Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 27

Temat: Audi A4, 2.0 TDI, 2008, szary, 59 800 PLN, Rzeszów

  1. #11
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    VW GOLF 6 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    nie wiem o jakim przedziale cenowym myslisz, ale b8 3.0TDI to calkiem inna polka cenowa
    Okolice 75 tysięcy za auto zarejestrowane w kraju lub już po opłatach - coś takiego.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    taniej kupisz dobre A6 (pinczi ma do sprzedania 3.0tdi a6, z polskiego salonu, z rozsadnym przebiegiem i wyposazeniem )
    Właśnie widziałem ogłoszenie, ale chyba wolę B8 od C6, szczególnie, że dość mocno zależy mi na "kombiaku".

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    czteroletnie b8 3.0tdi, polising, bedzie mial spokojnie ponad 200tys przelotu, to juz chyba nie jest zbyt ekonomiczne przy dzisiejszych cenach paliwa i serwisu, przy wiekszych przebiegach, co chwile cos bedzie "klekac"
    To miałem na myśli pytając czy warto się takimi samochodami interesować, oczywiście w podanym przeze mnie budżecie.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    bardziej bym sie zainteresowal 2.0TFSI , ktory nie bedzie drozszy w utrzymaniu niz 3.0tdi i w 8/10 przypadkow bedzie mial zdecydowanie mniejszy przebieg/zuzycie itd
    Generalnie nie myślałem nad benzyną, a nawet jeśli, to nie obejrzałem ani jednego ogłoszenia auta z takim silnikiem. Skoro mówisz, że warto to może faktycznie, szczególnie jeśli spalanie jest na przyzwoitym poziomie. Nie oczekuję czegoś na poziomie 8 litrów, ale ze względu na dużą ilość pokonywanych kilometrów 14 też średnio wchodzi w grę .

  2. #12
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    moim zdaniem, w dzisiejszych czasach jesli diesel, to z malym (rozsadnym ) przebiegiem, tak zeby sie nic nie sypalo

    dawniej , jak bylo 60gr roznicy na paliwie, to duzo jezdzac, mozna bylo odrobic ew naprawy
    tu nie chodzi o to ze silniki sa wadliwe, przy duzych przebiegach po prostu duzo rzeczy jest wyeksploatowanych
    co chwile cos wychodzi, 3.0tdi przy wymianie wtryskiwaczy np. jakies dwumasy, turbiny , sprzegla itd itp
    oczywiscie ze w turbo benzynie tez to "kleknie" , tylko ze zazwyczaj benzyna ma sporo mniejszy przelot.
    TFSI/TSI naprawde potrafia spalaniem zaskoczyc (pozytywnie)

    pomijam oplaty itd, wez pod uwage ze sprowadzenie 3.0 to 18,6% akcyzy
    albo kombinacje z zarejestrowaniem w niemczech jako trupiarka (LKW) lub inny samochod specjalny


    rozumiem ze sporo jezdzisz i dlatego chcesz diesla, tylko zeby on sie odrabial, to musi byc stosunkowo bezawaryjny, wiec chyba lepiej 2.0 z malym przebiegiem i super wyposazeniem, niz 3.0 z duzym przelotem.

    no i 75tys to moim zdaniem za malo zeby miec dobre, pewne b8 3.0tdi.
    chyba ze w cennie netto lub LKW
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #13
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    VW GOLF 6 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny

    Generalnie nie chc? kombinowa? z rejestrowaniem auta jako samoch?d specjalny, ani bawi? si? w jakie? ceny netto. Dodatkowo najch?tniej kupi?bym auto ju? w kraju, bo nie bardzo mam czas je?dzi? i szuka?. Co do zdania, ?e lepiej pewne i "wypasione" 2.0 TDI od go?ego i "zajechanego" 3.0 TDI to oczywi?cie si? zgodz?. Moje w?tpliwo?ci wynikaj? po prostu ze ?redniej znajomo?ci rynku u?ywanych aut. Swoj? drog?, sugeruj?c si? Twoimi postami, chyba zainteresuje si? w?a?nie tak?e jakimi? ma?ymi silnikami benzynowymi.

    Btw., co z tymi autami? Pomijam fakt, ?e niewielka r??nica cenowa pomi?dzy nimi chyba o czym? ?wiadczy, raczej nie na korzy?? tego pierwszego.
    http://allegro.pl/s-line-plus-a4-b8-...360253250.html
    http://otomoto.pl/audi-a4-3-0tdi-qua...C23442853.html
    Wiem, ?e jeden temat = jedno auto, ale chcia?em tylko poda? przyk?ady aut w tej cenie.

  4. #14
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    pierwsza jest jak najbardziej realna, tyle ze to cena netto ! 95tys brutto

    druga, to jakies walek



    przemysl sprawe a6 c6, szczegolnie takiego egzemplarza jak ma tata łukasza do sprzedania
    z malym przebiegiem i salonowka pl

    wsiadziesz do a6, przejedziesz sie, to nie bedziesz chcia juz na a4 patrzec
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #15
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    VW GOLF 6 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny

    Ok, wszystko jasne, czytałem opis pobieżnie i nie zauważyłem informacji o cenie netto .
    Generalnie pomimo wszystko mógłbym wziąć pod uwagę A6, aczkolwiek ten konkretny egzemplarz raczej odpada ze względu na to, że to sedan, niestety.
    Póki co wszystko wiem, jak znajdę coś sensownego to wrzucę na forum.

  6. #16
    jedrekx's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Q7 & S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    bardziej bym sie zainteresowal 2.0TFSI
    który w B8 do roku modelowego 2011 bierze gigantyczne ilości oleju... dlatego też ja zdecydowałem się na 2.0TDI
    Było: Mondeo MK 3 Turnier 2.0 TDCi, Mini Cooper S & Audi A3 2.0 TDI S-line, Audi A5 2.0 TDI S-line, Audi A4 Cabrio 1.8T S-line
    Są: Audi A6 3.0TDI Quattro
    Będzie: kolejne Audi..

  7. #17
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    kazde TFSI bierze olej (nie wiem tylko dlaczego biora silniki wzdluzne, a poprzeczne zdecydowanie mniej, taka zagadka )
    w kazdym 2.0tdi peka glowica
    w kazdym 2.0tdi pada turbo, w kazdym wyrabia sie walek i zaciera silnik

    ci sa sa zadowoleni nic nie pisza, ci co maja problemy, pisza

    2.0tdi z malym przebiegiem, a takiego na pewno bys wybral, to sam bym wolal
    ale tu jest dyskusja o autach ktore sa swoje za soba maja. zaczyna sie ciagle dokladanie eksploatacyjne
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #18
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Mój TFSI praktycznie nic nie pije oleju - tzn. coś tam to każdy silnik pije ale nie na tyle żebym to zauważał.

    3.0tdi w jakiejkolwiek budzie jest dość drogim silnikiem w eksploatacji. Pali wcale nie mało a ceny części są sporo wyższe niż np. 2.0tdi. Do tego np. wymiana rozrządu, przy której trzeba wyjmować silnik czy padające wtryski. Interesowałem się tematem a4 z tym silnikiem ale ostatecznie właścicieli takich silników przekonali mnie sami, że lepiej wziąć benzynę. Chociaż póki wszystko z nim ok i pomijając koszty to motor 3.0 tdi jest bardzo przyjemny

  9. #19
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    VW GOLF 6 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny

    Po przejrzeniu ofert 3.0 TDI odpada ze względu na ceny. Pozostaje 2.0 TDI/1.8 TFSI z automatyczną skrzynią.

  10. #20
    jedrekx's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Q7 & S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    i pamiętaj, że skrzynia to Multitronic

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    kazde TFSI bierze olej (nie wiem tylko dlaczego biora silniki wzdluzne, a poprzeczne zdecydowanie mniej, taka zagadka )
    tylko te montowane w B8 i A5 brały naprawdę ogromne ilości oleju.. to, że każde bierze to wiadomo - w końcu to silnik turbo, ale to co biorą tamte to już gruuuba przesada.
    Było: Mondeo MK 3 Turnier 2.0 TDCi, Mini Cooper S & Audi A3 2.0 TDI S-line, Audi A5 2.0 TDI S-line, Audi A4 Cabrio 1.8T S-line
    Są: Audi A6 3.0TDI Quattro
    Będzie: kolejne Audi..

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •