Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 26

Temat: brak zasilania pompy paliwa

  1. #11

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rypin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny brak zasilania pompy paliwa;(

    witam.
    nie znalazlem na forum nic co by pasowalo do mojego przypadku wiec postanowilem zalozyc nowy temat.

    pacjent to audi a3 z 98r 1.8 silnik
    mam taki problem jak w temacie. gdy probuje odpalic auto kreci ale nie chce odpalic, pompy paliwa tez nie slychac czyli pewnie brak zasilania, sprawdzilem bezpiecznik i jest dobry. gdy podlaczylem kabelek od bezpiecznika pompy do innego w ktorym po przekreceniu kluczuka stale jest prad auto odpala, dodam jeszcze ze mam zalozona instalacje lpg do ktorej tez prad nie dochodzil dopiero po zlaczeniu bezpiecznikow kabelkiem wszystko wlacza sie normalnie. narazie do pracy jakos dojechalem ale boje sie na tym kabelku jezdzic zeby cos sie nie stalo. moze ktos z was mial juz taki przypadek albo orientuje sie co moze byc przyczyna bylbym wdzieczny za pomoc. jak narazie co pytalem mechanikow to nikt nie wiedzial co konkretnie jest przyczyna

  2. #12

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rypin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja mam podobny przypadek w mojej a3 tylko ze silnik AHF. Dzisaj mi sie to przytrafiło przed wyjazdem w trase. Na poczatku moje autko było bardzo mułowate nie wkrecało sie na obroty a po wyłaczeniu silnika w celu zresetowania komputera wcale nie chciał odpalić ;/ właśnie tak jakby paliwa nie dostawał ;/. Nie wiem co może być przyczyna, bezpieczników nie sprawdzałem bo nie miałem czasu zostawiłem przed domem i zajmę sie za tydzień autkiem jak wróce.
    Widze kolega też z Rypina, pozdrawiam

  3. #13
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    luki sprawdź sobie przekaźniki pod kierą, skoro podajesz bezpośrednio prąd na bezpiecznik od pompy i odpala ci bez problemu to ewidentnie leży problem w przekaźniku i tak na początek sprawdź przekaźnik styku roboczego drugi od lewej strony czy cyka jak załaczysz zapłon lub jak ściągniesz zniego osłonę czy następuje zwarcie styków jeś,i tak to następnie sprawdź przekaźnik od pompy paliwa gniazdo nr 4 obok takiego dużego przekaźnika 377 od czasowej pracy wycieraczek.

  4. #14

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rypin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    dzieki kolego za rade jak bedzie troche czasu to sie tym zajme, napisze jakie rezultaty

  5. #15
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Założe się, że przy tych objawach nie działają inne rzeczy typu wycieraczki, kierunkowskazy itp.
    Jeśli tak, to winny jest tzw. przekaźnik styku roboczego X. Potocznie mówiąc 109.
    Zasila on pompę paliwa, ECU i kilka innych urządzeń.

  6. #16

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rypin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    niby wszystko dziala, ale zauwazylem ze nie raz nie wylaczaja sie swiatla, albo szyberdach opuszcza sie nie w ta strone, a i gasnie mi auto dosc czesto, nie wiem czy to od tego przekaznika czy cos jeszcze jest powodem, dzis sprawdze

  7. #17

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    U mnie w VAGU pojawił się błąd przekaźnika pompy paliwa J17 przekaźnik wymieniłem błąd skasowałem i dzisiaj po 2 dniach sprawdziłem podłączyłem pod kompa i nadal pojawia się ten błąd jakieś sugestie panowie???

  8. #18

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam u mnie jest taki problem że cały czas po podłączeniu polskiego Vaga pojawia mi się błąd przekaźnika pompy paliwa, wcześniej padła mi pompa i mechanik ja wyciągnął i wymienili taki wkład/ filtr nie wiem co to było i auto bez problemu zapalało, wymieniłem filtr paliwa, i przekaźnik na nowy, a błąd nadal się pojawia a konkretnie "przerwa/zwarcie do masy". I czytając wasz post niżej przypomniało mi się ze w lato ubiegłego roku zdarzyło mi się że szyberdach sam się uchylił nawet nie dotknąłem pokrętła. Jakieś sugestie? nie powinien polski VAG wyświetlić tego przekaźnika styku roboczego jeśli to jest do wymiany u mnie??? Dodam że samochód normalnie odpala.

  9. #19

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Aud A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Wizyta u elektromechanika. Trochę Cię to będzie kosztowało, ale jak chcesz żeby było wszystko w porządku. Oczywiście to najprostsze rozwiązanie, ale kosztowne.

  10. #20

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    43 razy

    Domyślny

    Panowie mam pytanko. Jestem na 99% pewny że padł mi przekaźnik pompy paliwa, mam takie objawy. Jakieś dwa tygodnie temu po trasie około 10 km samochód nie chciał odpalić, rozrusznik kręcił wszystkie kontrolki ok. zawiedziony już szukałem kogoś do scholowania, wsiadam za 10 min odpalił jak gdyby nigdy nic. Wszystko bylo ok do wczoraj. Rano samochód nie chciał znów odpalić, przekręcam kluczyk żeby włączyć zapłon i nie słyszę tego dźwięku od pompy paliwa. wyłączyłem zapłon, włączyłem ponownie i dalej nic. Za 4 razem usłyszałem ten dźwięk i samochód odpalił jak gdyby nigdy nic. za 4 godziny znów to samo, tylko tym razem dopiero za dwudziestym razem chyba zalapalo...W czasie jazdy na benzynie nic sie nie dzieje nie szarpie nie falują obroty nie gaśnie - czy to wszystko wskazuje własnie na przekaźnik?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •