Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: [Problem rozwiązany] Audi A3 1.8 125KM - warto sie w to pchac ??

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi 2002r.
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny [Problem rozwiązany] Audi A3 1.8 125KM - warto sie w to pchac ??

    Witam,
    mam na oku Audi A3 1.8 125KM 2002r. Stan wizualny IDEALNY,bezwypadkowy, w ASO z nim na testach jeszcze nie byłem. Samochód z polskiego salonu z papierami, przebieg malutki 40kkm, właściciel w miarę pewny.

    Warto się w to pchać ?? Moc całkiem mi odpowiada o Turbo nie marzę
    ktoś może coś napisać o przypadłościach tego modelu (A3) oraz tego silnika (1.8 125KM) ??
    Spalanie 10l w mieście ponoć wychodzi, więc nie jest najgorzej

  2. #2
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    witam Lublin

    nareszcie ktos z moich stron

    dobra koniec OT przechodze do sedna sprawy:
    jezeli to co napisales Ci nie przeszkadza to czemu nie wziac - ale i tak po pewnym czasie bedziesz mial niedosyt mocy i wtedy juz nic sensownego nie zrobisz z tego silnika za w miare realne pieniadze
    czyli tak jak (A)rturowi radzili na innych forach tak i ja Ci radze poszukac A3 z silnikiem 1.8T - to samo spalanie a zawsze pod noga zostaje Ci zapas mocy ktora to w dzisiejszych czasach (czestego wyprzedzania) zwieksza bezpieczenstwo

    innym wyjsciem bylby zakup A3 1.9TDi - idealne polaczenie ekonomii i mocy
    jedyny minus to klekot ale da sie do niego przyzwyczaic

    odrazu odradze jechanie do ASO Danelczyka - zaplacisz jak za zloto a malo sie dowiesz
    przynajmniej jesli chodzi o sprawdzenie A3'ki VAG'iem (komputerem) - moge Ci podac namiary na znajomego ktory moze Ci wszystko posprawdzac VAG'iem?

    [EDIT]
    ps. pewnie to Ty pisales do mnie maila? sorki ze nie odpisalem ale nie sprawdzalem poczty ostatnio
    odnosnie samego silnika to raczej nie powinien sprawiac jakis wiekszych problemow - tzn nic zlego o nim nie slyszalem (moze dlatego ze wiecej osob posiada 1.8T albo 1.9TDi )
    co do A3'jek 5 drzwiowych sie nie wypowiem bo nie mialem z takimi stycznosci ale napewno nie bedziesz mial problemow z opadajacymi drzwiami
    "ten" egzemplarz wyglada na zadbany - dodam ze w tym wypadku warto tylko sprawdzic u Danelczyka czy wpisy serwisowe z ksiazki zgadzaja sie z ich wpisami oraz sprawdzic czy wlasciciel ma faktury na przeprowadzone przeglady/naprawy itp
    ogolnie to na spokojnie posprawdzac wszystkie papiery i poogladac samochod od gory i dolu, zaplacic i sie cieszyc ... do czasu az zabraknie mocy

    ps2. jedynie mnie zastanawia dlaczego nie ma zdjec komory silnika ale jesli ma wszystkie uszczelki oraz obudowe akumulatora itp to na pewno nie byl bity - tego ludzie raczej nie kupuja przy naprawach powypadkowych
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  3. #3
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Tak samo myslalem ze starczy mi zwykla 1.8 - ale trafila mi sie 1.8T i wiem ze dobrze zrobilem
    Regand ma 1.8 i jak jechalismy do wawy to raz czy dwa stanelismy na swiatlach - on z pasazerem ja z dwoma pasazerami i na felgach 17` obydowaje na gazie i niech on dalej dokonczy jaka roznica byla - a jemu spala wiecej niz mi
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    i niech on dalej dokonczy jaka roznica byla - a jemu spala wiecej niz mi
    Jezeli sie nie myle to calkiem neizle sobie moj samochodzik radzil? wiaodmo ze odszedles troche ale chyba tragedii nie bylo...

    Co do samego silniczka 1.8 to ostatnio jak jestem w trasie albo sobie chce poszalec to jezdze na benzynie, silnik jest naprawde fajniutki i niezle sobie radzi..
    Potrafi sobie poradzic z passatami 1.8T jak sie bardzo postara...
    Na autostradzie jak jezdze sam to licznikowe 210 na budziku praktycznie caly czas i sie leci. Po ostatnich zabawach z wydechem a dokaldnei z katalizatorem ktorego juz nie ma fabrycznego wg gtecha do setki jest teraz 8,4s ale no ciort wie czy to prada czy nie

    A nie myslales moze o 1.9TDi ale tylko wersja 130 konna... wychodzila od 2000 roku. Tez calkiem mily samochodzik i wg producenta 9,2 do setki a 1.8 ma 9,7 a jak nie zalezy ci na osiagach to spalanie tez napewno ma calkiem przyzwoite...

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi 2002r.
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    hmm zdjęc komory istotnie nie ma, oglądałem go na żywo (choć zbytnio się nie znam na samochodach) wygląda bardzo w porządku. Gość w miarę pewny, pracujemy w tym samym budynku w zaprzyjaźnionych firmach, także chyba idioty z siebie nie będzie robił. Lakier i tak będę sprawdzał jak i książke czy wszystko gra, także jak coś to niezgodności wyjdą.

    Co do ASO to chciałem pójśc na sprawdzenie:
    lakier, zawieszenie, amortyzatory, elektronike komputerem chcą za to 250zł i trwa to około 1,5h (jakaś tam usługa dedykowana na kupowanie samochodu używanego).

    Co do TDi to chciałbym bardzo, aleee.... brak takowych w stanie jakiego porządam (polski,z papierami,nie bity) w Lublinie czy okolicach najbliższych, gdzie mogę sobie pozwolić na zwiedzanie.
    Mocy będę miał spory zapas teraz jeżdze volvo 340 diesel 1.6 z 1990 z fabrycznych 50-60 koni których chyba połowa już uciekła hehehe, a i głównie jeżdzę po mieście.

    Regand ty widzę, że masz takiego 125KM potwora, możesz jeszcze napisać z którego jest roku ??
    Oraz powiedzieć, co cię spotkało w nim do roboty przez ten ponad rok jak go używasz.
    Jaki masz gaz i która to generacja (jakie koszty) ?? bo może kiedyś założe, narazie nie muszę się na szczęście martwić kosztami paliwa.

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez meteo
    Regand ty widzę, że masz takiego 125KM potwora, możesz jeszcze napisać z którego jest roku ??
    Oraz powiedzieć, co cię spotkało w nim do roboty przez ten ponad rok jak go używasz.
    Jaki masz gaz i która to generacja (jakie koszty) ?? bo może kiedyś założe, narazie nie muszę się na szczęście martwić kosztami paliwa.
    Moj jest rocznik 98 koncowka.
    Jak go kupilem to mial w sumie az 136 tys przejechane, w tej chwili w rok zrobilem nim okolo 35tys.
    Gaz mam jakis tam sekwencyjny, tzn zakladal poprzedni wlasciciel i kosztowalo go to chyba 4500zl. Bylo to w 2002 roku i jak narazie wszystko dziala.
    A odkad go mam czyli gdzies 14 miesiecy to hmm... nic powaznego jeszcze w nim nie robilem. Standrdowo wymiany oleju, filtry, do tego tarcze i klocki zmienialem no i raz rozrząd ale to jakos nie kosztowalo wiele.
    Teraz mi sie wysypal termostat ale wymiana kosztuje 50zl.
    No i raz musialem sprezyny w tyle zmienic bo jedna pekla dzieki Wroclawskim ulicą A tak o to nic sie nie dzieje, oleju nic nie dolewam, silnik pracuje swietnie mimo swoich przejechanych km i jak narazie to nie narzekam.
    Jezdze duzo, do Austrii po polsce itd. i jak narazie mnie jeszcze nie zawiodl bym musial gdzies po pomoc dzwonic
    W sumie to najdrozsze to jest ubezpieczenie OC/AC, wszystkie inne *******y to juz duzo latwiej przebolec

    Oczywiscie dochodza jeszcze koszta napraw pokolizyjnych, jakies wjechanie komus w dzwie, malowanie zderzaka, kupno nowej lampy ... ale jak potrafisz jezdzic to luuuz
    Do tego ja mam wersje Ambition, czyli troche obnizona i juz mialem okazje oddac miske do spawania bo zrobilem male bum

  7. #7
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Regand
    wg gtecha do setki jest teraz 8,4s ale no ciort wie czy to prada czy nie Wink
    cos ten Twoj gtech dziwne wyniki pokazuje bo u mnie najlepszy moj czas na gtechu pro competetion wyszedl 9,7s (a z porownan z innymi autami to autko nawet niezle sobie radzi )- chyba ze miezyles od 0 do 96km??? w sumie to ja mierzylem na zimowkach 15 cali a na 17 wyraznie lepiej sie zbieral (pewnie bedzie okazjia kiedys sie scignac wiec wszystko wyjdzie )
    Cytuj Oryginalnie napisane przez meteo
    Co do ASO to chciałem pójśc na sprawdzenie:
    lakier, zawieszenie, amortyzatory, elektronike komputerem chcą za to 250zł i trwa to około 1,5h (jakaś tam usługa dedykowana na kupowanie samochodu używanego).
    tylko popros ze chcesz byc przy badaniu i odrazu zaznacz ze chcesz by Ci sprawdzili wszystko komputerem bo mi skubance sprawdzili tylko silnik a mieli wszystko sprawdzic
    Co do TDi to chciałbym bardzo, aleee.... brak takowych w stanie jakiego porządam (polski,z papierami,nie bity) w Lublinie czy okolicach najbliższych, gdzie mogę sobie pozwolić na zwiedzanie.
    nie tylko w okolicach ale i w calej polsce - a jak cos jest dobre to niestety ale cena wieksza i to sporo od sredniej rynkowej
    sam kupilem auto bite niestety po pewnym czasie sie okazalo ze bardziej niz wlasciciel zapewnial, do ktorego sporo dolozylem i jeszcze musze dolozyc ale widze plus tej sytuacji - poznaje coraz to lepiej budowe Audi A3 jak i ogolnie samochodow - mysle ze z biegiem czasu doprowadze autko do stanu fabrycznego

    ps. tak to jest jak sie kupuje samochod taniej - kosztuje taniej ale suma sumarum wychodzi drozej jednak wiedza zdobyta przy naprawianiu jego pozostaje bezcenna
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    a ja mysle ze sie nie ma co pchac w 1.8 NA
    spalanie wysokie a osiagi slabe... oczywiscie wszytko jest subiektywne.
    Jesli nie potreba Cie mocy to poszukaj nawet najslabsego TDI na pewno bedziesz bardziej zadowolony.
    Ja swojego egz szukalem ze 2 miasiace i tez niby jest duzo ofert na A3 ale duzo z nich w ogole sie nie pokrywa z rzeczywistoscia. niektore to parchy i strucle z bogata historai takze zdaje sobie sprawe ze poszukiwania sa ciezkie i potrafia troche zajac... ale IMO nie ma sie co napalac na stan wizualny skoro mozesz byc pozniej malo zadowolony z motoru.

  9. #9
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Ja swojego egz szukalem ze 2 miasiace i tez niby jest duzo ofert na A3...
    mozna wiedziec kiedy to tak swojego poszukiwales? bo jak ja szukalem to bylo bardzo malo egzemplarzy A3
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Ja swojego egz szukalem ze 2 miasiace i tez niby jest duzo ofert na A3...
    mozna wiedziec kiedy to tak swojego poszukiwales? bo jak ja szukalem to bylo bardzo malo egzemplarzy A3
    a bardzo prosze... zaczalem myslec na wiosne tego roku.. kupilem w czerwcu

    trader, gratka i allegro bylo calkiem sporo A3

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •