Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Wymiana oleju, co ile ??

  1. #1
    zawi84's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Wymiana oleju, co ile ??

    Robilem pierwszy przeglad po 15.000km i wymienilem olej na Motul 5w40 100% syntetyk. Panowie servisanci zostawili kartke ze nastepna wymiana na 30.000km. Wymiana co 15 tys jest chyba przy oleju LongLife?? Teraz mam przejechane 24 tys i sie wlasnie zastanawiam czy nie wymienic po 10 tys. Jak myslicie?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-07-15 o 11:25

  2. #2
    Grzechu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki koło Wawy
    Auto
    KIJEK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    serwisowo i ksiazkowo jest co 15000
    takze nie masz sie co martwić niektórzy wymieniają co 10000, ale niwe wiem czy jest sens
    co 15 000 i bedzie giciorekk jak masz hajsu nadmiar to mozesz robic i co 5000
    Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej

    TANIE CZĘŚCI

    TERAZ KIA "KIJEK"

  3. #3
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    zawi84, a tyle tematow o tym bylo. opcja "szukaj" nie boli
    w 8P system Longlife jest co 25tys km i takowy olej musi byc wtedy lany.
    W polskich warunkach zaden serwis nie zaleca tak dlugich okresow miedzy wymianami. Jesli masz autko z ksiazka serwisowa i instrukcje uzytkownika to powinienes miec o tym adnotacje.

    Dla silnika PD wymian co 10-12tys to optimum i nie zapominaj sprawdzac stanu, bo BKD jak kazdy PD "bierze" olej

    Grzechu napisal ze serwisow jest co 15tys km, tak jest przy zwyklym oleju i wtedy powinien Ci zaswiecic info na FIS ew. na zegarach,
    Jesli byl/jest stosowany system Longlife takie info pojawia sie co 25tys km.

    Info :

    http://www.a3-club.net/forum/viewtop...t=423&start=50

    [ Dodano: Czw 29 Lis, 2007 07:44 ]
    Dostalem takie info od krz_p

    "nieprawdą jest, żew systemie przeglądów longlife przeglądy są co 25tys km, przeglądy są ustalane przez komputer z zależności od stylu jazdy, przejeżdżanych tras (częste jeżdżenie na krótkich odcinkach skraca znacznie ten dystans) itp itd, a podana wartość 25tys km (a raczej powinno być 30tys km) jest wartością maksymalną a nie sztywno obowiązującą
    u siebie w aucie mam longlife i wg wskazań przegląd będę miał po 17tys km a nie po 30tys km "



    wiec jest jeszcze inaczej niz ja mam w ksiazce serwisowej, u mnie jest wyraznie zaznaczone LongLife co 25tys km.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Tomyśl/Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    a skoro jesteśmy przy temacie to czy jest ktoś w stanie przybliżyć koszt wszystkich filtrów oraz wyszczególnić wszystkie, które sa niezbędne przy wymianie na 75 tyś ? Chciałbym sam zamówić wszystkie elementy w ASO, jednak warto wchodząc być chociaż troche w temacie. Przegląd na 75 tyś w ASO w Poznaniu kosztuje 800 zł, ciekaw jestem ile z tego leci dla nich na czysto.

  5. #5
    bazzyliusz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Przy 75 tyś robi sie mały przegląd. Czyli olej 300 zł i filtr oleju i powietrza ok 150 zł jak sie nie mylę. Oczywiście jest jeszcze podczas tego przeglądu sprawdzenie zawieszenia, klimatyzacji i podłączenie pod VAG. Za robote więc biorą ok 400 zł przy małym przeglądzie do 600 zł przy dużym przeglądzie. Zależy też od stacji, ok Poznania chyba są 3 ASO Audi i ceny nie są wygórowane jak na przykład w Łodzi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •