Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Piszczenie z okolic napinacza paska klinowego

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kampinos
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Post Piszczenie z okolic napinacza paska klinowego

    Witam posiadam swój samochodzik od 8 miesięcy i do tej pory nic w nim nie szwankowało.Zacznę od tego że 8 tys temu wymieniłem kompletny rozrząd oraz pasek klinowy plus uszczelniacze itp. Po tym czasie kompletnie rozwarstwił mi się pasek wieloklinowy który został rzekomo wtedy wymieniony, pojawiły się piski w trakcie max skrętu w prawo bądź lewo no i również w trakcie jazdy tak pow 1500 do 2000 tys/obr lecz dopiero po nagrzaniu silnika (na postoju brak piszczenie nawet po zwiększeniu obrotów). A więc zabrałem się za wymianę paska wszystkie koła pracują lekko nie maja żadnych luzów, napinacz nie skacze... a problem nie zniknął tylko ustało piszczenie podczas skręcania. Kupiłem specjalny płyn do pasków wypryskałem i nie pomogło więc nowy pasek raczej wykluczam chyba że musi się dobrze ułożyć i wtedy może ustanie??? Czytałem również o sprzęgiełku alternatora lecz nie wiem jak je sprawdzić i czy jest taka możliwość wgl. Nie chciałbym oddawać nikomu samochodziku bo nie ufam tym "gamoniom" z warsztatów niestety większość z nich robi wszystko na odczep się a później użytkownikom wychodzi to bokiem.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 27-04-16 o 01:40

  2. #2
    Slipper's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDZ
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    sprzęgło alternatora do wymiany miałem to samo, pewnie stoi na amen, tu masz poradnik jak je sprawdzić http://www.gates.com/europe/oap/pl/Wymiana.html

  3. Podziękowania dla Slipper za pomoc w problemie

    sawik19160 (08-04-12)

  4. #3

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kampinos
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki za info sprawdzę to po świętach na szczęście teraz nie potrzebuję samochodziku

  5. #4

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kampinos
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Co ciekawe wsiadłem dziś do samochodu odpaliłem, przejechałem parę , km i słychać tylko sporadyczne popiskiwanie poobserwuje dalej i zobaczę co się będzie działo. A co do linku to też sprawdziłem i wydaje mi się że z tym kołem jest wszystko OK.

  6. #5

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Głogów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Co może tak piszczeć?

    Witam. Posiadam audi a3 8l wersję poliftową z 2003 roku 1.9 TDI. Od jakiegoś czasu zaczęło mi delikatnie piszczeć. Pierwsze przypuszczenia-pasek klinowy. Przy zmianie odpaliłam auto bez paska-nadal piszczało. Raz piszczy, raz nie. Niezależnie od tego czy na zimnym czy ciepłym silniku. W jeden dzień nic nie zapiszczy, w kolejny tak jak słychać na załączonych filmikach. Nie wiem od czego to zależy. Zamieszczam 2 filmiki, proszę o pomoc, nie mam już pomysłu co to może być... Przypuszczam, że wirnik ma luzy.. Jakieś pomysły? Ktoś też miał taki problem?




Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •