Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 67

Temat: bezpiecznik nr 15, pobór prądu, rozładowanie akumulator

  1. #21
    taz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    B
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pokazuje 1 ponieważ to oznacza przesterowanie. Uważaj żebyś miernika nie uszkodził. Zmień zakres pomiarowy na 5 A i odczytaj w takim przypadku jaki prąd pobiera auto.

  2. #22
    maslna's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biłgoraj
    Auto
    Brak aktualnie
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Przestaw zakres tak jak taz napisał,może zdjęcie coś pomoże(u mnie jest do 20A). I wepnij czerwony przewód na mierniku w miejsce podpisane 5A

  3. #23
    mfolta's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cześć. Mój problem:
    Od kilku miesięcy walczę z rozładowującym się akumulatorem. Ponieważ stary akumulator (60Ah) był już martwy zakupiłem nowy aku (74Ah 680A - 4max). Po okolo 1 miesiącu użytkowania kiedy samochód postał 2.5 dnia akumulator przy rozruchu był już za słaby. Pierwsza myśl radio. Sprawdziłem więc multimetrem wpinając się szeregowo do aku pobór prądu na postoju - 90mA z radiem 120mA z alarmem, po wypięciu radia 0. Instalacja była pod stały plus. Przerobiłem ją podłączając radio (JVC) pod napięcie, które pojawia się po przekręceniu stacyjki na zapłon (zacisk 75X), natomiast pamięć radia pod stały plus. Po kolejnym pomiarze multimetrem wskazanie wykazało 30mA z włączonym alarmem. Ucieszyłem się , że problemy zniknęły. Aku naładowałem (ponad 30h na prostowniku), sprawdziłem aerometrem - na zielonym polu. Po 2 tyg przerwy samochód postał weekend i w poniedziałek rano już nie dał rady odpalić (po przekręceniu na zapłon wszystko się zapaliło poprawnie, natomiast przy rozruchu - wszystko pogasło - nawet nie dał rady zakręcić - temp na zewnątrz - (-1) st. C). Temat kontynuowałem - wykopałem na forum, że przyczyną może być licznik. Mam z nim problemy - złe wskazania poziomu paliwa oraz nigdy nie zapaliła mi się kontrolka rezerwy z charakterystycznym dzwiękiem mimo ,że vag wskazywał 0-1 litr w baku. I standardowo problem z pikselami przy wyświetlaczu jak jest ciepło na zewnątrz. Licznik to 1/2 FIS ale nie wiem czy jagerr czy vdo - auto z 01.2001. Zastanawiam się czy sprawdzenie miernikiem szeregowo może być mylne własnie dla licznika, ponieważ odpinam kleme (-) i wtedy wszystko się kasuje ,następnie po wpięciu multimetrem licznik może nie mieć podtrzymania itp. Sprawdziłęm tylko pod alarmem ponieważ miernik jest max do 10A , więc nawet nie probuję przy załaczonym zapłonie. Jakbym miał cęgi to byłby bardziej pewny pomiar, jednak nie mam aktualnie dostępu do takiego sprzetu. Może VAG lub VCDS jest w stanie wskazać gdzieś obciążenie prądowe albo androidowy torque. Alternator wskazuje 14.36V przy odpalonym silniku z włączonym radiem, światłami oraz klimą na ECO. Prośba o pomoc lub opinię co o takim przypadku myślicie.

  4. #24
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Masz chlopie gdzies przelamany kabel przy wtyczce od rozrusznika to stacyjki. I to najprawdopodobnie rozladowuje ci aku. Wtyczka 1 pinowa czarny kabelek
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  5. #25
    mfolta's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Dzięki DanoUk za radę jutro dostanę się do rozrusznika. Dodam jeszcze ,że po wyciągnięciu bezpiecznika nr.15 i wpięciu multimetru szeregowo wskazanie 1.7A przy swiecących 2 wyświetlaczach pobocznych - 0.13A przy zgaszonym. Bezpiecznik jest 5A a powinien być 10A. Do jutra zostawiłem z wyciągniętym bezpiecznikiem. Od wczoraj napięcie na aku spadło z 13.36 V na 12.75V cele nadal zielone na aerometrze.

  6. #26
    mfolta's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Problem nadal występuje. Odkręciłem półkę na aku i dostałem się do rozrusznika. Wtyczka 1-pin niepoluzowana, niezłamana, nienadpalona itp. Wszystkie kable przy rozruszniku OK. Samochód po ładowaniu i trasie 200km stał 3 dni w garażu podziemnym ogrzewanym i odpalił bez problemu. Aku - napięcie 12.56V. Potem zdarzyło się 1,5 dnia przerwy tez odpalił bez problemów (stał na zewnątrz 1-3 st. C), następnie po kolejnych 1,5 dniach przerwy już nie odpalił. Lekko zakręcił i kaput temperatura na zewnątrz -2 stC. Oczywiście bezpiecznik nr 15 był włożony. Spróbuję kontynuować temat od strony zegarów, bo te rozładowania zdarzały się ostatnio przy ujemnych temperaturach (siada elektronika licznika). Jeśli ktoś ma inny pomysł proszę o radę i pomoc. Dzięki

  7. #27
    Chmiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Napisałeś, że napięcie spadło z 13,36 na 12,75. Chyba te 13 z hakiem to było zaraz po ładowaniu? Jak po nocy ma 12,5-12,7 to aku jest ok. Zmierz napięcie po 1-2 dniach. I do tego jak spada podczas rozruchu.

  8. #28
    mfolta's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Tak 13.36 to było po długim naładowaniu.

    Po 10 dniach na razie wszystko ok, ale jeżdżę bez bezpiecznika nr 15. Co prawda samochód stał najdłużej bez jazdy 1 dzień. Napięcie na aku. 12.6.
    Zrobiłem dziś testy:
    1. Przy zamykaniu samochodu z pilota spadek z 12.6 do 12.4, następnie powoli wzrasta.
    2. Przekręcenie stacyjki na zapłon spadek do 12.1 - 12.2 (wszystko wyłączone tj. radio, nawiew)
    3. Odpalanie samochodu: tylko za pierwszym razem miałem spadek do 8V kolejne próby to spadek max do 10.5V (oczywiście chwilowy). Następnie podnosi się do 14.4 z alternatora ( na włączonych światłach 14.3)

    Test wykonałem z włożonym bezpiecznikiem i z wyciągniętym. Po odpaleniu auta gasiłem i zamykałem siedząc w środku kilka minut. Wykonałem kilka prób i czasem napięcie powoli spadało do 12.55 albo wzrastało do 12.55 (im dłużej tym coraz wolniej) bez bezpiecznika - 12.63 (spadek/wzrost). Test wykonany przy temp. 5 st.C

    Wydaje mi się ,że dopiero przy minusowej temp elementy elektroniki licznika zaczną pobierać prąd.

    BTW. Siedząc w środku na zamkniętym nawet 5min alarm nie reagował (alarm fabryczny). Dopiero przy 5 próbie odezwał się klakson.

  9. #29
    Chmiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Rozumiem że podczas rozruchu spadło do 8V a kolejne próby były zaraz po pierwszej? To pierwszy problem moim zdaniem. Nie powinno tak spadać. Ja bym sprawdził rozrusznik.

    I nie doczytałem albo nie robiłeś testów z włożonym bezpiecznikiem? Mam na myśli zmierzenie napięcia po nocy czy dwóch z włożonym bezpiecznikiem. Czy faktycznie on rozładowuje aku.

  10. #30
    mfolta's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Tak. Tylko za 1 razem spadło na ułamek sek. do 8V

    Dziś wykonałem ponownie test.
    Napięcie na aku 12.5V. Po przekręceniu na zapłon spadło do 11.4V. Przy odpaleniu spadło max do 10.5 - Nawet chwilę zakręcił. Ładowanie 14.6V
    Kolejne próby odpalania też max spadek do 10.5V

    Może masz rację. DanioUk pisał o wtyczce od rozrusznika to stacyjki. Jednak wszystko wyglądało poprawnie nic nie było poluzowane.
    Ja się trzymam teorii z licznikiem, bo już mnie dobija złe wskazanie paliwa - brak sygnału i ikony dystrybutora itp. Szukam już pełnego FIS w dobrej cenie, bo mam 1/2 FIS teraz.

    Edit: Akumulator to 4max - 74Ah 680A. Od listopada zostały wymienione świece żarowe. Myślałem właśnie ,że to świece, bo rozładowania następowały w mroźne dni, kiedy kontrolka dłużej świeciła.

    Dzięki ,że się zainteresowałeś.
    Ostatnio edytowany przez mfolta - 19-01-14 o 17:45

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •