Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 151 do 160 z 165

Temat: [8P TDI] Drgania wyczuwalne w kabinie na biegu jałowym Big Problem!

  1. #151

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Wtryski pójdą ponownie do sprawdzenia, muszę mieć pewność, że nie są wadliwe. Co do objawów przy odpalaniu "z nocy" na zimnym strasznie go zatrzęsie i zadymi oraz spaliny mają zapach przepalonego oleju. Odpala bez problemów i po chwili się uspokaja i co jakiś czas go zatrzęsie.

  2. #152

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bolesławiec
    Auto
    Seat Leon 1P
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam,

    Otóż mam już od dłuższego czasu problem z moim Leonem BKD, ponieważ po wrzuceniu na luz i puszczeniu sprzęgła coś pod podłogą wpada w drgania. Gdy wcisnę z powrotem sprzęgło, to nadal drga i dopiero po wrzuceniu pierwszego biegu ustaję to telepanie. Potem wyrzucę jedynkę na luz i dalej cisza i dopiero jak puszczę sprzęgło, to znowu zaczyna drgać. Przestawiałem kąt synchronizacji i nic to nie dało, ale teraz niedawno trafiłem całkiem przez przypadek na warsztat, który się zajmuje skrzyniami biegów i facet wsiadł na chwilę, coś tam kombinował przy biegach i drgania, które czuć było na otwartych drzwiach ustawały i mówił, że to od skrzyni te drgania. Teraz chce wrócić do tego warsztatu, bo wtedy ani ja, ani mechanik nie miał czasu, żeby więcej zaglądnąć. Poprzedni właściciel podobno wymieniał kompletne sprzęgło z dwumasem. Dodam, że biegi i sprzęgło chodzą rewelacyjnie, tylko właśnie coś wpada w drgania na postoju, no i przy ok. 2tyś obrotów, trochę szarpie autem na niższych biegach oraz podczas mocniejszego przyspieszania, szczególnie na 3-cim przy skręcie w prawo coś chrobocze. Czy ktoś miał u siebie taki przypadek? Czy to bardziej skrzynia czy coś od dwumasu wg Was? Przepraszam, że pytam, ale umoczyłem już w to auto sporo kasy i chciałbym się coś dowiedzieć przed powrotem do tego mechanika.

  3. #153

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Proszę o pomoc w diagnozie. Pacjent 1.9 bls. Auto ma drgawki na jałowym,czuć na budzie, widać gołym okiem, że silnik buja poza zakres od czasu do czasu , motor jakby głośniej i metalicznie pracuje na zimnym, przy odpalaniu następuje porządny wstrząs, nie ma znaczenia czy wciśnięte sprzęgło czy nie. Czasem przy odpalaniu zakręci przez sekundę i odpala przy następnym zakręceniu z dużym wstrząsem. Ponadto trzymając minimalnie nogę na gazie podczas jazdy występują silne drgawki przenoszące się na budę.Przy puszczeniu gazu albo dodawaniu mocniej nie ma tego. Ponadto na jałowym przy dodawaniu gwałtownie gazu szarpie autem do przodu jakby silnik chciał wyskoczyć/
    Wszystkie Pompki podają po 2,5mg / regenerowane 40k km temu
    Półosie wymienione
    Przerwa na każdej świecy - te problemy występował w lato więc świece odrzucam
    Poduszki sprawdzone - są okej wg mechanika
    5 bieg i 1k obrotów, gaz w dechę i zero drgań
    Wciskanie sprzęgła powoduje dziwny dźwięk na zewnątrz, jakby charczenie które ustaje po wciśnięciu do końca. Ponadto ruszanie bez gazu z jedynki albo wstecznego jest ciężkie, jakby auto przerywało wydaje głuche dźwięki , nie rusza płynnie i cicho.
    Zastanawiam się co jest winowajcą takiej pracy silnika. Dwumasa, wtryski czy może jednak poduszki, czy jeszcze coś innego? Wydałem trochę kasy i chciałbym być pewny co zrobić ...Pozdrawiam

  4. #154

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    postaw go na jakimś stromym podjeździe i sprawdź jak pracuje. Jeśli będzie bardzo ciężko chodził to winowajca jest znany.
    To samo możesz zrobić jak jesteś w mieście i powoli na biegu dojeżdżasz do świateł (tj na biegu bez sprzęgła jedziesz).

    Na 90% dwumas Ci pada.

  5. Podziękowania dla Dj.Kisiel za pomoc w problemie

    PurpleWisp (25-10-18)

  6. #155

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Na stromym podjeździe nie testowałem ale co rozumiesz poprzez sprawdzenie jak pracuje? będzie głośniejszy? nie odpali albo nie zatrzęsie?
    Do tej pory co zaobserwowałem również to to iż pod górkę jeszcze gorzej się cofa. Ponadto czasem nie wchodzi jedynka albo wchodzi z oporem albo wsteczny ale przeważnie jedynka. Czuć opór i trzeba wrzucić dwójkę żeby znowu jedynka weszła albo odpuścić sprzęgło i wcisnąć jeszcze raz. Czasem przy wrzuceniu biegu słychać spod podłogi głuche dobicie jakby puknięcie. Ogólnie trochę szarpie budą przy redukcji np z górki do świateł jak jadę. Ogólnie rozpęd na jedynce jest ciężki, tj motor głośno pracuje, i przy odpuszczeniu gazu na jedynce z 2tys obrotów nagle hamuje samochodem aż chce się polecieć do przodu. Wrzucenie na dwójkę, szczególnie z górki kończy się takim szarpnięciem albo puknięciem w podłodze.

  7. #156

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    przeczytaj sobie ten cały wątek to będziesz miał porównanie do tego co się ludziom działo.
    stojąc na stromym podjeździe będzie Ci podczas pracy bardzo bujać budą i trząść silnikiem.

    Jak dla mnie masz wykończony dwumas zwłaszcza jak mówisz o głuchych stukach i ciężko wchodzących biegach.

  8. #157

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dj.Kisiel Pokaż post
    przeczytaj sobie ten cały wątek to będziesz miał porównanie do tego co się ludziom działo.
    stojąc na stromym podjeździe będzie Ci podczas pracy bardzo bujać budą i trząść silnikiem.

    Jak dla mnie masz wykończony dwumas zwłaszcza jak mówisz o głuchych stukach i ciężko wchodzących biegach.
    Dzięki Ci wielkie za odpowiedzi
    Właśnie jak tak poczytałem to też stawiałbym bez sprzecznie na dwumasę ale póki co nie miał nikt jednoznacznie problemu drganiem auta przy utrzymywaniu prędkości podczas jazdy , takiej leciutkiej nodze na gazie. W sensie że dwumas może powodować taki objaw a to jest najbardziej denerwujący z wszystkich bo psuje mega komfort, dlatego też chciałem Was spytać o zdanie zanim poleci hajs bo co mechanik to opinia, jeden że wtryski , drugi że dwumasa

  9. #158

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    musisz mieć mocno rozwalony ten dwumas, że daje aż takie objawy.
    Choć jak lekka noga na gazie czyli samochód czasami toczy się szybciej niż wynika z prędkości obrotowej to jak najbardziej może mieć taki skutek.
    Ogólnie skoro wtrysków jesteś pewien to masz tylko jeszcze dwumas.

  10. #159

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Witam,

    dzisiaj rano (temperatura na zewnątrz około 0 stopni celcjusza) odpalam samochód i samochód zaczyna mocno drgać.
    Otwieram maskę, a tam silnik drga jak by to był silnik z Fiata 126p lub jakiś stary ciągnik .
    Niestety nie popatrzyłem na obroty ...
    Mój silnik to CBA
    Zgasiłem go, odczekałem chwilę, znowu odpaliłem. W pierwszym sekundach silnik chodził chyba trochę głośniej ale po chwili wszystko wróciło do normy.

    Przed chwilą sprawdziłem VAGiem, ale błędów na silniku brak.
    Sprawdziłem pompowtryski grupy 4, 13, 18 i 23 (poniżej link do tego nagrania), ale chyba też są w porządku ?

    https://www.dropbox.com/s/pd4h31h5nd...82539.mp4?dl=0

    Co mogę jeszczce sprawdzić, przetestować aby ustalić diagnozę ?

    Nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego aby raz na jakiś czas (jak jest duża wilgotność) nie wyłącza się wentylator od chłodnicy po zgaszeniu silnika. Aby go wyłączyć odpam na raz jeszcze silnik i go wyłączam - wtedy wentylator się wyłącza.

  11. #160
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    W Twoim silniku nie ma pompowtryskow...

Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •