Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 27

Temat: wymiana baterii w pilocie i brak sygnału

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3 8P 2,0 FSI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Podziękował
    raz

    Domyślny wymiana baterii w pilocie i brak sygnału

    panowie, wymieniłem baterię w pilocie bo czasami łapał sygnał czasami nie, a teraz w ogóle zero reakcji ?! trzeba go jakoś zakodować ?? w A4 wymieniałem baterię i działało a tutaj jakiś zonk...pomocy !!!
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 17:56

  2. #2
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Tak pilot trzeba synchronizować, a mianowicie.

    Idziesz pod auto i klikasz "otwórz"

    W ciągu 30 sekund musisz włożyć kluczyć i otworzyć auto normalnie tak jakbyś nie miał pilota (przekręcić kluczyk w zamku)

    I już powinno działać.

    Może w A4 działało bo szybko podmieniłeś baterię.
    Ale ja jestem zwolennikiem żeby wyjąć starą baterię niech poleży to z 5 minut rozłączone i zacznij składać z nową baterią.
    Wszystko się po-resetuje ty na nowo synchronizujesz i miód malina
    Ostatnio edytowany przez dieselaudia3 - 24-05-12 o 20:22

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3 8P 2,0 FSI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    problem rozwiązany, wystarczyło odgiąć lekko blaszki przy baterii i działa pięknie

    temat do zamknięcia

  4. #4
    Keko.'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GD
    Auto
    Audi/VW
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny Bateria w kluczyku

    Witam...opisze dziwna sytuacje...w sobotę pojechałem do sklepu...samochód zamknąłem z kluczyka i wszystko ładnie pięknie...poszedłem do sklepu i wracam i nie działa pilot nie można otworzyć drzwi...spoko myślę może bateria padła, otworzyłem wiec tradycyjnie kluczykiem przekręcając w drzwiach, przyjechałem do domu wysiadłem i nie dało się zamknąć z pilota, więc znowu przekręciłem kluczyk w drzwiach i poszedłem do domu. Zacząłem rozbierać kluczyk i wyciągnąłem baterię DL2025 (grubość 2,4mm) wsadziłem CR2032 (grubość 3.1mm) no i zadziałało wszystko, ale sprawdziłem językiem 'starą' baterie i jest ok i wtedy przypomniało mi się, że w sklepie spadł mi kluczyk na ziemię i prawdopodobnie coś przestało łączyć (nowa bateria jest grubsza wiec ma lepszy styk), moje pytanie więc jest takie jaka powinna być bateria w kluczyku...może ktoś to sprawdzić jaka ma u siebie ?? Zostanę przy tej 2032 ale jestem ciekawy jaka powinna być.

  5. #5
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Keko. Pokaż post
    CR2032
    taka mam w obu pilotach
    Who I am? I am a the Champion.

  6. #6

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz

    Domyślny Wymiana baterii w kluczyka i niedziałający pilot

    Witam. Kupiłem niedawno Audi i nie działa w ogóle zamykanie z pilota. Od poprzedniego właściciela dowiedziałem się, że jeden pilot nie działał a drugi normalnie działał, ale wyczerpała się bateria. Kupiłem nową baterie, włożyłem do jednego potem do drugiego i żadnej reakcji Czytałem na forach, że trzeba kodować, ale da się zakodować jak jeden pilot nie działa ? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

  7. #7
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Z tego co się orientuje to nie tak łatwo samemu zakodować kluczyk w 8P. ASO jedynie jest w stanie pomóc albo ktoś bardzo ogarnięty z odpowiednim sprzętem. Sprawdź VCDSem ilość zakodowanych kluczyków w aucie.
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    "Jeden kluczyk w stacyjke przekrecic (mają Ci swiecic zegary, tzn zapłon włączony)

    Wychodzisz, trzaskasz drzwiami eace: wkładasz kluczyk w zamek (ten ktory chcesz zakodowac) zamykasz kluczykiem samochod

    Naciskasz na pilocie przycis (chyba zamykania) - powinien mrugnac kierunkami o ile ma zakodowane miganie, po uplywie 1-2 sek przyciskasz ponownie przycisk (teraz ile razy nacisniesz tyle razy migna kierunki i na tej pozycji w centralce zakoduje sie scyzor- czyli jeden kluczyk na pozycji 1, a drugi musisz na pozycji 2 - 2x kliknac).

    Po chwili otwierasz samochod (juz sie powinien otworzyc z pilota). I tyle, w przypadku drugiego scyzora, zmiana kluczykow miejscami - stacyjka-drzwi-


    Działa z kluczykami po IIlifice czyli scyzorykami z 3 przyciskami na 100%, kilka juz kodowałem.
    "

    A takie jakieś sposoby ? To nie zadziała ? Po wymianie baterii trzeba kodować ? Bo kupiłem z innym symbolem baterie i nie wiem czy to ma aż takie znaczenie.. Zakupię niedługo takie jak były

    Edit:
    Zakupiłem baterie takie same jak były i nic nie reaguje ;/
    Ostatnio edytowany przez jak781 - 04-07-15 o 11:15

  9. #9
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    a z tego co ja się orientuję to szukajka działa prawidłowo więc można było kontynuować istniejące wątki i pod nie podpinać pytania/to tak na przyszłość jak781 i inne pochodne z rozwiązaniem
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...03#post1398203
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...61#post1303461
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...03#post1227803
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...275#post464275
    wykażcie troszkę więcej własnej inicjatywy
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 10-10-16 o 15:11

  10. #10
    GrandZS's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny Problem z otwarciem samochodu po wymianie obudowy kluczyka

    Witam,
    mam niestety następujący problem, otóż miałem plan wymienić obudowę kluczyka ponieważ stara była sfatygowana, zamowiłem więc nową na ali, następnie zrobiłem wszystko tak jak to było opisane w instrukcji na warsztacie. Niestety nie da się auta otworzyć, tzn jak zszedlem rano to otworzył się po drugim nacisnieciu guzika, tak sami się zamknął tez nie od razu, auto zapaliło bez problemu. Pomyślałem że moze to kwestia słabej baterii, wymieniłem na nową i niestety auto nie otworzyło się już ani razu, czerwona lapka przy naciskaniu się świeci cały czas, pastylke przełozylem, nie upadła mi ani nic z tych rzeczy. Ktoś ma może pomysł w czym jest problem? troche mi sie nie uśmiecha kupować nowy kluczyk w ASO, bo podejrzewam że to są drogie rzeczy... chciałem polepszyć ale nie wyszło...

    będę bardzo wdzięczny za pomoc

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •