
    Tomas77's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Jeżeli chodzi o mate grzewczą

  5. #65

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Lusterko od strony pasażera nie grzeje

    Cześć, mam problem. Lusterko pasażera nie grzeje. Jest zakodowane w vcds, prąd do przewodów dochodzi (nawet jeśli kluczyk nie jest przekręcony), mata grzewcza jest sprawna (wpięta do drugiego - działa), żaden błąd się nie wyświetla. Od strony kierowcy działa wszystko normalnie. Nie znalazłem na żadnym forum podobnego przypadku.

    Dodam, że przewody od grzania tylnej szyby są urwane w miejscu mocowania do szyby, maty grzewczej. Nie wiem czy to może mieć jakiś związek, skoro od strony kierowcy lusterko działa.

    Model to A3 8P 2003 3D

    Proszę was o pomoc!

  6. #66

    Data dołączenia
    Feb 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sanok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Cześć, w moim przypadku problem z grzaniem występuje od strony kierowcy. Na początku myślałem, że to wina maty grzewczej, bo po zmierzeniu jej multimetrem pokazywało przerwę w obwodzie, więc wymieniłem matę i teraz jest około 13,3 Ohm. Jak sprawdzam napięcie na konektorach to pokazuje 12V, jednak gdy podepnę przewody do maty grzewczej to napięcie znika i pokazane jest na multimetrze 0V. W komputerze pokazuje błąd 943(0x03AF):6C Ogrzewanie lusterka zewnętrznego po stronie kierowcy - Błąd elektryczny w obwodzie zasilania. Błąd się pokazuje nawet jak nie mam przekręconego pokrętła na środkową pozycję. Może ktoś wie o co chodzi, bo nie mam już pomysłu.

  7. #67
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    To jakiś zamiennik sobie wziąłeś, skoro ma 13,3 Ohma. Normalnie powinno być 5 Ohm +/- 1 Ohm, ale mniejsza najwyżej wolniej będzie się nagrzewał. Nie wiem podczas jakiego stanu pokazuję ci te 12V na konektorach ale normalnie nie powinno tam być nic. Jeden przewód, który idzie do konektora wkładu jest wspólnym przewodem z kierunkowskazem w lusterku jako masa. Drugi konektor załącza się podczas grzania. Nie raz już widziałem, że przewody od grzania są już pociemniałe od generowanego ciepła płynącego prądu na tym obwodzie. Sprawdź przewody od konektorów mat do wtyczki sterownika drzwi. Obciąż je jakąś żarówką podczas sprawdzania.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •