Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 89

Temat: Mechaniczna korekta lakieru

  1. #11

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nd-Szczn
    Auto
    BMW E93
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Nie koniecznie, pasty Megs'a nie są tanie - a czy dobre ?....
    Mam na myśli Menzerne np: http://www.pielegnowacauto.pl/materi...ss-250-ml.html
    Oraz: http://www.pielegnowacauto.pl/materi...sh-250-ml.html

    Ten rysunek może się przydać:

  2. #12
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    ekstra, bardzo Ci dziękuję

  3. #13
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    VW GOLF 6 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny

    To teraz pytanie, biorąc pod uwagę, że musiałbym zakupić wszystko, zaczynając od maszyny, poprzez cleaner'a, na samej paście, wosku i innych rzeczach kończąc. Do tego musiałbym eksperymentować, bo nigdy tego nie robiłem.
    W związku z tym interesuje mnie jaki jest koszt takiej usługi, przy czym zależy mi na usunięciu rys [tzw. swirle i podobne], a nie ich zamaskowaniu? Oczywiście każdy liczy sobie za to inaczej, ale myślę, że jest jakaś kwota, poniżej której nikt nie schodzi przy wykonywaniu dobrej roboty? O maksymalną nie pytam, bo domyślam się, że przy korekcie lakieru i późniejszym detailingu może kończyć się na tysiącach

    Zachorowałem po obejrzeniu tego wątku: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtop...t=5938&start=0




  4. #14
    Opolskie verni's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OST
    Auto
    TT 225Q
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APX
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    I to jest dobre pytanie Sam kiedyś szukałem info na ten temat.. Jest sporo osób, które wykonują taką usługę za 30 lub 50zł I to nie od elementu a całego auta!! Z tym, że ostatnio rozmawiałem z jedną i najpierw nakłada wosk a później poleruje.....
    Znalazłem ciekawy post i chciałbym aby odniosły się do niego osoby będące w temacie
    Orientacyjne ceny dla rynku warszawskiego. W zależności od tego czy będziemy to robić w profesjonalnym zakladzie, wystawiającym faktury czy "na podwórku" u chłopaka który pracuje w takim profesjonalnym zakładzie oferując swoje usługi po godzinach, ceny wyglądają następująco:

    Profesjonalne studio i jego usługa (w skład, której wchodzi umycie auta, wyglinkowanie, usunięcie metalowych opiłków z lakieru i plam smoły i korekta właściwa przy użyciu past Menzerny czy 3M) to koszt od 1500zł netto (przy średniej wielkości aucie), rozbudowując zamówienie o zdjęcie kół, doczyszczenie felg i nadkoli plus zabezpieczenie dochodzi następne 500zł plus dodatkowo płatny detailing wnętrza w sklad którego wchodzi ( pranie wykładzin, siedzeń (bardzo często dokładne doczyszczenie wszystkiego wymaga wyjęcie siedzeń) wyczyszczenie wszystkich plastików, kratek nawiewu, uszczelek, wnęk drzwi i wszystkich zakamarkow po czym zabezpieczenie wszystkiego) to koszt dodatkowo 800-1000zł netto. Per saldo pełna usługa to koszt około 3000zł netto. Przyjeżdżamy zapuszczonym, obleśnym autem-wyjeżdżamy samochodem wyglądającym jak w dniu wyjazdu z salonu (ale też nie zawsze bo najbardziej porysowane nowe auta wypuszcza od siebie salon Porsche na Połczyńskiej a np. BMW robi korektę przed wydaniem samochodu). (Czas usługi to około 2-3 dni w przypadku pełnego procesu, przy aucie pracują 2-3 osoby) Profesjonalne firmy korzystają przy tym z kosmetykow w większości naturalnych, gdzie wosk potrafi kosztować kilk/kilkanaście tysięcy złotych, preparat do odżywiania uszczelek 280 zł a szampon 100zł za 250ml. Koszt samego mycia i podtrzymania efektu nieskazitelnego lakieru na aucie to około 100zł

    W przypadku usługi na podwórku"u chłopaka" który zna się na robocie powyższe ceny dzielimy na pół. Usługa będzie na niewiele gorszym poziomie (bo przecież ta sama osoba pracuje u profesjonalisty) ale nie będziemy mieli tego zrobionego na topowych kosmetykach plus brak otoczki za którą dużo osob jest w stanie doplacić po to żeby pokątnie nie spotykać się po prywatnych garażach. Dla jednych to ma znaczenie inni mają to kompletnie w d*%@e

    Nie wierzę w usługę korekty lakieru za 300-400zł, bo pewnie zaraz ktoś napisze, że robi całe auto za takie pieniądze. Kompletna korekta to czas około 15-20 godzin pracy. Za 20 zł/h nie chcialoby mi się nawet rozmawiać plus jeszcze koszt pasty, padów, maszyny, prądu, halogenów które masakrycznie pochłaniają prąd no i fizyczna gimastyka z polerką przy takim aucie przez 20 godzin i świadomosć, że jak przesadzę to zniszczę komuś lakier. A przecież nie pracuje się pro bono

    Także za profesjonalną korektę detailingową lakieru cena normalna to od 700 zł w zwyż do granicy około 3000zł netto za kopletny zabieg. Minusem w usłudze "u chłopaka" w garażu jest fakt, że trzeba znać takiego chlopaka, ktory zna się na tym a nie któremu wydaje się, że się zna oglądając jak koledzy na wysokoobrotowych szlifierach męczą lakier Fareclą rozbryzgując ją dookoła na wszystko co się da
    Dodam może, że ja za klocki do kosmetyki (razem z maszynką) dałem już koło 900zł, ale chcę to zrobić sam, bo jeśli mi się spodoba to ogarnę też auto ojca, sąsiada, kolegi.. itd
    A co do eksperymentowania - kupiłem maskę z fiata cc za 12zł

  5. #15
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    kosmos, mi nie chodzi o takie szaleństwo chce pozbyć się tego shitu

  6. #16
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    VW GOLF 6 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dmdash Pokaż post
    chce pozbyć się tego shitu
    Nawet nie wiesz jak dobrze Cię rozumiem. W słoneczne dni to nawet nie chce mi się myć auta, bo jestem świadomy, że o ile w cieniu jest MEGA, o tyle na pełnym słońcu widać te wszystkie cholerne ryski i wygląda to okropnie...

    Pewnie, nie mam zamiaru wydać na korektę lakieru 3 tysięcy, ale chciałbym uzyskać efekt jak najbardziej zbliżony do w/w Golfa

  7. #17
    Opolskie verni's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OST
    Auto
    TT 225Q
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APX
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Ja nie mówię, że to kosztuje zawsze 3000, bo nigdy nie miałem do czynienia z korektą Dlatego chciałbym aby wypowiedzieli się nasi detailerzy
    Ale czemu nie chcesz zrobić tego sam? Pewnie przy odrobinie chęci osiągniesz taki efekt

  8. #18
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    a ja aż taki nagdorliwy nie jestem, chcialbym się po prostu tego pozbyć, to nie jest auto na wystawę, kilka deszczowych dni i będzie wyglądał koszmarnie.

    A po spolerowaniu powinieniem jakos zabezpieczyc ten lakier? i powinienem przed uzyc cleanera? jezeli tak, to jakiego?

  9. #19
    Opolskie verni's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OST
    Auto
    TT 225Q
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APX
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Ja bardziej do r-r to pisałem, bo wiem, że Ty chcesz się tylko pozbyć świrli

  10. #20
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    VW GOLF 6 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez verni Pokaż post
    Ja bardziej do r-r to pisałem, bo wiem, że Ty chcesz się tylko pozbyć świrli
    Wiesz co, właśnie jeszcze nie zadecydowałem. Jeśli miałbym robić to sam, to chciałbym to zrobić naprawdę porządnie, łącznie z nauką na jakichś starych elementach, jak na przykład maska od CC za 15zł. W takim wypadku na pewno musiałbym zaopatrzyć się w sporo nietanich rzeczy. Dlatego właśnie chciałbym porównać koszt wszystkich gratów i koszt usługi, wtedy podejmę decyzję.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •