Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Pomocy przy pierwszej recznej polerce

  1. #1
    Blablus's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny Pomocy przy pierwszej recznej polerce

    Witam,

    Chcialbym poprawic wyglad lakieru na mojej Audi (A3 8P kolor: czarny). Nie przypomina ona juz swojego pierwotnego koloru, lakier mocno zmatowial pojawily sie na nim liczne rysy od myjni automatycznej, ogolnie nawet jak go swiezo umyje to wyglada jak za mgla.

    Chcialbym przywrocic mu kolor i zniwelowac choc czesc tych nieprzyjemnych rys. czy dam rade to zrobic recznie na twardym lakierze Audi??

    Prosilbym o dorade co do zestawu i co pokolei wykonywac. Cos tam juz poczytalem wiec moze podam moje typy, bo jakies tam juz sie zrodzily.


    -Szampon: Meguiars Gold Class Car Wash
    -Glinka: Valet Pro Clay bar
    - Do polerowania: UC
    - IPA
    - Cleaner tylko pytanie jaki??
    -BH
    -Wosk rowniez nie wiem jaki wybrac
    Na koniec: Meguiars Ultimate Quik Detailer

    Czy to dobra kolejnosc i dobry zestaw? Chcialbym uzyskac efekt mokrego autka
    Oczywiscie beda mi potrzebne jeszce aplikatory tricolory, fibry itd. wiec tez prosilbym o rade.


    Pozdrawiam

  2. #2
    pielegnowacauto.pl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Jeżeli chcesz osiągnąć naprawdę dobry efekt to tylko maszynowa korekta lakieru. W innym przypadku zapomnij o wet look'u. Możesz spróbować pobawić się ręcznie UC, na pewno coś pomoże nawet na twardym lakierze Audi. W dalszej kolejności zamiast cleaner+wosk proponowałbym jakieś AIO żeby dobrze przykryć ryski. Polecam Auto Finesse Tripple lub Muc-Off Miracle Shine. Teoretycznie wosk nie będzie już niezbędny po AIO, ale możesz coś położyć jeżeli chcesz. Na pewno poprawi śliskość lakieru i odpychanie wody. Pytanie jaki, do jakiej kwoty? Może być jakiś testerek Dodo Juice lub Lusso Oro. Ewentualnie jeżeli chcesz wosk który później będziesz mógł położyć na zimę i nie będziesz musiał się martwić że spłynie po 3 tygodniach to proponuję Collinite 476.

    Do korekty ręcznej polecam aplikator Valet Pro Ergo polishing. Jest twardszy od Tri Color i robota będzie szła lepiej

    Jeżeli mogę zaproponować inny quick detailer niż megsowy to polecam Auto Finesse Finale. Bardzo łatwa i przyjemna aplikacja, a w dodatku świetnie poprawia kropelkowanie.

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    K-CE
    Auto
    Audi A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pielegnowacauto.pl Pokaż post
    Jeżeli chcesz osiągnąć naprawdę dobry efekt to tylko maszynowa korekta lakieru. W innym przypadku zapomnij o wet look'u. Możesz spróbować pobawić się ręcznie UC, na pewno coś pomoże nawet na twardym lakierze Audi. W dalszej kolejności zamiast cleaner+wosk proponowałbym jakieś AIO żeby dobrze przykryć ryski. Polecam Auto Finesse Tripple lub Muc-Off Miracle Shine. Teoretycznie wosk nie będzie już niezbędny po AIO, ale możesz coś położyć jeżeli chcesz. Na pewno poprawi śliskość lakieru i odpychanie wody. Pytanie jaki, do jakiej kwoty? Może być jakiś testerek Dodo Juice lub Lusso Oro. Ewentualnie jeżeli chcesz wosk który później będziesz mógł położyć na zimę i nie będziesz musiał się martwić że spłynie po 3 tygodniach to proponuję Collinite 476.

    Do korekty ręcznej polecam aplikator Valet Pro Ergo polishing. Jest twardszy od Tri Color i robota będzie szła lepiej

    Jeżeli mogę zaproponować inny quick detailer niż megsowy to polecam Auto Finesse Finale. Bardzo łatwa i przyjemna aplikacja, a w dodatku świetnie poprawia kropelkowanie.
    Madre slowa popieram mechaniczna polerka da najlepszy efekt
    Zapraszam chetnych na polerke lakieru dla forumowiczow znizki...polerki kosmetykami Mequiars 3M itp....
    Zapraszam na PW!

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dolacze sie do tematu .. w jakiej cenie by to wszystko wyszlo ?

  5. #5

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nd-Szczn
    Auto
    BMW E93
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    500zł.

  6. #6

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leżajsk
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ręcznie nic nie zrobisz na Audi, za twardy lakier

    Kup sobie szampon, glinkę, VP Achillesa (jest najbardziej ścierny) + twardy aplikator od VP i próbkę wosku.
    Na początek wystarczy, jak przelecisz ręcznie całe auto Achillesem, to będziesz miał dość

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    K-CE
    Auto
    Audi A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez paweu Pokaż post
    Ręcznie nic nie zrobisz na Audi, za twardy lakier

    Kup sobie szampon, glinkę, VP Achillesa (jest najbardziej ścierny) + twardy aplikator od VP i próbkę wosku.
    Na początek wystarczy, jak przelecisz ręcznie całe auto Achillesem, to będziesz miał dość
    I bez konkretnego efektu
    Zapraszam chetnych na polerke lakieru dla forumowiczow znizki...polerki kosmetykami Mequiars 3M itp....
    Zapraszam na PW!

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Komorniki
    Auto
    Audi TT MK2
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    No właśnie. Widziałem jak ktoś ręcznie "zrobił" A-trójkę Ultimate Compound przy pomocy tricolora i efekt był praktycznie żaden. Sam chciałem tak zrobić, ale to się mija z celem taka ręczna korekta.

  9. #9
    PITERd's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz k/krainy Lisków
    Auto
    Subar
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tutaj masz filmik z ręcznej pracy przy użyciu Ultimate Compound, praktycznie nawet z bliska nie pokazują jaki jest efekt, na pewno jest jakaś poprawa, ale tak jak piszą wszyscy lepiej zrobić to maszynowo.
    Jest też film jaki daje efekt użycie maszyny do ultiamte compounda.
    http://carok.pl/towar.176.meguiars.u...nia.450ml.html
    Najlepsza ochrona lakieru folią PPF | Bezbarwna folia ochronna z 10 letnią gwarancją. Zapytaj o specjalną ofertę dla klubu A3 w CAROK.pl Kalisz. Folie ochronne to dużo lepsze zabezpieczenie lakieru niż ceramiczna ochrona lakieru

  10. #10

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Pieterd, może Ty mógłbyś coś doradzić??

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...gnowacauto-pl)

    pozdrawiam

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •