Strona 1911 z 3099 PierwszyPierwszy ... 91114111811186119011909191019111912191319211961201124112911 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 19,101 do 19,110 z 30989

Temat: O wszystkim i niczym na temat S3 i innych pierdołach ;)

  1. #19101
    stolniczkow's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DG
    Auto
    MK5 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    TNa początek E46 184km a 204km to niebo a ziemia i zupełnie inne silniki... dobrze jest to wiedzieć bo ten słabysz to straszny kibel.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gucio1305 Pokaż post
    Stolniczkow nie wiem skąd to wziąłeś że z ciężkim dieslem z przodu BMW dobrze się prowadzi. Może miałeś porównanie do nowych samochodów ze wszystkimi wspomagaczami?
    Miałem porównanie do swojej S3 i tylko o tym tu pisałem. Zaraz powiesz że S3 nie jest podsterowne. Często zmieniam auta i miałem okazję jeździć mocnymi ośkami w dieslu, benzynie, jaki i autami 4x4 w dieslu i benzynie dlatego wiem co piszę. Porównanie jakie przytoczyłem wyżej obejmowało moje dwa auta jakie miałem jednocześnie i stawiałem je koło siebie na drodze.

    BMW w touringu w dieslu (takie miałem) nigdy nie było autem na tor i nigdzie napisałem że jest inaczej ale pisanie że 'będzie z przodu do pierwszego zakrętu' jest dla mnie bzdurą bo bardzo dobrze w ten zakręt wejdzie z niego wyjdzie. Kolejne przykłady jakie podajesz powyżej nijak się mają do tego co pisaliśmy wcześniej. BMW w xdrive z małym motorem to co innego. Jak nie rozumiesz czemu to ja już Ci nie wytłumaczę.

    Czasem warto pojeździć innym autem, innej marki i konstrukcji żeby zrozumieć motoryzację bardziej niż tylko przez pryzmat swojego auta które jest najszybsze i najlepsze
    Ostatnio edytowany przez stolniczkow - 06-09-15 o 15:33

  2. #19102
    rapix's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zambrów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CBFA
    Pomógł
    103 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    225km i robi golfa 7 w dsg z rolki?
    S3 mając 250km latało z rolki równo z golfem 4 1.9tdi 230km...
    Mając 320km robiłem ale nie dużo golf 5 gti 280km z rolki
    I finalnie mając 330km dostaje od golf 5 gti 335km ponad 2,5 długości od 50 do 220
    Seryjne gti w dsg golf 6 dostaje od audi tt 3.2 250km dsg, od bory w kombi 1.9tdi 240km i równo jedzie z a4 b8 2.0tfsi quattro po sofcie

  3. #19103
    Gucio1305's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez stolniczkow Pokaż post
    Zaraz powiesz że S3 nie jest podsterowne.
    Jest podsterowne jak cholera.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez stolniczkow Pokaż post
    Czasem warto pojeździć innym autem, innej marki i konstrukcji żeby zrozumieć motoryzację bardziej niż tylko przez pryzmat swojego auta które jest najszybsze i najlepsze
    Tego nie powiedziałem, S3 ma wady i je wskazałem.
    Podważyłem jedynie to co napisałeś o prowadzeniu ponieważ konfontacja aut na torze pokazywała coś zupełnie innego. Nie wiem jaki setup masz w BMW, może masz gwint i slicki i auto zapitala i wciąga nosem każde S3, niewykluczone.
    Nie będę się również licytować iloma autami jeździłem, powiem jedynie że jakość i ilość mogłaby Cie zadziwić

    Z ciekawości. Jeździłeś na torze jednym i drugim autem ?


    Cytuj Oryginalnie napisane przez stolniczkow Pokaż post
    BMW w xdrive z małym motorem to co innego. Jak nie rozumiesz czemu to ja już Ci nie wytłumaczę.
    Nie musisz mi tłumaczyć. Tutaj niższa masa z przodu działa na korzyść, a i tak auto prowadzi się gorzej od hothatcha. Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rapix Pokaż post
    225km i robi golfa 7 w dsg z rolki?
    S3 mając 250km latało z rolki równo z golfem 4 1.9tdi 230km...
    Mając 320km robiłem ale nie dużo golf 5 gti 280km z rolki
    I finalnie mając 330km dostaje od golf 5 gti 335km ponad 2,5 długości od 50 do 220
    Seryjne gti w dsg golf 6 dostaje od audi tt 3.2 250km dsg, od bory w kombi 1.9tdi 240km i równo jedzie z a4 b8 2.0tfsi quattro po sofcie
    Sprostuję, ten Golf jest jednak w manualu Upewniłem się bo też nie chciało mi się wierzyć.
    Podejrzewam, że w przypadku Golfa przeszkadzają limitery. Ale niewazne, chrzanić Golfa. Tutaj był temat ciezkich diesli 3.0 które byle jakie rzekomo wciągają S3

  4. #19104
    stolniczkow's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DG
    Auto
    MK5 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Gdzie ja pisałem o torze? Pisałem tylko o tym że się prowadzi neutralniej (przez rozkład masy) od podsterownego S3 co w życiu codziennym jest wg mnie lepsze. Moja miała pełen mpakiet a co za tym idzie mpakietowe zawieszenie i koła 18 225/40 i 255/35 czyli seria. Tam gdzie na suchym s3 już ciągnęła przodem (nowe Toyo t1r) BMW sobie spokojnie radziła (nowe Potenzy re050a) bez podsterowności. Nie potrzeba gwintów żeby to osiągnąć.

    To co napisał rapix powyżej oddaje właśnie rzeczywistość.
    Powtarzam jeszcze raz bo widzę że ciągle nie załapałeś od czego się zaczęła dyskusja. Postawisz s3 z takim bmw o podobnej mocy i gwarantuje Ci że najdalej od ok 140kmh będziesz oglądał tył bawarii.

  5. #19105
    Armi's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    różnie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    No niestety, esa wcale szałowo nie jedzie.
    Mam wrażenie, że moja poprzednia lekko odelżona A3 1.9 220KM/450NM by ją zrobiła (przynajmniej z rolki). Robiliśmy z kwassem porównania ale bez ścigania bo nie było gdzie.

    Mimo, że czasem tęsknię za A3 i tym jakie auta ten niepozorny diesel robił (tak jak tu kiedyś pisałem - crx-y czy ufo type-r bez szans, A6 4.2 V to S3 jest lepszym autem.
    Ma napęd, lepszy układ kierowniczy, hamulce (nawet w serii) niż pomodzone 1.9 z vag-a. Z napędem RWD nie porównuję bo to inna liga.

  6. #19106
    Gucio1305's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Każdy ma najwyraźniej inne odczucia. Nie chcę się kłócić. Zawsze można powiedzieć że nie te opony, itd itp. W moim odczuciu S3 prowadzi się pewniej i na więcej pozwala niż jakiekolwiek BMW którym jeździłem na seryjnym zawieszeniu.

    Również zgadzam się z tym co rapix napisał. Ja od Golfa V GTI po programie u Compotów na 260 koni dostaje takie baty jakbym stał w miejscu.

    Jedynie ewenementem jest tuaj nowy Golf Vii GTI.

    A piję cały czas szczególnie do wypowiedzi że byle jaki diesel 3.0 wciągnie S3.

  7. #19107
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    Panowie ASZ + GTB od 100km/h do 200 hm/h 15 sek. Wynik ok czy taki sobie?
    http://www93.zippyshare.com/v/EgvffdcG/file.html

  8. #19108
    stolniczkow's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DG
    Auto
    MK5 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    To pij dalej do tej wypowiedzi (choć nie należy ona do mnie) aż zrozumiesz że jest w niej sporo racji.

  9. #19109
    Pabler's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi RS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gucio1305 Pokaż post
    Dodam, że mam minimalnie wzmocnione APY, do 225 HP, na seryjnym wydechu i seryjnych pozostałych gratach.
    Co to znaczy minimalnie wzmocniony ??
    The Four Ring Mafia
    Sponsor of the power is CompSport

  10. #19110
    FF2004's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    eSka może być nadsterowna, dopóki nie odpuści się gazu lub wpadnie w odcinkę
    DSG Das iSt Gówno

Strona 1911 z 3099 PierwszyPierwszy ... 91114111811186119011909191019111912191319211961201124112911 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •