Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 105

Temat: Padła Turbina/turbo proszę o poradę...

  1. #31
    pablo85's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruchnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam panowie szpecowie. Najprawdopodobniej kończy mi już się turbina, bo autko ma 250 tysi i nie było chyba turbo jeszcze ruszane, a kilka razy się spotkałem z opinią, że do tego przebiegu mało która turbawa wytrzymuje. Póki co ładuje dobrze, nie miałem nigdy trybu awaryjnego, ani nie pokazuje żadnych błędów. Jedyny objaw to pojawiający się sporadycznie dźwięk przeładowania w momencie kiedy turbina zaczyna dmuchać w silnik, nie tak jak na filmiku w momencie odpuszczenia gazu. Nie nagrałem swojego, bo słychać to tylko podczas jazdy i musiałby ktoś siedzieć z kamerą pod maską, żeby było coś słychać.

    Dodając spokojnie gazu normalnie turbo mi zaczyna dmuchać koło 2000 obr, a jak pojawia się ten dźwięk to zauważam, że bez obciążenia specjalnego turbo włącza się dużo szybciej np. przy 1500. Dźwięk ten trwa może sekundę po dodaniu gazu i zaraz po nim czuć, że turbo dmucha w silnik. Dziwne jest to, że nie pojawia się to za każdym razem, tylko na przykład w jeden dzień słyszę ten dźwięk cały czas, a w inny nic nie słychać. Dodam, że kierowniczka od zmiennej geometrii ruszą się dość lekko i po zapaleniu silnika wypycha grucha jakieś 1,5 cm. Może zacina się podczas jazdy, ale to ciężko zobaczyć.
    Czy ktoś miał takie same objawy?
    Wiem, że muszę zrobić logi dynamiczne, jutro też planuję ściągnąć rurę dolotu i zobaczyć czy wirnik ma duże luzy.
    Co można jeszcze wywnioskować bez logowanie o stanie turbiny z jej wyglądu wewnątrz?
    Czy lepiej kupić regenerowaną turbinę z gwarancją, sam rdzeń trochę taniej, czy może używaną turbinę niby bez luzów w super stanie?
    Czy można wstawić lepszą turbinę niż oryginał, bez przeróbek?
    Z góry dzięki za każdą opinię.

  2. #32
    wiecus's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Miałem to samo w a3 1.9 TDI . Wymieniłem gruchę i dalej nic wiec postanowiłem wymienić turbine Garrett 150 ARL i po problemie . nie drążyłem co konkretnie w tej turbinie padło .

  3. #33

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI - CRFC (143 KM)

    Domyślny Problem z turbiną

    Witam , podłączam się do wątku o zepsutym turbo, ponieważ taka jest moja wstępna diagnoza w związku z problemami mojego samochodu.
    Sprawa wygląda następująco:

    - podczas wkręcania na obroty słychać takie piszczenie
    - na postoju (na luzie) zdarza sie, że silnik sam podkręca się do 1100 obrotów (po wyłączeniu i włączeniu silnika wszystko wraca do normy)
    - generalnie auto czasami jedzie, a czasami muli. Mam na myśli sytuacje, kiedy bardzo dobrze kręci i odczuwa się przyspieszanie, a czasami nie mogę
    osiągnąć nawet 4 tys obrotów i strasznie samochód powoli się zbiera. (po wyłączeniu i włączeniu silnika wraca do normy). Ogólnie auto raz dobrze idzie, a raz kiepsko.
    Dodam, że jest to silnik 2,0 TDI 140-to konny, 16-to zaworowy, 230 tys najechane.
    Ostatnio był na warsztacie w celu wymiany wtrysku, więc od razu mechanik przeglądnął całą instalacje od sprężarki i powiedział, że jest szczelna więc problem może to być w samej sprężarce.
    Co o tym sądzicie ?

  4. #34
    kluska's Avatar
    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leżajsk
    Auto
    Audi A3 II
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Prawdopodobnie zacina się zmienna geometria to typowa usterka. Jeden z lepszych serwisów turbin jest w Stalowej na Mostowej w Boschu Trzeba ja wyczyścić i będzie ok http://www.regeneracja-turbosprezarek.pl. Najlepiej w myjce ultradźwiękowej. Czyszczenie takie to 150 zł, czyli nie tak wcale dużo.
    Ostatnio edytowany przez kluska - 21-06-15 o 12:02

  5. #35
    matek600's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny A3 8P 2,0 BKD DSG ukrecony wirnik turbiny po raz drugi

    Siema
    Auto 2,0tdi 140KM bkd skrzynia dsg ,samochod po programie
    Problem wygląda tak,ukręciło wirnik w turbinie w strefie zimnej,turbina zmieniona wraz z olejem filtrem ,ic wymyty,umyta rurka doprowadzajaca olej do turbiny
    Po przejechaniu 300km ta sama sytuacja,znow ukrecony wirnik.
    Cisnienie oleju przy 2tys wynosiło 2 bary,przy przegazowce wynosiło 6 bar
    Turbina zalozona ladna,bez luzow

    Wie ktoś o co moze chodzic? CO jeszcze moge sprawdzic przed ukatrupieniem nastepnego turbo?

  6. #36

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Piszczy turbina

    Hej. Piszczy mi turbina przy dodawaniu i odejmowaniu gazu. Na kazdym biegu na luzie tez. Auto ma moc i nie bierze oleju. Silnik 1.9 tdi 105km bls. Co moze byc przyczyna ?

  7. #37
    pawelx91's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    44 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    jak na luzie piszczy to nie turbina bo turbina włącza się od jakiś tam obrotów
    a może paski klinowe ci piszą lub jakaś rolka ?
    ale to jest gdybanie tak ci nikt nie pomoże

  8. #38
    Hebe's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Wydaje mi się że trzeba zacząć od logów dynamicznych aby określić stan turbiny.

  9. #39

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Piszczy na luzie przy dodawaniu gazu... Na wyzszym obrotach

  10. #40
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Niestety turbo się kończy. To, że na niskich obrotach turbo nie pompuje, nie oznacza, że nie pracuje. Mialem takie same objawy, wycie, piszczenie na luzie i niskich obrotach bez dodawania gazu, i przy schodzeniu z obrotów na wolne. Logi ok, jeździło normalnie, moc ok, ale wycie przeszkadzało w użytkowaniu. Wymieniłem zanim padło całkiem.

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •