Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: 8P Concert + Bose + wzmacznaiacz + skrzynia

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny 8P Concert + Bose + wzmacznaiacz + skrzynia

    Koledzy mam mały problem. przekopałem forum ale nie znalazłem tego czego szukam bądź już ktoś pytał ale nie dostał odpowiedzi.
    W mojej 8P mam concerta + zmieniarkę w schowku i cały system bose. (lewy boczek woofer, prawy boczek wzmacniacz) jednak w poprzednim aucie miałem mocniejszy sprzęt a ten abryczny woofer w a3 daje trochę za małe basu. czy jest możliwość żeby odłączyć ori suba i podłączyć dodatkowy wzmacniacz który będzie napędzał tylko skrzynie a reszta żeby została ori ??? Jak wyczarować parę wyjść RCA żeby podłączyć wzmacniacz???

  2. #2
    buddy's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Kupujesz konwerter wysokiego napięcia na niskie. Podłączasz sygnał z jednego wyjścia od subwoofera Bose (ponieważ subwoofer Bose posiada dwie cewki) i podłączasz pod konwerter. Z drugiej strony konwertera podpinasz pod wyjścia parę RCA i voila. Mam u siebie tak samo, a subwoofer od Bose dostał nową zamkniętą skrzynię i gra nad nogami pasażera.

    Najtańszy konwerter już za 15zł.
    Ostatnio edytowany przez buddy - 07-04-12 o 13:40
    Boxed 170KM+ 370Nm+

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Hmm kolego jak to gra nie ma strat na jakości ?? możesz polecić jakiś konwenter?? i gdzie go wpinam ?? Po zdjęciu lewego boczka w bagażniku na przodzie subwoofera mam kostkę z 4 kabelkami . Rozumiem ze w tej kostce jest wysokie napięcie?? i odpinam całkowicie subwoofer?? Zaznaczam ze oryginalny sub może być całkowicie odłączony. Będę wdzięczny za łopatologiczne wyjaśnienie co gdzie wpiąć

  4. #4
    buddy's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Więc tak, wypinasz wtyczkę, wyciągasz subwoofer z tej marnej plastikowej obudowy, wyciągasz wtyczkę też z tej obudowy, trochę siły i wyjdzie. Odpinasz konektory od subwoofera bose. Bierzesz jedną parę, czyli sygnał na jedną cewkę, podpinasz to pod konwerter. Postaram się jeszcze dzisiaj rozrysować Ci jak to ma zostać zrobione. Nie ma żadnej straty na jakości, to subwoofer, sygnał mono nie ma strat. Są konwertery nawet za 140zł ale szczerze przyznam, że dźwięk subwoofera nie różni się niczym na tym za 15 zł, a testowałem obydwa.
    Boxed 170KM+ 370Nm+

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tylko z tego co widzia?em konwerter ma 2 pary przewod?w na wej?cie i 2 "czincze" na wyj?cie wiec mam wpi?? tylko jedn? par???? by?bym wdzi?czny z jakie? rozrysowanie. Jak odbior? auto od lakiernika rozmontuje ten ca?y ba?agan i mo?e pstrykn? jakie? foto b?dzie ?atwiej. Przy okazji podpytam gdzie concercie podpi?? napi?cie za??czaj?ce na wzmacniacz?? i czy takie cudo b?dzie dobre???
    http://allegro.pl/konwerter-sygnalow...244518020.html

  6. #6
    buddy's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Dobrze tutaj masz rysunek, skończyłem na konwerterze, ponieważ dalej już wiesz jak podpiąć RCA pod wzmacniacz.
    U siebie podpiąłem sygnał tylko z jednej cewki ponieważ i tak nie ma różnicy czy mono czy stereo na subwooferze, ja mam mono. Jak podepniesz obydwie to nic się nie zepsuje, ani nie poprawi.



    Na rysunku objaśniłem podpięcie cewki plus i minus, a w rzeczywistości masz dwa konektory. Nie martw się, że podłączysz minus pod plus i odwrotnie. Wzmacniacz Bose zmieni fazę o 180 stopni.

    Niestety nie podepniesz się pod remote z radia gdyż radio w Audi A3 8P z Bose ma tylko i wyłącznie Remote ON czyli tylko wysyła sygnał aby Bose się włączyło, a wzmacniacz Bose ma wyłącznik czasowy lub z modułu comfort. Wiem to bo ostatnio rozpracowałem i zbudowałem włącznik na przekaźniku jednocześnie na wzmacniacz Bose i mój. Mniej więcej wygląda to tak: Włączam radio, cisza, przełączam włącznik, włącza się Bose i mój wzmacniacz z subwooferem. Tak samo z wyłączaniem. W razie jakichkolwiek problemów pytaj bo rozpracowałem prawie cały system Bose
    Boxed 170KM+ 370Nm+

  7. Podziękowania dla buddy za pomoc w problemie

    dolarezzz (08-04-12)

  8. #7

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ok wszystko jasne jak odbiorę auto podpytam jeszcze które kolory kabli są do czego tzn które to + a które - i do którego kanału. Kiepsko z tym remote. Trzeba oddzielny przłącznik?? wolałbym coś co automatem odetnie całe zasilanie wzbudzające. Może pod plus ze stacyjki to podpiąć?? tylko wtedy nie będzie grało na postoju bez przekręconego kluczyka....
    a tek konwerter może być ?? bo zauważyłem z nie ma regulacji chociaż z drugiej strony cała regulacje mam tez na wzmacniaczu.

  9. #8
    buddy's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Konwerter jest ok. Olać regulację skoro jak sam zauważyłeś jest na wzmacniaczu. Miałem ten sam dylemat jak rozwiązać remote i powiem Ci że własny przełącznik gdzieś koło szyny fotela lub inaczej ładnie wkomponowany/schowany jest o wiele wygodniejszy. To tylko pstryknięcie, wejdzie w nawyk
    Boxed 170KM+ 370Nm+

  10. #9

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Niby w nawyk ale czasami można o nim zapomnieć a później akumulator rozładowany.... Hmm naprawdę concert nie ma żadnego remote?? na elektryczną antenę, wzmacniacz antenowy, no nie wiem cokolwiek ??? + ze stacyjki tez tam nigdzie nie dochodzi ???

  11. #10
    buddy's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Możesz zrobić włącznik, podpiąć pod stacyjkę i nie wiem jak jest na kablu pobudzenia z radia. Kabel pobudzenia jest oznaczony na obudowie radia. Niestety nie mam pojęcia czy to jest Remote ON i OFF w jednym. Wiem natomiast, że wzmacniacz Bose ma tylko Remote ON, a wyłącza się w nieznany mi sposób.

    Zrobiłem u siebie przycisk bo tak było mi łatwiej i wygodniej, a poza tym u mnie coś się stało z Bose i wzmacniacz nie chce się wyłączać i rozładowuje mi akumulator. Możliwe, że ten Remote jest też na wyłączanie, a u mnie się to zepsuło lecz na wszystkich schematach jakie znalazłem, Bose dostaje tylko pobudzenie aby się włączyć, a wyłącza się samo.
    Boxed 170KM+ 370Nm+

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •