Strona 2819 z 3099 PierwszyPierwszy ... 1819231927192769280928172818281928202821282928692919 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 28,181 do 28,190 z 30989

Temat: O wszystkim i niczym na temat S3 i innych pierdołach ;)

  1. #28181
    djcoolpro's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa B.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cześć,takie szybkie pytanie... czy jest realna możliwość sprawdzenia numeru vin za darmo gdzieś na stronie w sieci ?
    Każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec....

  2. #28182
    tomekb164's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wejherowo
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez 16vg60 Pokaż post
    zaciski zr18ki za 1000 zl juz kupisz , tylko troche cierpliwosci (moge dac namiar jak cos ),1500zl to taka najczesciej widziana cena za pare

    pompa obgoni ,przynajmniej przednie 6 pot w s3 bo tez mam ,nie wiem jak z tylem 4pot w s3 ,ale umnie w golfie prehistoryczna pompa 20 tloczkow rusza
    Ja kupiłem przód i tył za 1300 z 2013 roku, więc da się kupić za dobry hajs.
    Pompa u mnie daje radę, hamuje jak głupir prawda Partyk?

  3. #28183
    Patryk14's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A4 1.8T AVJ Quattro
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Hamuje tak że cofał mi się obiad z przed 3 tygodni a hamulce tył 4pot nawet dotare lekko nie były. Pompa obstawiam że by nawet 8/6 pot (przód/tył) obrobiła. Tomaszu zastanów się dobrze

    Jeszcze powiem że przy tej konfiguracji to auto dopiero hamuje, wcześniej to ono wytracało prędkość a nie hamowało. Te 4 tłoki na tył to tylko w sumie gadżet wizualny bo całą robotę robi przód, przy tyle ori było w sumie podobnie. Ale jak już wcześniej pisałem, Tomek bardzo szybko i skutecznie wyleczył mnie z czegoś takiego jak 4 tłok na przód (to jest jednak żart jakiś a nie hamulec). Jak ktoś sądzi inaczej to po prostu nie miał okazji jeszcze wiele zobaczyć i poczuć na żywo.

    PS.
    Ktoś wie gdzie w PL dostać takie wkłady na mocowanie zderzaka bo super sprawa to jest:
    http://www.audi-sport.net/xf/attachm...80-jpg.112552/
    Tylko nie mam pojęcia jak to wyszukać u nas?
    Ostatnio edytowany przez Patryk14 - 17-02-17 o 23:52

  4. #28184
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    Nie wiem jakie zaciski 4 tloki miał tomem ale ja już jeżdżę któryś sezon na 4 torach z alfy i hamuje to jak głupie
    Myślę że wszystko zależy od tego jaki zestaw masz dobrany
    Żartem dla mnie jest wypowiadanie się osób które swoją wiedzę czerpią wyłącznie na opiniach innych osób.
    Nie raz już było tu pisane o dobrym zestawie klocki tarcze płyn hamulcowy które w zupełności wystarcza a sprawa wizualna jest rzeczą drugorzędna
    Nie sztuka jest kupić 6tloka a żydzic później na klockach czy też tarczach

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

  5. #28185
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Generalnie sie zgadzam, choc taki 6 tlok na przecietnym zestawie bedzie nadal hamowac lepiej niz 312 na serii nawet na najlepszych gratach .
    W kazdym razie przy takim swapie warto dac dobre klocki i tarcze, oplot i dobry plyn, zeby bylo ogarniete od A do Z

  6. #28186

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanowiec
    Auto
    Alfons i Ałdi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ja będę zmieniał na 4 tłoczka na tarczy 334- i to będzie aż nadto. Zresztą 350 koni to i ogarnie 312, trzeba tylko dla pewności pociągnąć kanał chłodzący tarcze Widziałem 8 tłoczki zarzniete w 3 minuty, tak więc wszystko zależy od tego co tam masz i jak operujesz pedałem

  7. #28187
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Kylo, zdecydowanie (o ile to nie 4tlok z tylnej osi ), do tego 334 ma ten plus, ze tarcza wchodzi bez rzezbienia

  8. #28188

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanowiec
    Auto
    Alfons i Ałdi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Chciałem 324 (albo jakoś tak), ale Tominator napisał że ta jest lepsza. Muszę chyba do niego napisać co i jak tam z zestawem, bo jakiś czas temu pisał że idą do malowania- na czarno, bo nie lubię jak wali po oczach

    A co do klocków to sprzed dwóch lat, albo trzech, dla tych co DS3000 to maks
    W wyczynie sa wlasciwie 3 marki: Endless z Japonii z cenami ponad 2 tys. zl.,francuskie Carbone Lorraine niestety, agresywne dla tarcz i Ferodo.

    W wyscigach dominuja wyczynowe Pagidy. Koniec. Kropka.

    Rynek standardowy jest oszukiwany sloganami typu "oryginalne wyposazenie" to ATE, Bosch albo TRW. Tymczasem ATE nie ma wlasnej fabryki klockow. Nawet tarcz nie robia.Sa to koncerny sprzedajace mysl techniczna, produkujace zaciski, pompy. No i opakowania do tarcz i klockow... Nie ma również zadnej firmy na swiecie produkujacej jednoczesnie klocki i tarcze. Jest albo - albo. Ale oferta musi być pelna, wiec Brembo sciaga klocki z Chin, podobnie jak
    Ferodo tarcze. Ale przedstawiciele handlowi maja inne zdanie na ten temat... Podobna sytuacja jest w olejach. castrol kompletnie nie nadaje się do sportu,a nawet były znane problemy z Subaru i Prezes Rogalski rozwiazal kontrakt z Castrolem po zatkanych rurkach odpowietrzajacych turbiny. Ja scigalem sie z nalepkami ELF a miałem zakaz lania tego oleju do rajdowki.Najlepszym testem dla oleju był lewy zakret na torze Poznan, zwany szatanem. Jak się zapalila kontrolka to olej nie trzymal parametrow.
    Nie będę ukrywal, ze Motul dawal sobie z tym rade najlepiej.



    Mieszanki klockow:


    Premier--to, co fabryka montuje na pierwszy montaz (czasami jest Galfer z Katalonii, ale najczesciej Ferodo)

    DS2000--najlagodniejszy i najslabszy z klockow sportowych.

    DS2500 = ulubiona mieszanka sportowa dla wlascicieli Subaru STI, Lancera EVO,
    na ulice i trzy okrazenia w Ulezu

    DS3000-nie polecam, sypia iskarami, a te iskry wtapiaja si? w felgi.Klocki DS3000 by?y dobre w XX wieku. Karcher raz w tygodniu zmywa pyl z felg. Niestety iskier nie usówa,Im bardziej sportowa mieszanka tym pylu jest mniej i jasniejszy.
    No to chyba wszystko.

    DSZ- mieszanka wprowadzona w ub.r. do zastosowan w wyczynie na mokrej nawierzchni, w zimnych warunkach (wyscigi gorskie),
    oparta na polimerze Siloxan, jako jedyna na swiecie z zachowana modulacja sily hamowania, a wiec dzialajaca na zimno r?wnie?, lagodna dla tarcz, genialny kompromis wyczynu i ulicy. Cena odstrasza, ale kto ma Porsche i uzywa jak Porsche, ten wie co mam
    na mysli. Tarcze nie sa porysowane po 5 tys. km. Dzialaja już na zimno, a na goraco nie blokuja na mokrym. Nie sa zero-jedynkowe.

    DSX- material najmocniejszy do profesjonalnego scigania na torze i w rajdach,maximum tego, co można z bezazbestowego klocka wycisnac
    tez polimerowe, wiec lagodne dla tarcz.Absolutnie na tych klockach nie ma obaw o fading przy 200 km/godz.Tylko tarcze mog? az tyle dobrego nie wytrzymac Ale mam paru kolegow, kt?rzy wybieraja te klocki do Nissanow GT-R, Subaru, Lancerowa glownie Porsche GT3. Z tym jednak, ze oni wszyscy zagladaja na tory i chyba dlatego ida w ekstremalne parametry.

    Niestety, piskliwosc na zimno narasta wraz z twardoscia mieszanek. Jeszcze nie wymyslono klockow do sportu "cichych".Standardowe Ferodo maja tlumiki drgan i na czystych oraz nasmarowanych sworzniach w zaciskach Brembo nie powinny halasowac.U mnie nigdy nie piszczaly. Ryzyko pisku jest zwiazane z budowa zaciskow Brembo i ciezarem klockow. Tutaj Salomon nie naleje.

    W tym roku Piotr bany startowal w wyscigu na dystansie 1000 km na Litwie stara Alfa 156 i po takim dystansie zostalo mu jeszcze 2-3 mm okladzin,co nas maksymalnie zdziwilo. Były to klocki polimerowe Ferodo DSX2.11.Do tej pory zuzycie na wyscigach było na poziomie 300 km.Tak to się wszystko zmienia w technologiach. Jednak trudno jest wytlumaczyc przecietnemu klientowi, ze to "nowe" jest jednak lepsze, chociaz drozsze.
    Dzisiaj najwazniejsza jest reklama, a w niej slowo "ceramiczne" bedace zwyklym oszustwem, czy plomienie na opakowaniu klockow, które się pala w lekkim aucie na 20-kilometrowym odcinku specjalnym. Mam na mysli slynne EBC.


    Pozdrawiam
    Lech Wojcik"""""
    Endlesy z jamonii do MR2 gdzie tarcza ma 250 coś tam mm kosztują ponad dwa klocki, do miemca coś podobnego, DS3000 się nieco zmieniło i iskry są jedynie przy układaniu- miałem te o których wójcik pisze, ale to była mieszanka sprzed 4, albo i więcej lat i ostatnio dwie nówki, gdzie iskier praktycznie nie było- i akurtat te ładuję do Alfy, no chyba że tak jak ostatnio miałem awarie i brak zapasowych gratów to Performance wsadziłem- dno i wodorosty, raz mi hebli zabrakło
    A DSZ to w skrócie DS UNO
    Ostatnio edytowany przez kylo1986 - 18-02-17 o 09:14

  9. #28189
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    Zapominajcie panowie o jednej podstawowej rzeczy do czego taki zestaw ma służyć

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

  10. #28190
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    To znaczy? Kazdy montuje to z innego powodu .

Strona 2819 z 3099 PierwszyPierwszy ... 1819231927192769280928172818281928202821282928692919 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 20 users browsing this thread. (0 members and 20 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •