Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 39

Temat: Moduł drzwi

  1. #11
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    To sprawdz dokladnie date produkcji.

  2. #12
    kostszu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dzisiaj sprawdzę , tylko jaka może być różnica ? cała wiązkę przekładałem ze starej tylko przyciski sterowania zostały z nowej .

  3. #13
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    No wlasnie roznica w wiazkach jest. Jak zostaly stare wiazki to ok. Czy zmieniales moduly w drzwiach na poliftowe?

    ---------- Post dodany 24-05-12 o 12:51 ----------

    Problem moze byc banalny - zle wlozyles wtyczke od instalacji boczka do sterownika. Sam tak niejednokrotnie zrobilem - nie docisnalem do konca.

  4. #14
    kostszu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Nie zmieniałem modułów , nie ma takiej potrzeby obsługują wszystko co potrzebuje , ale wiązki zostały stare bo nowe tapicerki oprócz alkantary nie miały nic dlatego zamieniłem wiązki oraz dodatkowe oświetlenie ze starych .
    Sprawdzę dzisiaj te wtyczki , już czy razy je zakładałem , nawet sprawdzałem czy którejś na odwrót nie wsadziłem ale nie dało by się

  5. #15

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny Problemy z modułami drzwi

    Witam, doprowadzam do pełnej sprawności układ elektryczny, jednak mam kilka pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi, moje problemy dotyczą:
    - niedziałająca elektryczna regulacja lusterka od strony kierowcy (lusterko od strony pasażera działa bez zarzutu)
    - niedziałające sterowanie przedniej szyby od strony pasażera (sterowanie szybą z drzwi pasażera działa bez bez zarzutu)

    Do lusterka:
    Przeglądając rozpiskę przekaźników i bezpieczników, nigdzie nie zauważyłem przekaźnika ani bezpiecznika, który odpowiadałby tylko i wyłącznie za sterowanie lusterkiem od strony kierowcy, zatem jako winowajców można obstawiać:
    - wiązka
    - moduł drzwi
    - przełącznik od regulacji
    - silniczek lusterka
    Mam rację? Czy zwrócić uwagę na coś jeszcze?

    Do przedniej szyby pasażera:
    Sterowanie z panelu kierowcy działa bez zarzutu, sterowanie przyciskiem z drzwi pasażera jest niemożliwe, brak jakichkolwiek reakcji, do tego przycisk nie ma podświetlenia.
    Co zrobiłem do tej pory:
    1) Podmiana przycisku - podpinałem 2 sprawne i żadnych zmian, taki sam objaw, brak reakcji i brak podświetlania
    2) Przyjrzałem się wiązce od przycisku (kostka 4pin) do modułu drzwi gniazdo A (kostka 32pin) o numerze 8P4971036, zastanowiło mnie rozmieszczenie pinów, otóż tak wygląda rozmieszczenie kabli w tej wiązce:

    KOSTKA 4pin - kolor przewodu - KOSTKA 32pin
    1 - szaro-niebieski - 21
    2 - brązowo-biały - 15
    3 - brązowo-zielony - 26

    Wg schematów jakimi dysponuję (źródło AutoData 3.3 rozmieszczenie i kolory powinny być następujące:

    KOSTKA 4pin - kolor przewodu - KOSTKA 32pin
    1 - brązowo-niebieski - 23
    2 - brązowy - 4
    3 - brązowo-zielony - 8

    Nie jestem w stanie skonfrontować schematu, który posiadam, z jakimś innym, czy ktoś mógłby zweryfikować jego poprawność? Poniżej zamieszczam jego fragment (A196 - moduł drzwi przednich pasażera, S65 - przełącznik szyby pasażera):



    Przełożyłem piny wg schematu, jednak to nie poskutkowało, przystąpiłem do kolejnego kroku.
    3) Sprawdziłem ciągłość mas i napięcia
    - napięcie, które dochodzi do modułu drzwi (między grubymi zielono-czerwonym i brązowym przewodem) wynosi ~12V;
    - masa pomiędzy brązowym grubym kablem masowym i pinem 4 gniazda A (32pin) modułu drzwi nie ma przerw;
    - napięcie pomiędzy pinem 4 i 8 gniazda A (32pin) modułu drzwi wynosi ~1V (przycisk w stanie spoczynku);
    - napięcie pomiędzy pinem 4 i 23 gniazda A (32pin) modułu drzwi wynosi przy wyłączonych światłach 0V, przy włączonych światłach ~11V;

    Co obstawiacie? Uszkodzony moduł drzwi czy przyczyny powinienem szukać gdzie indziej?

    Pytania ogólne:
    1) Czy dysponuje ktoś sprawdzonymi schematami elektrycznymi do A3 8P Sportback 2007 (modelowo 200 w PDFie czy innym zjadliwym formacie? Aktualnie nie dysponuję komputerem z systemem gdzie mógłbym uruchomić ELSAWin, a takie schematy znacznie ułatwią mi prace przy aucie.
    2) Czy moduły drzwi (te, do których wpinane są 3 kostki (32, 20 i 16pinowe, zintegrowane z silniczkiem szyb) do przednich drzwi, pasują zamiennie od wersji 3D do wersji 5D, czy zwracać uwagę na ich rocznik jakoś się różniły?
    3) Czy moduły drzwi po wymianie na inną sztukę wymagają kodowania czy pełnią one tylko rolę "narzędzia wykonawczego" tego co jest zaprogramowane w module komfortu?
    4) Podobne do poprzedniego, tylko odnośnie zamków tylnych drzwi, czy po ich wymianie (zimne luty i problem "pierwszego otwarcia" drzwi od zewnątrz - pomaga "pierwsze otwarcie" od wewnątrz, do momentu ponownego zamknięcia auta), konieczne będzie kodowanie, czy pełnią one tylko rolę "narzędzia wykonawczego" tego co jest zaprogramowane w module komfortu?

    Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

    Pozdrawiam, Robert

    - - - Aktualizacja postu - - -

    P.S. Pomoże mi również prawidłowy rozkład pinów w wiązce od przełącznika do modułu o numerze 8P4971036 (kostka 4pin - przewody - kostka 32pin), w takim "formacie":

    KOSTKA 4pin - kolor przewodu - KOSTKA 32pin

    Bardzo proszę o pomoc, sprawa dość pilna, przynajmniej udało by mi się wyeliminować jedną niepewną kwestię
    Ostatnio edytowany przez RobertZ1993 - 04-12-17 o 00:11

  6. #16

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Rozkmin ciąg dalszy, jako że jeden z użytkowników udostepnił mi schemat do polifta (mam auto z RP2007, po VINie wychodzi RM2008 ), okazało się, że ktoś wymienił moduł drzwi na przedliftowy (inny rozkład pinów kostki 32pinowej i kolory przewodów), prawdopodobny winowajca wytypowany.

    Na silniczku w drzwiach pasażera naklejki i oznaczeń brak. W drzwiach kierowcy mam zamontowany sterownik 8P0959801K, zatem można domniemywać, że w drzwiach pasażera powinien być 8P0959802K (na szczęście na allegro ich dostatek), jednak tutaj pojawia się kolejny dylemat, na naklejce silniczka od strony kierowcy mam nadrukowaną:
    - datę produkcji: 14.08.07
    - symbole: H03 S0040 PS08

    Czy powinienem szukać silniczka o zbliżonej dacie produkcji i takim samym symbolu (tj. H03 S0040 PS08 ), czy mogę go zastąpić np. takim silniczkiem:
    - data produkcji 15.04.08
    - symbole: H03 S0060 PS10

    Jak Wy to widzicie? Czy można je stosować zamiennie czy jednak ściśle trzymać się symboliki?
    Ostatnio edytowany przez RobertZ1993 - 05-12-17 o 14:41 Powód: emotki

  7. #17
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    przeciez Ty nie masz zadnego polifta
    polift, to rocznik modelowy 2009 >>
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #18

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Przepraszam, mój bład. Byłem przekonany, że przedlift - to auta z małym grillem, polift 1 - to auta z dużym grillem, a polift 2 - auta RM2009+

    W każdym razie, w RM2008 stosowane były inne wiązki, niż w autach produkowanych wcześniej.

    Miro, masz jakieś info nt. mojego pytania z posta #16?

  9. #19

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez RobertZ1993 Pokaż post
    jako że jeden z użytkowników udostepnił mi schemat do polifta (mam auto z RP2007, po VINie wychodzi RM2008 ),
    Podałem Ci schemat zgodnie z tym co napisałeś, prod 2007 model 2008. To nie jest schemat do poolifta tylko do przedlifta.

  10. #20

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Mobilek, schemat od Ciebie jest jak najbardziej ok, wyprowadzenia, kolory przewodów i rozmieszczenie pinów się zgadzają.
    Możliwe, że po prostu używam złego nazewnictwa (sugerowałem się opisami z tematu o pakietach S-Line).

    Kwestia schematu uważam za rozstrzygniętą, jednak potrzebuję wskazówki/porady odnośnie pytania z postu #16.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •