Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 61

Temat: zestaw do pierwszego detailingu

  1. #41
    piteks1's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi A3 150 KM TFSI S-tronic
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Do usuwania smoły można po taniości użyć masła. Stary, domowy sposób

    Oczywiście, że lepiej usunąć rysy niż je maskować. Ja tylko rzuciłem koledze propozycję odpowiadającą jego budżetowi i umiejętnościom.
    Były: Fiat - 125p, Siena, Punto, Stilo; Ford - Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3; VW - Golf mk7
    Jest: Audi A3 Sportback 1,4 TFSI 150 KM S-tronic

  2. #42
    Marcelspeed's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Serio uważacie, że lepiej smarować samochód masłem, niż wydać te 30zł na butelke pricka która wystarczy na kilka lat ?

  3. #43
    piteks1's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi A3 150 KM TFSI S-tronic
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    To tylko stary, domowy sposób. Miało być tanio, to podałem . Ja tam wolę psiknąć prickbort'a lub gyeon'a tar'a .
    Były: Fiat - 125p, Siena, Punto, Stilo; Ford - Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3; VW - Golf mk7
    Jest: Audi A3 Sportback 1,4 TFSI 150 KM S-tronic

  4. #44

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Fabia II HTP
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Fajnym produktem do smoły jest też Vasco Tixotrop

  5. #45

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Chciałbym zostać początkującym pasjonatem detailingu i skompletować sobie na początek jakiś niskobudżetowy zestaw. Planuje zrobić polerkę(nie własnoręcznie- kolega posiada pastę menzerna).
    I teraz pytanie czy taki zestaw będzie się nadawał:

    Szampon - Shiny Garage Strawberry Car Shampoo
    Glinka - ValetPRO Yellow Poly Clay Bar
    APC - Koch Chemie Green Star APC
    AIO - AutoBrite Cherry Glaze
    QD - Shiny Garage Morning Dew Quick Detailer
    IPA - IPA - Izopropanol 1L
    Do tego jakaś rękawica do mycia, mikrofibry i aplikator
    Nada się ?
    I czy taka kolejność będzie ok

    mycie > glinka > mycie > polerka > ipa > aio ?

  6. #46
    Marcelspeed's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Aio Ci nie będzie potrzebne, IPE kup sobie na allegro albo w jakimś innym sklepie byle nie z kosmetykami samochodowymi bo tam ceny ipy zawsze 3 razy wyższe, kolejność taka mycie -> glinka -> polerka -> ipa -> wosk lub jakieś inne zabezpieczenie lakieru

  7. #47

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Marcelspeed Pokaż post
    Aio Ci nie będzie potrzebne, IPE kup sobie na allegro albo w jakimś innym sklepie byle nie z kosmetykami samochodowymi bo tam ceny ipy zawsze 3 razy wyższe, kolejność taka mycie -> glinka -> polerka -> ipa -> wosk lub jakieś inne zabezpieczenie lakieru
    AIO chciałem zastosować zamiast wosku, z tego co czytałem to dobre opinie zbiera. Jeżeli nie AIO to co byś w takim razie polecił jako wosk w podobnym budżecie ? Lepiej jakiś twardy czy w konsystencji pasty ? Dodam, że posiadam ciemny lakier LZ9W.

  8. #48

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    A6 C5 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Szczena Pokaż post
    Chciałbym zostać początkującym pasjonatem detailingu i skompletować sobie na początek jakiś niskobudżetowy zestaw. Planuje zrobić polerkę(nie własnoręcznie- kolega posiada pastę menzerna).
    I teraz pytanie czy taki zestaw będzie się nadawał:

    Szampon - Shiny Garage Strawberry Car Shampoo
    Glinka - ValetPRO Yellow Poly Clay Bar
    APC - Koch Chemie Green Star APC
    AIO - AutoBrite Cherry Glaze
    QD - Shiny Garage Morning Dew Quick Detailer
    IPA - IPA - Izopropanol 1L
    Do tego jakaś rękawica do mycia, mikrofibry i aplikator
    Nada się ?
    I czy taka kolejność będzie ok

    mycie > glinka > mycie > polerka > ipa > aio ?
    Jak dla mnie zestaw do niczego. Po co QD? To jest bajer na zloty, do codziennej eksploatacji nie ma sensu. W temacie AIO powiem bez ogródek - strata kasy. Widziałem ostatnio auto zrobione dobrą politurą poorboysa, bez porządnej polerki.. Po dwóch dniach od nałożenia politury wyglądało jak "kupa". Naprawdę, PODSTAWĄ detailingu jest polerka. I tutaj nie można robić na pałkę ani nie można oszczędzać. Zwłaszcza jeśli masz ciemny lakier. Umyć se możesz byle czym, APC mogę polecić od ADBL'a, w sumie najtańsze na rynku a daje radę całkiem nieźle jak się wspomożesz pędzelkiem. Potem mycie właściwe, przed polerką przemywasz IPĄ (tak jak marcel mówił, szukaj na allegro - za 5L zapłaciłem ostatnio coś niecałe 40zł a wziąłem najdroższą taką 100% oczyszczoną i świetnie daje radę). No i jedziesz z koksem - ręcznie to wiele nie wypolerujesz, chyba że masz samozaparcie. Do tego Ci się przyda aplikator/pad ręczny Flexi 3-kolorowy. Pamiętaj też że na ciemnym lakierze po jakiejkolwiek polerce usuwającej jakiekolwiek rysy wyjdą ci hologramy. I naprawdę ciężko z nimi wygrać. Ja hologramów pozbywam się dwuetapowo - najpierw maszynowo miękkim padem używam pasty KochChemie antihologram, zmywam ją IPA a następnie ręcznie padem flexi miękką stroną zacieram Cleanerem Shiny Garage. To zmywam ipą i można nakładać wosk. Odpuść sobie AIO, to się nadaje jak masz ładny lakier a wątpie żeby taka sytuacja miała miejsce przy 15 letniej A3..

    Wosk do ciemnego lakieru z czystym sumieniem mogę polecić Dodo Juice Purple Haze, ale pamietaj ze to wosk naturalny i długo się nie utrzyma. Po 12h od aplikacji warto nałożyć syntetyczny sealant czyli płynny wosk np 3M.

    Także minimalna kolejność właściwa wg mnie:
    opłukanie > APC > opłukanie > mycie na dwa wiadra > glinka > polerka 1 etap > IPA > polerka wykończenie > IPA > Cleaner > IPA > wosk > sealant.

    Wyposaż się w osobną fibrę do 1) osuszania, 2) wymywania pasty 3) zacierania po wymywaniu pasty 4) do zacierania wosku
    Ja mam kilkanaście ścierek z fibry i większość z nich jest w ciągłym użyciu

  9. #49
    Marcelspeed's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Szczena Pokaż post
    AIO chciałem zastosować zamiast wosku, z tego co czytałem to dobre opinie zbiera. Jeżeli nie AIO to co byś w takim razie polecił jako wosk w podobnym budżecie ? Lepiej jakiś twardy czy w konsystencji pasty ? Dodam, że posiadam ciemny lakier LZ9W.
    Poorboy's nattys paste red, u mnie na dobrze przygotowanym lakierze siedzi już od kwietnia i ma się dobrze


    A quick detailer lepiej sobie kupić zawsze się przyda do szybkiego odświeżenia lakieru, i przykrycia wosku aby dłużej się utrzymał.

  10. #50

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Chłopaki ,poradzcie jaki jest teraz na TOPI-e dobry wosk?Cena raczej nie gra roli-ale ma być warty swojej cney.Do tej pory używałem Collinite ,czy jet coś lepszego ?Pisalem do MXNowicki ,ale nic konkretnego nie powiedział na ten temat .

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •