Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 67

Temat: bezpiecznik nr 15, pobór prądu, rozładowanie akumulator

  1. #11
    audiolek3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    nie sprawdzałem, ale myślisz że może być to spowodowane słabym ładowanie? Nadmieniam że normalnie w ciągu dnia odpala jak brzytwa nawet po paru godzinnym postoju jednak po 3 dniach już całkowicie akumulator umiera. ZAuważyłem też że jak już akumulator jest na wyczerpaniu i przekece kluczyk w stacyjce to klimatrokik jest ustwony na AUTO i próbuje się włączyć (mimo że zostawiałem wyłączonego na OFF). Czy może mieć to jakiś wpływ na moją sytuację, może właśnie sterownik wentylatorów lub jakiś tranzystor uszkodzony?

  2. #12
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Jaki masz aku i czy stary jest ?

  3. #13
    audiolek3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    aku mam nowy, centra futura 74Ah, wcześniejszy wymienilem bo myslalem ze padl

  4. #14
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    no to kolego sprawdź to ładowanie przy włączonych urządzeniach, bo coś mi się wydaje że możesz mieć niskie, a jeśli i to nie będzie sedno, to o ile pamiętam na future dają 3 lata gwarancji to reklamowac (chyba że faktycznie autko kradnie Ci prąd na postoju)

  5. #15
    karutkowski's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Jeśli pobiera prąd na postoju, a po wyjęciu bezpiecznika 15 przestaje, to najprawdopodobniej procesor znajdujący się w zegarach jest uszkodzony i tylko wymiana pomaga. Dodatkowo jeśli macie radio Alpine podłączone pod stały plus (czyli działa niezależnie od tego czy stacyjka jest przekręcona czy nie) to też pobiera całkiem sporo prądu.
    JVC KD-SH1000 => ProconGold =>Audio Art 200.2 + Hfonics Son of Aphrodite + Audio System F2 -190 => Phase Evolution CFS 165.25 + IT MDS 12DVC

  6. #16

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    dawno nie zagladalem na to forum, ale skoro inne osoby dreczy ten problem to napisze w jaki sposob wtedy 'zaleczylem' ( nie naprawilem ) ten problem u mnie.

    mianowicie zamiast bezpiecznika wstawilem w to miejsce diode półrzewodnikową duzej mocy która podaje napięcie . dioda jest zasilana dopiero wtedy kiedy jest przekręcony kluczyk w stacyjce. oczywiście nadal występował problem z zerowaniem licznika dziennego przebiegu, ale cała reszta funkcjonowała bez zarzutu.

    pozdrawiam
    A3, 1.8 T, AGU, FDC automat + gaz(KME, Sirocco)

  7. #17

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŁDZ
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Mój przypadek nastepujacy:

    Wszystko zaczeło się od tego ze pojechałem na zmianę klocków na przodzie (zakupiłem firmy TRW). Po załozeniu kół chciałem odpalić auto a tu lipa, coś całkowicie rozładowało akumulator dosłownie w godzine. Podładowany na szybko prostownikiem odpalił, niestety w drodze do domu zapalila sie kontrolka ładowania.
    Wymieniłem regulator napiecia i teraz normalnie gaśnie. Problem w tym że gdzieś najwyraźniej mogło się zrobić jakies zwarcie bo całkowicie naładowany akumulator po jednym dniu w aucie i zostawieniu na noc jest całkowicie rozładowywany że nie ma siły zakręcić.

    Teraz moje pytanie czy na rozładowanie akumulatora moze jakos wpływać ten czujnik umieszczony na kolcku hamulcowym?

    Jeszcze jedno: może to być spowodowane uszkodzeniem diody na alternatorze? Orientuje się ktoś jaki byłby ewentualnie koszt naprawy?
    Ostatnio edytowany przez tommyEM1 - 18-06-13 o 22:41

  8. #18
    Siks's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Pozwolę odkopać znowu temat.

    Wymieniłem akumulator na nowy. Poprzedni był raczej już stary ale do rzeczy. Stary akumulator po dwóch dniach trzymania na autoalarmie na zewnątrz się rozładował i potem już nie sposób było go praktycznie naładować. Teraz po wymianie postanowiłem przebadać "wartości" i wyglądają one następująco. Ładowanie "bez niczego" 14.24V, z włączonymi wszystkimi odbiornikami prądu (radio, światła, klima, ogrzewanie tylnej szyby) wartość ładowania spada do 14.10V. Ale to co mnie zaniepokoiło to pobór prądu którego nie mogę zinterpretować gdyż ciągle stoi na 1A.

    http://w207.wrzuta.pl/film/2f2V5Jbtmwh/mov_0548

    Dodam, że obecnie auto stoi w garażu więc bez włączonego autoalarmu po dwóch dniach aku ma 12.32V a i tak mam wrażenie, że musi trochę pokręcić.
    Dodam radio nieoryginalne (podłączone, że z wyciągnięciem kluczyka radio wyłącza się) alarm nie fabryczny.

    Od czego zacząć badać pobór prądu by wartość była do odczytu i do zinterpretowania?

  9. #19
    maslna's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biłgoraj
    Auto
    Brak aktualnie
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Kolego Siks oglądałem twój filmik z pomiarów i albo źle widzę,ale tam ustawione na mierniku 20m (mili Amperów) tzn 1mA=0.001A . U kolegi w seacie lean-ie z ori alarmem pobiera prąd 0,03A=30mA na postoju. I teoretycznie jak masz aku np. 60Ah to przy takim poborze prądu 1a jakbys miał,rozładował by się 2,5 dnia aku. Ale mogę się mylić.

  10. #20
    Siks's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Czyli, żebym dobrze zrozumiał mam zmierzyć pobór prądu na innej wartości? Na 200mA również pokazuje 1 tak jak na dołączonym poprzednio filmie. Specjalnym elektrykiem nie jestem ale wedlug mnie wynik, wartość nie jest prawidłowa

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •